Forum Zdrowe zęby

Chirurgiczne usuwanie ósemek

~CoztegozejestemChi

~CoztegozejestemChi

Witam, mam 16 lat i do usunięcia ósemki wrastające w korzeń siódemek. Zadają mi niesamowity ból ( boli mnie głowa i same zęby) Panicznie boję się zabiegu, szukałam wsparcia u mamy, ale zamiast tego krzyczy na mnie i nie wykazuje żadnego zrozumienia. Prosiłam ją o przedyskutowane z lekarzem możliwości wykonania zabiegu pod narkozą, ale mama nie chce o tym słyszeć. Zwyczajnie potrzebuję, żeby ktoś powiedział 'wszystko będzie dobrze'.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Raandall

Raandall

mnie to samo czeka a jestem starsza od Ciebie o rok tylko i też panicznie się boję ale sama nawet możesz lekarzowi zaproponować takie rozwiązanie, wystarczy że powiesz że jesteś bardzo wrażliwa na ból i cholernie się boisz i wprost mów o co chodzi aa i przede wszystkim nie bój się i uszy do góry :* jakoś damy rade :)

100950 raandall Kobieta, 25 lat, ..
~goplana

~goplana

Wystarczy zgłosić się do odpowiedniego dentysty chirurga, polecam prywatne przychodnie stomatologiczne lub gabinety mimo, że ceny nie są niskie to jednak większy komfort psychiczny i opieka na fundusz jednak dentyści się tak nie przykładają bo hurtowo wyrywają te zęby. Ja w takiej przychodni w ciągu 3 miesięcy usunęłam dwie dolne ósemki w tym jedną masakrycznie bolącą. Znieczulenie jest takie, że nic się nie czuje dużo zależy od dentysty aby rozładował stres odpowiednim podejściem do pacjenta rozmową, żartem. Ja właśnie na takiego trafiłam. Zabiegi trwały max do pół godz. włącznie ze znieczuleniem, usunięciem i daniem leków, zanim mnie wypuścili dostałam na miejscu antybiotyk i przeciwbólowy lek, receptę oraz kartkę z zaleceniami jak mam postępować w czasie gojenia przez kilka dni a na drogę woreczek z lodem do okładów. Oczywiście na 2 dzień była wizyta kontrolna z oczyszczeniem szwu z krwi mało przyjemna część bo niestety już bez znieczulenia ale dało się przeżyć. Ogólnie miło wspominam te zabiegi wszystko się dobrze zagoiło nie mam żadnych dołków w dziąsłach wszystko gładkie i ząbek jeden na pamiątkę :) Powodzenia !!!!

~Endorfinka

~Endorfinka

nie wiem do jakich lekarzy chodziłaś, ja chodze normalnie na nfz i nie odczułam że jestem gorzej leczona. Ósemki miałam usuwane 2 i teraz czekam na 3, znieczulenie miałam takie że pół twarzy mi odjeło... Kwestia tego na jakiego lekarz trafisz...

lawendowa

lawendowa

Mam wycięte dwie ósemki, dwie jeszcze przede mną. Rosną tak samo jak u Ciebie, w korzeń siódemek. Zabieg ten wykonywany miałam w prywatnej klinice, która ma podpisaną umowę z nfz, jest to zabieg refundowany. Boli jedynie kilka zastrzyków znieczulających, w trakcie czuć raczej ucisk, nie można powiedzieć, że jest to przyjemne, choć raczej sam fakt zabiegu przeraża bardziej. Rekonwalescencja też nie jest przyjemna, trzeba mieć ok. tydzień wolnego.
Ale na pewno warto jest trochę się przemęczyć, żeby nie czuć już tego bólu :) poza tym takie ósemki krzywią żeby, teraz jeszcze może tego nie widzisz, ale u mnie, w wieku 22 lat zaczęły się bardzo wykrzywiać, własnie z powodu ósemek. Powodzenia :)

123336 lawendowa Kobieta, 28 lat, białystok
angela325

angela325

No moje ósemki się pięknie zaklinowały pod siódemkami i zalicho nie chciały wyjść.
Ja też mam 2 ósemki usunięte i nie zgadzam się z opinią wyżej żeby iść prywatnie bo lepiej.
Pierwszą ósemkę miałam usuwaną prywatnie i to najlepiej ułożoną ze wszystkich (tak że udało się ją usunąć w całości). Mimo znieczulenia mało nie zemdlałam z bólu na fotelu. Tragedia. Puchłam 3 tyg. Wydałam na ten zabieg 400 zł. Z następną postanowiłam iść na nfz i normalnie niebo nic nie czułam, mimo iż dentysta musiał kruszyć ząb i frezować mi kość szczęki żeby korzenie wyciągnąć. Jak wyszłam z gabinetu to normalnie nic. Fakt jak znieczulenie puściło to bolało oj bolało ale parę apapów i git. Puchłam tylko tydzień. To jak zabieg będzie wyglądać zależy od lekarza.

