Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja stóp


ZyjeZdrowo

Rekomendowane odpowiedzi

Stopy zawsze mam suche, czasami skóra na piętach jest bardzo twarda, teraz jestem po zabiegu calluspeeling firmy mavex, stopy mam bardzo wygładzone, cały martwy naskórek został usunięty, stopy są nawilżone i bardzo mięciutkie ;) Codziennie muszę je kremować.

Odnośnik do komentarza

Witam, ja początkowo również używałam tarek, pumeksów itp. Tarłam, aż stopy były mięciutkie, jednak odciski nawracały w tych samych miejscach bardzo szybko i jakby jeszcze większe! Skóra była jeszcze bardziej zgrubiała, jak nie starłam jej kolejny raz. Poszłam na wizytę do Centrum Stopy w Łodzi i tam dowiedziałam się, że nie tędy droga. Moczenie stóp a i owszem w specjalnych solach zmiękczających, ale zamiast ciągłego ścierania wmasowywanie ozonowanej oliwki. Oliwka jest rewelacyjna! Polecam każdemu, można zakupić w Centrum Stopy w Warszawie lub Łodzi, ale i pewnie w każdej aptece. Efekty są, ale trzeba trochę cierpliwości ?

Odnośnik do komentarza

Takie składniki jak mocznik czy oleje są bardzo dobre, jeśli chodzi o kosmetyki gotowe. Ja czasem lubię też zrobić sobie domowe SPA. Używam co jakiś czas naturalnych półproduktów, np. korzeń żywokostu. Robi się z niego odwar i można dodać do kąpieli (albo wykorzystać do moczenia stóp) a z resztek tych korzeni (po odsączeniu) można zrobić maść. Miksuje się to z oliwą i ma się bardzo nawilżającą maskę na stopy, ale z powodzeniem sprawdzi się też na suche łokcie, dłonie itd

Odnośnik do komentarza
Gość mariczkasss

Ja stosuje krem i co jakiś czas złuszczam skórę. Nie stosuje żadnych drapaczek, wydaje mi sie że bardziej podrażniają stopy. Co do produktów jakich stosuje to foot remedy ? Polska marka bielenda, fajnie mi się sprawdza i jeszcze jest tanio! 

Odnośnik do komentarza
Gość Julia11

Co do stóp, to u mnie przez jakiś czas było bardzo cięzko żeby znaleźć coś dobrego. Ale udało mi się znaleźć zarówno skarpetki złuszczające i krem z marki bielenda. Dokładnie foot remedy. Codziennie po kąpieli smaruje sobie stopy kremem , a co miesiąc czasami nawet dłużej zakładam sobie skarpetki złuszczające ?

Odnośnik do komentarza
Gość Wanilla

Wielu z nas zapomina o pielęgnacji stóp, a jednak one najbardziej obrywają od nas, ciągłe chodzenie i nacisk. Polecam do nawilzenia i regeneracji stóp krem foot remedy od bielendy. Fajnie robić także różne peelingi na nie ? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...