Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów po ciąży


Gość magda57

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Piszę, bo chciałabym uzyskać jakąś radę jak powstrzymać wypadanie włosów. Mam już dosyć tego, że jak sie czeszę to czuję, jakbym wyczesywała włosy zamiast je rozczesywać. Wychodzą mi garściami. Dosłownie. Wydaje mi się, że może to być związane z porodem, gdyż urodziłam niedawno dziecko.

Myślicie, że jest to powiązane z ciążą? Powinnam zacząć brać jakieś leki? Iść do lekarza? A może wkrótce wszystko samo sie ureguluje jak organizm wróci do normalnego funkcjonowania? Tylko martwię sie, że do tego czasu nic mi już na głowie nie zostanie.

Jeśli macie podobne doświadczenia po porodzie doradźcie mi jak się z tym uporałyście. Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Wypadaniu włosów po porodzie winne są hormony. Wzrost zagęszczenia włosów w czasie ciąży spowodowany jest wysokim stężeniem estrogenów. Po porodzie ten poziom gwałtownie spada i pojawia się problem nadmiernego wypadania włosów (wypadają też te, których nie traciliśmy w czasie ciąży z powodu wysokiego poziomu hormonów). Wszystko powinno się unormować w ciągu mniej więcej 6. do 9. miesięcy. W przypadku, gdy karmisz piersią to nawet dłużej.
Aby ograniczyć wypadanie włosów dobrze się odżywiaj, zażywaj preparaty wzmacniające włosy, stosuj odżywki w ampułkach.
Jeśli uważasz, że problem jest bardzo poważny udaj się na wizytę do lekarza dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Witam,
To prawda. Po porodzie wypadają włosy. Też tak miałam. Włosy wypadały mi garściami. Bałam się, że całkowicie wyłysieję. Twój organizm po ciąży jest przemęczony. Musisz uzupełnić dietę w suplementy niezbędne dla włosów. Najlepszy będzie wyciąg ze skrzypu polnego oraz wcieranie nafty kosmetycznej w skórę włosy. Wzmocnisz cebulki, a włosy nie bedą wypadać. Naftę możesz kupić w każdej aptece. Ja stosowałam tę z witaminami. Jeżeli takie domowe sposoby nie przyniosą rezultatów, idź koniecznie do lekarza. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Ja też bardzo się bałam, że zupełnie wyłysieję. Po ciąży włosy wychodziły mi garściami. Ale nie martw się, to minie. U mnie trwało jakieś pół roku. Staraj się pomagać włosom, a nie im przeszkadzać, na przykład suszeniem, prostowaniem, kręceniem czy farbowaniem. Kup sobie w aptece skrzyp polny. W moim przypadku okazał się bardzo skuteczny. I nie przejmuj się tak strasznie, stres też nie służy czuprynie. Natura się z tym upora, a ty ciesz się dzidziusiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...