Skocz do zawartości
Forum

Strach przed dentystą.


Gość mumusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria augustyn

To się nazywa fachowo dentofobia :)
Wystarczy dobry gabinet i sprawdzeni lekarze, którzy pomogą zniwelować strach. Spróbuj w Dental White w Warszawie - tu warto wejść. Moje dziecko odstawiało szopki przed dentystą a teraz chodzimy regularnie i nie ma problemu. Świetna atmosfera.

Odnośnik do komentarza
Gość ZawodGrabarz

Dzień dobry, sam miałem podobną przypadłość do pani córki. Ze względu na okropne wspomnienia związane z dentystami z dzieciństwa przez długi czas jak ognia unikałem wszystkich gabinetów stomatologicznych ignorując wszystkie moje problemy ze zdrowiem. Dopiero gdy już przestały pomagać najmocniejsze tabletki przeciwbólowe przeszedłem się do centrum stomatologicznego ODENT w Warszawie i przekonałem się jaki głupi byłem przez tyle czas. Medycyna i stomatologia naprawdę poszły do przodu, teraz gabinet stomatologiczny nie kojarzy mi się już z salą tortur tylko przyjemnym miejscem skąd wychodzę zdrowszy. Polecam pana lekarza Damiana który zawsze się mną zajmuję. Co do pani problemu Mario, polecam udać się z córką na wizytę adaptacyjną do odentu, niech sama się przekona, że istnieją w Polsce gabinety które nie straszą pacjentów.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co straszyć,dentofobia to nie żarty, ludzie mdleją,trzęsą się wiek nie ma tu nic do rzeczy. Ten kto jej nie ma ,nie wie z czym to się tyczy.Nawet stomatolodzy wiedzą ,że trzeba uczyć się pracy z takim pacjentem.Dentofobie pomaga przezwyciężyć psycholog.Wiem bo cierpie na dentofobie bardzo ciężko,o taki gabinet. Ja sie nie boje- jestem przerarzona dałabym nawet studentom zrobić zęby byle ,mieli podejście spokojne .Ale ciężko ocierpliwego stomatologa sama szukam i nie moge znaleść ,niestety w ramach NFZ A TO GRANICZY Z CUDEM.Mogłabym być materiałem do nauki byle studenci okazali się mili i pomogli mi wygrać ,ze strachem.Taka niestety kłopotliwa i nieracjonalna jest DENTOFOBIA Jestem po operacji kręgosłupa i dałabymjom sobie ją drugi raz zrobić, a dentysty znaleść cierpliwego z nfz nie moge.Cóż taki los osoby która się boi- niestety.Jak was stać idźcie prywatnie do stomatologa który ma praktykę Z OSOBAMI Z Dentofobią teraz jest ich kilka i są niesamowici . POWODZENIA

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...