Forum Zdrowe zęby

Szczoteczka elektryczna a słabe szkliwo

~UlaZezula

~UlaZezula

Hej, Chcę sobię kupic elektryczną szczoteczkę do zębów? Zastanawiam się jednak cyz w przypadku kiepskiego szkliwa ona będzie dobra, czy nie będzie za mocna

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Elllena

~Elllena

nie sąze też mam problemy ze szkliwem i pomimo tego że mam szczoteczkę elektryczna nie zauważyłam jakiegoś pogorszenia stanu moich zebów

nikitko

nikitko

A czy to prawda, że szczoteczka soniczna niszczy szkliwo ??trochę mi się wierzyć w to nie chcę ale zapytam może ktoś się zna bardziej.

118982 nikitko Kobieta, 36 lat, warszawa
~Aleksander_123

~Aleksander_123

Witam,
Szczoteczki soniczne generalnie są obecnie najlepszymi szczoteczkami na rynku.
Dlaczego? Dlatego że wykonują ruchy wymiatające na boki (takie jak powinniśmy to robić manualnie ale z prędkością 31tyś ruchów na minute) oraz nie podrażniają przy tym dziąseł ponieważ nie posiadają ostrych krawędzi.
Ze sprawdzonych szczoteczek mogę polecić Brytyjską firmy White Wash oraz wszystkie modele firmy Philips,ceny zaczynają się od około 250zł i kończą na ok 700zł więc nie jest to tani sprzęt ale na pewno posłuży lata :)
Także nie ma co się bać śmiało mogę polecić :)

Pozdrawiam,
Aleksander,specjalista z firmy shop-dent.pl

~Iwonka89

~Iwonka89

Dokładnie soniczne szczoteczki nie mogą niszczyć szkliwa gdyż mają delikatne włosie:) Polecam każdemu bo to jest najlepsza inwestycja w zdrowy uśmiech :)

~Helenka6

~Helenka6

Również polecam soniczne, w szczególości produkty Philips Sonicare :) Bardzo solidne artykuły i świetny design ;)

~karmelova

~karmelova

Ja też polecam Sonicare, nie niszczy szkliwa ani nie podrażnia dziąseł.

~Roguc

~Roguc

Jak najbardziej Philips Sonicare, ruch soniczny jest o wiele lepszy od konkurencji i zdrowszy.

~mazurekk

~mazurekk

Dokładnie, to jest ruch wymiatający, który polecają chyba wszyscy dentyści.

~kosikos

~kosikos

Ajona jest ok, do tego miękka szczoteczka i zęby wracają do zdrowia. Nie twierdzę, że zmiany będzie widać natychmiast, bo wymaga to czasu, ale właśnie z czasem zęby będą zdrowsze. I pod elektryczną szczotkę również najlepsza jest pasta w żelu.

MironSach80

MironSach80

Najmniej inwazyjne dla szkliwa zębów są szczoteczki soniczne lub ultradźwiękowe. Te elektryczne niestety mogą uszkadzać szkliwo.
Ja od lat stosuję szczoteczkę soniczą i ultradźwiękową (naprzemiennie) i mogę spokojnie stwierdzić, że szkliwo mam 'dobrej jakości'. Największym problemem w przypadku tego typu szczoteczek jest cena, ale to też nie jest przeszkoda straszna, gdyż jeśli się kupi dobry model, będzie on służył przez wiele lat.

--

Mój blog

169278 mironsach80 Mężczyzna, 37 lat, Białystok
mamakaroliny

mamakaroliny

Szczoteczka soniczna w żadnym wypadku nie uszkodzi Twojego szkliwa, bo ma bardzo delikatne włosie, więc nie ma się czego obawiać.

191250 mamakaroliny Kobieta, 28 lat, Katowice