Skocz do zawartości
Forum

Grzybica dłoniasta


Gość black cat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
zauwazyłam u mojego chłopaka zółty nalot na włosach łonowych. Powiedziałam mu o tym i faktycznie stwierdził, ze zauwazyl go rowniez, ma tez takie pod pachami i na jadrach. Przeczytalam ze to moze byc grzybica dłoniasta. Smaruje clotrimazolum czy masc pomoze? Czy mogl mnie zarazic?

Odnośnik do komentarza

Roszpunka
niech on lepiej idzie do lekarza, bo nie wiem czy clotrimazolu mu pomożę, po za tym jeszcze ciebie może zarazić

Zdecydowanie wizyta u dermatologa będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Lekarz przepisze odpowiedni preparat, który wyleczy te zmiany. Leczenie na własną rękę jest trochę ryzykowne i nie zawsze do końca skuteczne.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jest to grzybica włosów pachowych(kremowy nalot na włosach, który najbardziej widoczny jest po myciu lub przepoceniu). Zauważyłem że gdy przestałem perfumować się pod pachami, to mi się to po kilku miesiącach pojawia. Dlatego używam perfum z alkoholem bezpośrednio na włosy pod pachami i nie mam z tym problemu, ani nie potrzebuje się pod pachami depilować.

W kroczu trochę trodniej z depilacją, ale ze 2 razy się ogoliłem, a później smarowalem spirytusem salicylowym. Tylko problem jest taki że po smarowanie spirytusem worka mosznowego, przez około 2 min trochę piecze. Dlatego każdy robi to na własną odpowiedzialność.
Po około 3 miesiącach gdy przestałem smarować, znów zaczęło mi się to pojawiać, więc co jakiś czas trzeba smarowanie spirytusem powtarzać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...