Forum Uroda

Domowe sposoby na wypadanie włosów

KaWu

KaWu

Poszukuję domowych sposobów na wypadanie włosów, podpowie ktoś coś? Mogą też być jakieś witaminki skuteczne, w przystępnej cenie.
Pozdrawiam. :)

104302 kawu Kobieta, 27 lat, Toruń

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Z domowych sposobów działanie wzmacniające posiadają płukanki z pokrzywy oraz skrzypu. Na temat innych metod możesz poczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-wypadajace-wlosy.

Warto jednak wiedzieć, że przyczyn wypadania włosów może być wiele. Czasem jest to związane ze stresem bądź okresem jesiennym. Niekiedy jednak przyczyna może leżeć gdzieś głębiej i może ona być poważniejsza. Dlatego w tej kwestii warto skonsultować się z lekarzem.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~Michał44

~Michał44

Ja polecam spróbować najpierw spróbować odnaleźć przyczynę tego, że włosy wypadają. Po jej zlikwidowaniu można spróbować
naturalnych sposobów lub leczenia farmakologicznego.

~kasia2134

~kasia2134

Witam czytałam że żółtko jest bardzo dobre że ma odpowiednie właściwości a ostatnio na lysyproblem.pl że oliwa z oliwek i czosnek. Nie jestem przekonana co do tego czosnku.

Odpowiedź eksperta

~kasia2134
Witam czytałam że żółtko jest bardzo dobre że ma odpowiednie właściwości a ostatnio na lysyproblem.pl że oliwa z oliwek i czosnek. Nie jestem przekonana co do tego czosnku.

Żółtko świetnie się sprawdza w przypadku okresowo osłabionych włosów, gdy połączymy je z olejkiem rycynowym i naftą kosmetyczną. Metoda ta jednak nie będzie skuteczna w przypadku, gdy mamy do czynienia z hormonalnym osłabieniem włosów.

Odpowiedź eksperta

~kasia2134

Zawarte w czosnku związki siarki mogą redukować nadmierne wypadanie włosów - dlatego warto spożywać duże ilości czosnku bądź suplementy diety go zawierające. Niektóre portale informują również o cennych właściwościach soku z czosnku, który powinno się dodawać do odżywek i płukanek, ale ja osobiście bym to odradzała, gdyż czosnek ma dosyć silny i nieprzyjemny zapach ;)

helobza

helobza

Mój facet wpadł w obsesję że mu się włosy przerzedziły, kupił sobie tabletki vitapil i też lotion do wcierania we włosy i skórę głowy. Stosuje z zapałem od paru tygodni, wydaje mi sie że faktycznie coś się zaczyna dziać, na pewno jego włosy są przyjemniejsze w dotyku, nie taki eszorstkie i suche tylko bardziej miękkie i błyszczące.

206971 helobza Kobieta, 33 lata, Lublin