Skocz do zawartości
Forum

Leczenie kanałowe - powikłania


Rekomendowane odpowiedzi

witam!
chciałabym podpytać Was w kwestii leczenia kanałowego zębów - może ktoś spotkał się z takim przypadkiem.
Od ponad miesiąca walczę z dolną 6. Ponad miesiąc temu stomatolog wymieniła mi plombę, ponieważ była już stara i pod nią pojawiła się próchnica. Po paru dniach od leczenia ząb zaczął boleć. Zgłosiłam się ponownie do lekarza, doktor zasugerowała mi, żebym jeszcze poczekała, bo być może to przejściowy ból, plomba była duża. Nie poskutkowało. Zdecydowałam się na zaproponowane przez nią leczenie kanałowe. Przez cały czas trwania owego leczenia ząb ciągle bolał. Środki przeciwbólowe i przeciwzapalne były na porządku dziennym. Po usunięciu nerwów i dwóch kolejnych wizytach ból ustąpił. Doszło do wypełnienia kanałów dwa dni temu. Od tego czasu ząb nie boli - jednak jest wrażliwy na ciepło, zimno oraz nagryzanie. I uczucie, które mnie martwi - częste "pulsowanie" w zębie. Niby kanały wypełnione, za chwilę wizyta związana z odbudową zęba - a ja jednak mam wrażenie, że coś jest nie tak. Na RTG wszystko wygląda pięknie. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Jakie podjąć dalsze działania? Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

może to kwestia przyzwyczajenia się choć ząb martwy ( a po leczeniu kanalowym jest martwy) nie powinien czuć nic. Czasem okazuje się, że jest gdzieś ukryty drugi korzeń, którego na rtg nie widać. Ja miałam tak raz. Miałam zrobione rtg wyszły 2 korzenie a podczas leczenia okazało się, że mam trzeci taki szczątkowy którego na zdjęciu nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Gość doświadczony x2.

U mnie umartwił zdrową 8 (pomimo mojego protestu- czy w inny sposób nie może potwierdzić ) a przyczyna była w źle leczonej rok wstecz 7. Czasami lekarze są ,,nieomylni'' choć zupełnie durni. Kilka lat wstecz w podobny sposób straciłem (wyrwał mi) zdrowego zęba, stąd późniejszy mój protest. w obu przypadkach w gabinecie przez ścianę był ,, reentgen''. Zmienić lekarza.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam dr Bąkała z Łodzi. Bardzo miły i opanowany lekarz, który sprawia że wizyta jest mało stresująca dla mnie! uratował mi zęba i pięknie go wyleczył! Zupełnie nie spodziewała się takiego obrotu sprawy. Przyjmuje na Przybyszewskiego 22 w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.12.2014 o 11:29, Gość Endorfinka napisał:

może to kwestia przyzwyczajenia się choć ząb martwy ( a po leczeniu kanalowym jest martwy) nie powinien czuć nic. Czasem okazuje się, że jest gdzieś ukryty drugi korzeń, którego na rtg nie widać. Ja miałam tak raz. Miałam zrobione rtg wyszły 2 korzenie a podczas leczenia okazało się, że mam trzeci taki szczątkowy którego na zdjęciu nie było widać. http://implantytorun.pl/kanalowe-leczenie-zeba-pod-mikroskopem/

Czasem tak jest, to normalne, że RTG nie wszystko pokazuje, mi tez się to zdarzyło, a chodze do tego samego dentysty od lat i jest świetny!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...