Skocz do zawartości
Forum

Czy przy Hashimoto można stosować kwas hialuronowy?


Gość Laolla

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zacząć korzystać z zabiegów medycyny estetycznej ale niestety choruję na Hashimoto . Wstępnie szukam informacji jakie zabiegi odmładzające na twarz mogę stosować a jakich nie przy tej chorobie. Niestety każdy mówi co innego ,podczas kiedy w jednym gabinecie usłyszałam ,że mogę wstrzykiwać kwas hialuronowy w innym usłyszałam ,że nie mogę . Czy ktoś z Państwa się orientuje jakie zabiegi odmładzające można bezpiecznie stosować przy chorobie Hashimoto a jakich unikać ?

Odnośnik do komentarza

W przypadku Hashimoto (zapalenie tarczycy) charakterystyczne jest występowanie niedostatecznej ilości hormonów tarczycy. To z kolei utrudnia procesy rozkładu kwasu hialuronowego (HA). W efekcie może dojść do nagromadzenie HA w skórze i tworzenia się obrzęków. W związku z tym ostrzykiwania kwasem hialuronowym nie wykonuje się u osób, u których stwierdzono Hashimoto.

Odnośnik do komentarza
Gość komorowa

Podbijam pytanie, czy są jeszcze jakieś choroby gdzie nie można zastosować kwasu hialuronowego ? Co z arytmią komorową serca i przyjmowaniem betablokerów, czy nie wystąpi żadna interakcja pomiędzy lekami a kwasem? Pilnie proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Olga Kulczycka

Nie można chyba, pamiętam jak na grupie na fb była dziewczyna, która miała powiekszane usta kwasem HA i nic, bardzo szybko sie wchłaniał. Nawet preparat, Restylane, mega dobry kwas, który długo się utrzymuje, to też tej dziewczynie się wchłonął. także sa choroby przy których nie ma za bardzo efektów z kwasem hialuronowym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...