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
kwiatuszek2

kwiatuszek2

A czy jest potrzebne skierowanie na usunięcie ósemek z NFZ? Bo jedni mówią, że nie, inni, że tak. Jak to w końcu jest?

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
~klimka23

~klimka23

ja byłam w biodent bez zadnego skierowania. sam zabieg nic nie boli - wszystko w znieczuleniu. zakladaja szwy, jest lekka opuchlizna, ale szybko schodzi. potem tylko na usunecie szwów i po sprawie :)

kwiatuszek2

kwiatuszek2

A mam jeszcze jedno pytanie, bo jestem już zapisana i babka przez telefon mi powiedziała, że mam sobie przemyśleć, czy chcę znieczulenie z NFZ czy dopłacę 40 zł i będę mieć lepsze, bo te z NFZ są ponoć słabsze. Co o tym myślicie?
Miał ktoś te z NFZ-u?
Strasznie się boję!

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
angela325

angela325

Ja miałam z NFZ-u i było o wiele lepsze niż te które miałam w gabinecie prywatnym. Może w tej placówce co Ty masz być to mają faktycznie słabsze. Jak się strasznie boisz to może weź to z dopłatą.
Na usunięcie ósemek nie trzeba skierowania.

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
fiki14

fiki14

Ja miałam ósemki wycinane w wieku 20 lat..chirurgicznie, przy narkozie, 4 naraz, bo się zatrzymały pod dziąsłem i przez 2 miesiące chodziłam ze stanem zapalnym bo się lekarz nie domyślił a ja już miałam dość zawrotów głowy i gorączki. Jak mnie pytali czy chcę znieczulenie ogólne czy miejscowe, to się dowiedziałam że przy miejscowym i tak boli bo będą w kości wiercić....u Ciebie chyba jest troszkę lepiej z tym. ale jak się boisz to może lepiej na tę narkozę wziąć? szkodliwa, wiadomo, ale bólu na pewno mniej ;)

123252 fiki14 Kobieta, 30 lat, Rzeszów
kwiatuszek2

kwiatuszek2

Już jestem po. Moje dwie dolne również zatrzymały się pod dziąsłem i nie miały szans wyjść, bo są krzywe.

Wzięłam jednak te lepsze znieczulenie, nic nie bolało, same wyrywanie trwało z 5 min jak nie mniej, trochę się męczył, musiał nawet piłować chwilę, ale wyszedł :) Tylko zaraz potem, mimo, że nic nie bolało prawie zemdlałam. Ale dali nogi do góry, chwila przerwy i doszłam do siebie. Potem szwy i koniec.
Tego samego dnia bolało mocno, ale przed snem wzięłam dwie przeciwbólowe i dało mi to niesamowitą ulgę. Mogłam normalnie spać. A dziś? Troszkę boli, ale lekko, da się żyć, mam lekkie opuchnięcie.

Także dramatu nie było. Jeszcze tylko jeden i będę mieć święty spokój ufff

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
fiki14

fiki14

czyli się wszystko dobrze skończyło :))) teraz już tylko z górki ;))

123252 fiki14 Kobieta, 30 lat, Rzeszów
angela325

angela325

Najgorsza jest ta chwila kiedy znieczulenie mija (oczywiście to dobrze podane). A potem już jakoś leci. Mi też jeszcze jedna ósemka została, ale lekarz powiedział, że nie muszę się śpieszyć z jej usuwaniem bo nie zagraża innym zębom.

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
fiki14

fiki14

pomyśl sobie inaczej: ze jeszcze tylko to jedno, nieszczęsne wyrwanie - i potem będzie już na resztę życia spokój ;))))

123252 fiki14 Kobieta, 30 lat, Rzeszów
kwiatuszek2

kwiatuszek2

Nie wiadomo. Górne wprawdzie się mocno wybiły, ale są krzywe i napierają na policzki. Jak to dentysta określił "zobaczymy jeszcze".

;P

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 28 lat, Katowice
angela325

angela325

Nie będzie tak źle . Dasz radę :) A oni tylko straszyć potrafią, a później co do czego to okazuje się, że nie taki wilk straszny :)

--

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

85000 angela325 Kobieta, 30 lat, Daleka:)
panterra

panterra

Ja miałam usuwaną dolną ósemkę i więcej bym się na to nie zgodziła. Ból niesamowity, a opuchlizna utrzymywała się przez około tydzień.

124392 panterra Kobieta, 28 lat, Białystok
Nastolaaatka

Nastolaaatka

Miałam ósemki usuwane pod narkozą. Wszystkie naraz. Nie było tak źle, jak myślałam. Głowa do góry, będzie dobrze!

29431 nastolaaatka Kobieta, 22 lata, opole