Skocz do zawartości
Forum

Skubanie suchych skórek na ustach


Gość malinkaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przeokropny nawyk odrywania suchych skórek z dolnej wargi. Jak mnie czasem weźmie, to potem mam na nich zaczerwienione ślady, czasem leci z nich krew. Od wielu lat, kilka razy dziennie nakładam na usta pomadki nawilżające, teraz np. formułę norweską od Neutrogeny, ale efekt utrzymuje się póki pomadka się nie wchłonie... potem usta znowu robią się suche, a ja znowu je skubię :C Jeśli miałyście taki problem, to jak się go pozbyłyście? Staram się powstrzymywać, ale nie zawsze jest to skutecznie.
Dodam, że wybielałam zęby, nie wstydzę się już swojego uśmiechu i chciałabym czasem pomalować usta. Niestety na takich suchych i często oskubanych wszelkie błyszczyki i szminki wyglądają źle!

Odnośnik do komentarza

o jak ja CIę rozumiem... też miałam te problem . Jedyna rada powstrzymać się. Też stosowałam tą pomadkę z neutrogeny a na noc miałaś maśc witaminową. POmadkę miałam zawsze przy sobie i gdy tylko poczulam że robią mi się suche usta to nakładałam bardzo grubą warstwę. Na noc to samo robiłam z maści witaminowej, jak kładłam się spac smarowałam usta i rano było ok, potem pomadka na to i tak w kółko

Odnośnik do komentarza

Niestety stosowanie pomadek i balsamów odżywczych w Twoim przypadku nie będzie wystarczające. Szczególnie teraz w okresie zimy usta wymagają szczególnej pielęgnacji. Proponuję, abyś do wygładzenia ust wykorzystała produkty, takie jak: tonik, peeling enzymatyczny, gazę, miód oraz dowolny balsam pielęgnacyjny.

Na wstępie usta przecieramy tonikiem. Aplikujemy na czerwień wargową kremowy peeling enzymatyczny (grubą warstwę) i pozostawiamy go na 10-15 minut. Następnie owijamy kawałek gazy wokół palca wskazującego i za jego pomocą masujemy usta. Następnie ponownie przecieramy usta tonikiem i aplikujemy na ich powierzchnię miód. Po 10 minutach usuwamy miód z czerwieni wargowej i aplikujemy balsam ;-)

Taki zabieg pielęgnacyjny dla ust warto wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

Odnośnik do komentarza

franca
Też tak czasem robię, i potem mam suche lub/i popękane usta. :P

Dziewczyny, nie skubcie suchych skórek zlokalizowanych na czerwieni wargowej ;-) .. wiem, że czasem ciężko się powstrzymać, ale wtedy jedynie pogarszamy wygląd ust, a co gorsza możemy doprowadzić do powstania mikrourazów na ich powierzchni, a te z kolei trudno się goją i są bolesne. Wypróbujcie wymienioną przeze mnie wcześniej metodę pielęgnacyjną, bo to naprawdę działa. Wtedy nie będzie co skubać ;-D

Odnośnik do komentarza

~Naatia
franca
No, mi jest wręcz BARDZO trudno sie powstrzymać. :P Głupi nawyk, a ciężko się go pozbyć, gdy się juz od długiego czasu.

a to przypadkiem nie na tle nerwowym? ja z kolei często przygryzam język :P

Może tak być, ale zazwyczaj suche skórki zlokalizowane na czerwieni wargowej zwyczajnie nam przeszkadzają i skubiemy je po to, by jak najszybciej się ich pozbyć.

Odnośnik do komentarza

Spróbujcie zrobić sobie delikatnie ppelink cukrem a potem nałożcie pomadkę nawilżająca. Powtarzajcie te zabiegi a pozbędziecie się skórek.

Aczkolwiek jak będziecie miały piękne, zadbane usta będzie Wam znowu korcić żeby coś powyrywać, czyż nie? Wiem coś o tym :P Ale o skórkach w okół paznokcie. Z tym łatwiej sobie poradzić, wystarczy założyć rękawiczki, wtedy nie ma szans ;P

Odnośnik do komentarza

franca
kwiatuszek2

Aczkolwiek jak będziecie miały piękne, zadbane usta będzie Wam znowu korcić żeby coś powyrywać, czyż nie?

Hehe, no nie wiem, u mnie zazwyczaj to im lepszy stan ust, tym mniej korci. ;)
A co to znaczy peeling cukrem? Bierzesz garść cukru i pocierasz nią sobie o usta?

Peeling cukrowy do ust można przyrządzić poprzez połączenie trzech składników: 1 łyżeczki oleju, 1 łyżeczki cukru i 1 łyżeczki miodu. Za jego pomocą masujemy usta, następnie zmywamy go i aplikujemy balsam odżywczy.

Odnośnik do komentarza

odchodzące skórki na ustach są denerwujące. mi żadne pomadki nie pomagały, miałam wrażenie, że pogarszają sprawę. jaką taka ulgę daje lip butter nivea. usta są nawilżone i ładnie błyszczą. masełko długo utrzymuje się na ustach. wieczorem możesz robić masaż ust szczoteczką do zębów- poprawisz ich ukrwienie, usuniesz odstające skórki.

Odnośnik do komentarza

tea_89
odchodzące skórki na ustach są denerwujące. mi żadne pomadki nie pomagały, miałam wrażenie, że pogarszają sprawę. jaką taka ulgę daje lip butter nivea. usta są nawilżone i ładnie błyszczą. masełko długo utrzymuje się na ustach. wieczorem możesz robić masaż ust szczoteczką do zębów- poprawisz ich ukrwienie, usuniesz odstające skórki.

Masaż ust wykonany za pomocą szczoteczki do zębów doskonale je wygładza. Pamiętajcie tylko, aby do tego celu nie stosować tej samej szczoteczki, którą używacie do mycia zębów ;). W ten sposób unikniemy rozprzestrzeniania się bakterii.

Odnośnik do komentarza
Gość Agaa2606

Też tak mam. Jeszcze do tej pory. Ta skórka po prostu mi "przeszkadza" i gdy tylko jest sucha zrywam ją. Wszyscy w domu nie zwracają uwagę abym tego nie robiła, ale nie mogę sie powstrzymać :( nie wiem jak pozbyć się tego nawyku.
Ale przynajmniej juz wiem że jestem sama

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...