Skocz do zawartości
Forum

Pielęgnacja stóp


ZyjeZdrowo

Rekomendowane odpowiedzi

Nieskazitelny wygląd stóp w dużej mierze zależy od regularnej, całorocznej pielęgnacji. Istotne jest to, aby regularnie usuwać zrogowaciałą skórę pięt za pomocą specjalnej tarki. Każdego dnia na noc wskazane jest stosowanie specjalnych kremów odżywczych, które zawierają w składzie mocznik. Raz w tygodniu warto zastosować specjalną maskę do stóp. Po jej nałożeniu nakładamy folię i skarpetkę. Maskę pozostawiamy na około 30 minut, a następnie zdejmujemy folię i wmasowujemy w skórę stóp pozostałości po preparacie kosmetycznym.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajna jest maska do stóp epilfeet. Takie woreczki-skarpetki, które w środku mają różne cuda ;) W każdym razie zakładasz to na stopy, na to skarpetki i tak siedzisz godzinę do dwóch. Po kilku dniach martwy naskórek zaczyna się złuszczać. Można nogi moczyć w ciepłej wodzie, żeby przyspieszyć złuszczanie, chociaż nie trzeba. Jak już cała stara nagromadzona skóra zejdzie to zostaje piękna gładka i różowa :)

Odnośnik do komentarza

Na stopy bardzo dobrze działają również domowe maski. Przykładowe przepisy podaję poniżej:

Maska - 1
banan, 2 łyżki serka homogenizowanego, łyżka cynamonu

Maska - 2
szklanka gorącego mleka, 5-6 łyżek płatków owsianych

Każdą z tych masek nakładamy na 15-20 minut na skórę stóp, a następnie stopy owijamy folią. Po upływie tego czasu maskę spłukujemy.

Odnośnik do komentarza

~Rebecka28
A co z tarkami do stóp? warto je używać czy nie? Słyszałam, że od tarki skóra może się bardziej łuszczyć

Tarki stosujemy w celu usunięcia grubej, mocno zrogowaciałej skóry pięt. Istnieją tarki grubo i drobno ziarniste. Te o grubych ziarnach ścierających możemy zastosować przy mocno zabudowanej skórze stóp jednak trzeba pamiętać o tym, aby na zakończenie stopy "doszlifować" tarką o drobnych ziarnach. Tarkę drobnoziarnistą można stosować samodzielnie. Po wygładzeniu stóp tarką konieczna jest aplikacja kremu regenerującego bądź silnie nawilżającego. Przestrzegając tych wskazówek nie dopuścimy do wysuszenia stóp.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że używamy kremów, więcej, robimy pracowicie maski w domu, bo bez drobiazgowej pielęgnacji stóp nikt się nie obędzie.
Poza tym, nawet jeśli coś by jednak przemawiało za tym, że można się bez tego obejść, to trzeba się tym zająć aby nie umrzeć z nudów, bo nie mamy nic ciekawszego do roboty.
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza

~barbarkaka
a co w przypadku, gdy w obrębie stóp występują bolesne pęknięcia?

Jeżeli występowaniu pęknięć w okolicy stóp towarzyszy dodatkowo ból - oznacza to, że pęknięcia te sięgają nie tylko do części zrogowaciałej naskórka, ale jednocześnie głęboko do skóry właściwej. W tym przypadku konieczna jest konsultacja z dermatologiem lub podologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość rudagrazka

Moj sposob na piekne stopy jest prosty. Polega on na noszeniu wygodnego i porzadnego obuwia. Najlepiej takiego z wyprofilowana wkladka. Swietnie mi sie nosza buty firmy Arcopedico i fajne w nich jest to, ze mozna je prac w pralce

Odnośnik do komentarza
Gość reniatka

Buty to nie wszystko, naskórek rogowacieje naturalnie, oczywiście przyznaję, że nieodpowiednie obuwie ten proces przyspiesza. Ale nie ma co się łudzić, że buty zlikwidują problem. Ja stosuję maski złuszczające raz na 5-6 tygodni, a tak to na co dzień po prostu myję i nawilżam.

Odnośnik do komentarza

popieram, solidne ścieranie naskórka a potem nawilżanie. Ja używam skarpetek sholl z olejkiem macadamia, super są. Nie zostawiają tłustej powłoki na skórze a nawilżają idealnie. Lubię efekt jaki pozostawiają na skórze.

Odnośnik do komentarza
Gość kamil1990men

Jestem mężczyznom i muszę powiedzieć, że dbanie o stopy i dłonie jest u mnie na pierwszym miejscu. Mam pracę, w której mam stały kontakt z ludźmi i dłonie to moja wizytówka. Idzie także sezon jesienno-zimowy a moje stopy również wymagają pielęgnacji.

Nie korzystam z domowych sposobów - nie mam czasu, ani odpowiedniej wiedzy. Polecam SPA - a przede wszystkim manicure i pedicure w Krakowie. Sam jestem tam częstym gościem :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...