Skocz do zawartości
Forum

Łysienie a przetłuszczanie się włosów


Gość magda2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam problem z wypadającymi włosami. Mam obecnie 25 lat a już od szkoły średniej włosy wypadały mi w znacznej ilości. Dlatego w tej chwili są bardzo rzadkie co już samo w sobie stanowi problem. A dodatkowo strasznie się przetłuszczają. Już nie mam do tego cierpliwości. Bardzo często myję włosy i używam do tego odpowiednich kosmetyków a i tak ciągle wyglądają nieświeżo, przez co czuję się fatalnie za każdym razem, gdy wychodzę z domu.

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy obie te sprawy nie są ze sobą jakoś powiązane. Tzn. czy włosy mogą mi wypadać właśnie z powodu nadmiernego przetłuszczania się?

Poradźcie mi co robić, żeby pozbyć się problemu wiecznie tłustych włosów. Czy istnieją jakieś leki? I może znacie jakiś sposób na zagęszczenie włosów?

Odnośnik do komentarza

Witaj.

Przetłuszczanie włosów związane jest z nadmiernym wydzielaniem sebum, czyli substancji wydzielanej przez gruczoły łojowe skóry. Sebum jest włosom potrzebne: nawilża je, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, utratą wilgoci, promieniowaniem UV a także zapewnia fryzurze sprężystość i elastyczność. Gdy jest go za dużo pojawia się prawdziwy problem.
Objawy przetłuszczania i wypadania włosów często występują razem.
Warto udać się do dermatologa, który zleci odpowiednią kurację.
We własnym zakresie na wzmocnienie i zagęszczenie włosów możesz zażywać preparaty na bazie skrzypu i witamin niezbędnych włosom.
Przy przetłuszczaniu się skóry głowy ważna jest odpowiednia pielęgnacja. W sklepach znajdziesz szereg produktów, począwszy od szamponów o neutralnym pH, które przeznaczone są do włosów tłustych. Ważne jest też, aby przy myciu unikać zbyt gorącej wody bądź zbyt intensywnych masaży głowy, które mogą pobudzać gruczoły łojowe.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Oczywiście, że istnieją leki na wypadanie włosów. Może spróbuj domowych sposobów. Skuteczny jest napar ze skrzypu polnego. Możesz kupić go w aptece bądź zebrać na polu, jeśli wybierasz się na wieś na wakację. Zagotuj wrzątek, zalej nim skrzyp i ostudzonym naparem płucz włosy.

Też miałam problem z tłustymi włosami. Pomógł mi szampon do włosów przetłuszczających się. Zmieniłam swoją dietę, jadłam warzywa bogate krzem i siarkę, która korzystnie wpływa na strukturę włosów. Tłuste włosy należy myć codziennie. Nie przesadzaj z nadmierną pielęgnacją! Wszelkie odżywki nawilżąjące mogą dodatkowo przetłuszczać włosy.

Życzę powodzenia w kuracji. Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Gość bogusława73

Ja miałam dokładnie ten sam problem. Poszłam do dermatologa i okazało się, że wszystko przez hormony. Żadne szampony ani domowe sposoby by tu nie pomogły. Musiałam brać tabletki antykoncepcyjne. Przy okazji odkryłam, że trądzik, z którym od lat walczyłam, również pojawiała się przez hormony. Teraz już wszystko jest w porządku, ale musiałam czekać cierpliwie prawie cały rok. Życzę wytrwałości oraz lekarza, który postawi prawidłową diagnozę.

Odnośnik do komentarza

Moge mówić tylko za siebie ale w moim wypadku super się sprawdziło serum Hair Medic. W końcu włosy przestały wypadać i zaczęły pojawiac się nowe. Dla mnie to dość drażliwy temat, zwłaszcza że ostatnio nawet znajoma zaczeła mi prosto w oczy mówić że łysieję i skąd mi się to wzięło?...ona to z troski powiedziała ale mi wcale nie było miło.

Odnośnik do komentarza
Gość Konwalijka007

A konsultowałaś się z trychologiem? Myślę, że są to odpowiedni eksperci do wydawania opinii o włosach. Jeśli znacznie ci się przerzedziły zastanów się nad przeszczepem. Teraz to możliwe także dla kobiet, jest taka metoda w transplantacji włosów DHI, w której nie trzeba golić głowy żeby wykonać przeszczep, a włoski pobierane są z innych obszarów na głowie, w praktycznie niewidoczny sposób na dodatek nie zostają żadne blizny, a efekt murowany. Po co się stresować od tego wypadnie ci jeszcze więcej włosów

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...