Skocz do zawartości
Forum

Zmarszczki i sucha skóra w młodym wieku


Gość veronika94188

Rekomendowane odpowiedzi

Gość veronika94188

Witam.
Chciałam się tutaj kogoś poradzic :)
Otóż mam 19,5 lat, moim problemem jest sucha i tłusta skóra na twarzy...
Codziennie rano gdy się budzę i patrzę w lustro wyglądam tak jakbym posmarowała twarz olejem, dodatkowo wszędzie na twarzy, zwłaszcza wokół ust, oczu i nosa złuszcza mi się skóra, wygląda to strasznie, wiszą wszędzie minimalne białe skórki, a skóra jest zaczerwieniona. Peelingu używam raz na jakiś czas, owszem złuszcza on skórki, ale nadal pozostaje intensywny łojotok i suchośc. Dajmy na to wychodzę gdzieś i po nałożeniu makijażu (a używam delikatnego podkładu i ograniczam się do minimum), zaraz moja twarz wydziela tłuszcz i po 15 minutach od jej umycia już wyglądam nieświeżo. Gdy się śmieję, powstają zmarszczki mimiczne (od suchej skóry) bo gdy umyję twarz, zaraz one znikają, wtedy skóra jest bardziej sprężysta, ale wystarczy ze się z czegoś chwilę śmieję i zaraz się one z powrotem uwydatniają.
Chciałam się poradzic, czy są jakieś kremy nawilżające (ale nie na zmarszczki, gdyż moje zmarszczki mimiczne są efektem suchej skóry) odpowiednie do mojego wieku, myślałam nad la roch posay. Poleca ktoś coś? Przez moją twarz wpadam w kompleksy ;/ Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

A jakiej pielęgnację teraz stosujesz?
Generlnie cera tłusta nie jest nawilżona, dlatego tyle sie wydziela sebum, aby natłuścić naszą skórę.
Zacznij od peelingu i maseczki nawilżającej raz w tygodniu. Peeling ewentualnie 2 razy w tyg.
Następnie tonik a potem krem nawilżający.
Mnie to pomogło i teraz już mi się tak się tłuści twarz, aczkolwiek nigdy nie kremuje się przed wyjściem. Tylko jak nie wychodzę z domu i zawsze na noc.

Pamiętaj żeby kosmetyki te nie miały w składzie alkoholu.

Polecam kremy Galderma Cetaphil. Poczytaj o nich na necie i blogach, są naprawdę polecane.

Odnośnik do komentarza
Gość veronika94188

Stosuję peeling gruboziarnisty do cery tłustej i mieszanej, a także maseczki nawilżające, cetapil też mam od dermatologa.
Stosuję też krem nivea hydro, ale też mało pomaga.
Smaruję nim twarz na noc, albo jak jestem w domu.
Mam już dośc tej mojej cery. Moje znajome umyją twarz raz, nie używają żadnych kremów i wyglądają świeżo przez cały czas. A ja ciągle się krępuje, zasłaniam włosami, wstydzę się siebie przez to. Ja rozumiem, ze wygląd najwazniejszy nie jest, ale sprawia on że jestem ciągle niepewna, wstydliwa itp.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że dobrze by było, aby Twoją skórę obejrzał dermatolog. Objawy, które opisujesz mogą wskazywać na łojotokowe zapalenie skóry. Trudno jednak to ocenić bez oceny wizualnej. Czy fragmenty łuszczącego się naskórka mają żółte zabarwienie? Zaobserwowałaś może nieregularne plamy rumieniowe w obrębie skóry twarzy?

Odnośnik do komentarza
Gość veronika94188

Skórki, które się złuszczają są białe, ale pod nimi skóra jest czerwona. Są to okolice ust i nosa, czasami pojawia się wokół oczu.
Dziś umyłam twarz i usiadłam przed lusterkiem i przez moment obserwowałam swoją skórę, już 5 minut po umyciu, twarz staje się zroszona minimalnymi kropelkami. Jest to tłuszcz... Gdy zmarszczę czoło, wydziela się go więcej. To okropne, ze w tak szybkim tempie się to dzieje...
Może są jakieś tabletki w aptece na łojotok? Takie bez recepty...
Bo dopchac się do dermatologa będzie trudno, zwłaszcza, że wygasło mi nie dawno ubezpieczenie ;/
Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

~veronika94188
Skórki, które się złuszczają są białe, ale pod nimi skóra jest czerwona. Są to okolice ust i nosa, czasami pojawia się wokół oczu.
Dziś umyłam twarz i usiadłam przed lusterkiem i przez moment obserwowałam swoją skórę, już 5 minut po umyciu, twarz staje się zroszona minimalnymi kropelkami. Jest to tłuszcz... Gdy zmarszczę czoło, wydziela się go więcej. To okropne, ze w tak szybkim tempie się to dzieje...
Może są jakieś tabletki w aptece na łojotok? Takie bez recepty...
Bo dopchac się do dermatologa będzie trudno, zwłaszcza, że wygasło mi nie dawno ubezpieczenie ;/
Dziękuję za odpowiedź :)

W aptekach są dostępne rozmaite kosmetyki do pielęgnacji skóry skłonnej do łojotoku. Niemniej jednak, wizyta u dermatologa jest konieczna, bo będzie Ci ciężko znaleźć skutecznie działające tabletki bez recepty.

Odnośnik do komentarza
Gość czaderna

ja mam również suchą i skłonną do podrażnień skórę i mimo młodego wieku 27 lat, już pojawiają się pierwsze zmarszczki. Mam kuzynkę w Stanach i tam podobno dobrą opinią cieszą się preparaty dr. Murad, czy u nas są one może w sprzedaży bo nie spotkałam ich.

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę objawy, które opisałaś - Twoja cera może być mieszana (z tendencją do silnego przetłuszczania się) albo tłusta odwodniona. Dobrze by było, aby ocenił to kosmetolog lub dermatolog.

Ze względu na to, że niektóre partie skóry intensywnie się przetłuszczają, a niektóre są skrajnie wysuszone - pielęgnacja będzie skomplikowana. W obrębie strefy T stosuj lekkie kosmetyki matująco-nawilżające. Optycznie redukują one "błyszczenie" skóry. Z kolei w obrębie pozostałych partii skóry stosuj kremy silnie nawilżające o bogatszej konsystencji.

Dwa razy w tygodniu możesz również zastosować maseczkę z zielonej glinki, która redukuje wydzielanie sebum i oczyszcza skórę. Stosuj ją w okolicy partii skóry silnie przetłuszczających się. Na pozostałe partie możesz aplikować maskę odżywczą.

Odnośnik do komentarza

Polecam na pewno regularne nawilżanie skóry. Sucha skóra jest bardziej narażona na powstawanie zmarszczek oraz niedoskonałości niż skóra tlusta czy mieszana. Krem codziennie wieczorem będzie must have, szczególnie o bardziej bogatszym składzie.

Nie ma się równeiż co bać botoksu
https://bonadea-krakow.net.pl/aktualnosci/kiedy-pierwszy-botox/

Który jest wskazany nawet w młodym wieku. Warto wykonać w sytuacji jeśli widzimy u siebie zmarszczki.

Odnośnik do komentarza

Najbardziej w tych wszystkich zabiegach na skórę i twarz denerwuje mnie, że polecane są na jesień, zimę, kiedy słonko już nie daje się tak we znaki, a tutaj proszę bardzo taka niespodzianka w sumie zabieg infuzji tlenowej bez przeciwskazań jak się dowiedziałam mogę robić o dowolnej porze roku. Świetna sprawa! Polecam klinikę Ego Med Spa w Krakowie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...