Forum Uroda

Laserowe leczenie trądziku

~theslodostab

~theslodostab

Mam straszne problemy z trądzikiem. Słyszałem, że jednym z najlepszych sposob

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Michał Chyżyński

~Michał Chyżyński

dokladnie nie wiem ile kosztuje leczenie laserowe. Wiem ze pomaga faktycznie wyniki sa super. Jednak to nie gwarantuje ze tradzik nie powroci.

~melodyjka

~melodyjka

Hmm.. myślałam, że laserowe to dopiero po trądziku wygładza skórę..

dadaaria

dadaaria

ja slyszalam ze laser na tradzik albo pieprzyki jest bardzo dobry i ze nie ma zadnych sladow nie wiem czy nie mozna sie starac o refundacje

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
karolinexxx

karolinexxx

ale refundacja jest chyba tylko wtedy gdy masz to na twarzy w innych miejscach chyba nie

--

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

15 karolinexxx Kobieta, 32 lata, Karolkowo
~Uroda.

~Uroda.

Co sądzicie o laserowym leczeniu trądziku?
Czy z forumowiczów jest osoba która poddała się takiemu zabiegowi?
Przynosi ona efekt?

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

~Uroda.
Co sądzicie o laserowym leczeniu trądziku?
Czy z forumowiczów jest osoba która poddała się takiemu zabiegowi?
Przynosi ona efekt?

Laserowe leczenie trądziku ostatnimi czasy staje się coraz bardziej popularną metodą - wszystko za sprawą bardzo dobrych rezultatów po zabiegu. Oczywiście w celu uzyskania optymalnych efektów trzeba wykonać serię zabiegów. Istotne jest również to, aby przestrzegać zaleceń lekarza odnośnie pielęgnacji skóry po zabiegu.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~julka12slsl

~julka12slsl

Od kilku lat moim problemem jest trądzik.Mam 17 lat.Na początku nie był on intensywny ale widoczny.Leczę się już od dawna u dermatologa ale nic nie pomagało,albo jak pomagało to na chwilę.Zażywałam już masę lekarst,kremów mialam nawet antybiotyki.Trochę się zmniejszył ale znowu wrócił.We wakacje cera zrobiłam mi się w miare ładna,na tyle ze nie musiałam używać już fluidu.Byłam na wakacjach za granicą,mocno spaliłam twarz...wtedy mnie to cieszyło bo na buzi nie było ani jednej kropeczki..potem zaczął się problem.Trądzik wrócił w o wiele bardziej zaawansowanym stopniu,ropne krostki wągry i zaskórniki na czole.Stosowałam peelingy zele toniki i nic...ostatnio zaczęłam kurację u kosmetyczki która zagwarantowała mi znaczącą poprawę.Leczenie kwasami,jestem juz po drugim,zobaczymy co będzie,moze ktos miał stosowane? I cos na ten temat powie? Za dwa tygodnie mam oczyszczanie jeszcze i chcialabym zeby kondycja twarzy sie poprawiła,bo męczy mnie juz tuszowanie wszystkiego fluidem i pudrem.

Moje pytanie jest takie,co moze powodowac trądzik? wiem,ze jest duzo mozliwosci..ale jedzenie raczej nie,bo jadłam zawsze tak samo tzn te same rzeczy i wteyd kiedy znikał nic nie wychodziło przez pewnien czas..mam zrobic sobie badania na tarczycę i u ginekologa,moze miec to cos wspolnego?

Pozdrawiam

~papusza

~papusza

Witam
co to znaczy w wyniku usg
nerka o zatartej nieco strukturze?
Czy to coś groźnego?

~Iliona

~Iliona

Z trądzikiem można sobie róznie radzić, ale i tak wszystko zależy od kondycji skóry. Na mój młodzieńczy trądzik pomogły zwykłe maści, ale już moja siostra do teraz nie potrafi sie z tym uporac, a ma 29 lat. Leczenie laserowe podobno jest skuteczne, tutaj można wiecej o tym poczytac: klik , ale nie jest to jedyna metoda. Można tez skorzystać z peelingów kwasowych :)

unknown-shadow

unknown-shadow

To zależy ile masz lat, jeśli to tylko trądzik młodzieńczy, spróbuj wyleczyć u dobrego dermatologa. Jeśli jesteś po dwudziestce i nadal masz trądzik, usunięcie go może być wręcz niemożliwe. Przede wszystkim zdrowo się odżywiaj. U mnie słodycze i tłuste potrawy powodują nasilenie trądziku.

169329 unknown-shadow Kobieta, 22 lata, małopolska

Odpowiedź eksperta

~julka12slsl
Od kilku lat moim problemem jest trądzik.Mam 17 lat.Na początku nie był on intensywny ale widoczny.Leczę się już od dawna u dermatologa ale nic nie pomagało,albo jak pomagało to na chwilę.Zażywałam już masę lekarst,kremów mialam nawet antybiotyki.Trochę się zmniejszył ale znowu wrócił.We wakacje cera zrobiłam mi się w miare ładna,na tyle ze nie musiałam używać już fluidu.Byłam na wakacjach za granicą,mocno spaliłam twarz...wtedy mnie to cieszyło bo na buzi nie było ani jednej kropeczki..potem zaczął się problem.Trądzik wrócił w o wiele bardziej zaawansowanym stopniu,ropne krostki wągry i zaskórniki na czole.Stosowałam peelingy zele toniki i nic...ostatnio zaczęłam kurację u kosmetyczki która zagwarantowała mi znaczącą poprawę.Leczenie kwasami,jestem juz po drugim,zobaczymy co będzie,moze ktos miał stosowane? I cos na ten temat powie? Za dwa tygodnie mam oczyszczanie jeszcze i chcialabym zeby kondycja twarzy sie poprawiła,bo męczy mnie juz tuszowanie wszystkiego fluidem i pudrem.

Moje pytanie jest takie,co moze powodowac trądzik? wiem,ze jest duzo mozliwosci..ale jedzenie raczej nie,bo jadłam zawsze tak samo tzn te same rzeczy i wteyd kiedy znikał nic nie wychodziło przez pewnien czas..mam zrobic sobie badania na tarczycę i u ginekologa,moze miec to cos wspolnego?

Pozdrawiam

Istnieje kilka przyczyn odpowiedzialnych za powstawanie trądziku. Jedną z nich jest nadmierna keratynizacja naskórka co prowadzi do zatykania porów. W ich obrębie gromadzi się nadmiar sebum skórnego związany z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych przez co tworzą się zaskórniki. Obecne na powierzchni skóry bakterie beztlenowe w tym środowisku metabolizują sebum tworząc metabolity prowadzące do stanów zapalnych skóry. Konsekwencję tego jest powstawanie trądziku.

Odpowiedź eksperta

Poza tym, trądzik może być wynikiem stosowania niektórych leków, nieodpowiednich kosmetyków (zawierających w składzie substancje komedogenne) czy też niedostatecznie dobrze wykonanym demakijażem.

Odpowiedź eksperta

~Iliona
Z trądzikiem można sobie róznie radzić, ale i tak wszystko zależy od kondycji skóry. Na mój młodzieńczy trądzik pomogły zwykłe maści, ale już moja siostra do teraz nie potrafi sie z tym uporac, a ma 29 lat. Leczenie laserowe podobno jest skuteczne, tutaj można wiecej o tym poczytac: klik , ale nie jest to jedyna metoda. Można tez skorzystać z peelingów kwasowych :)

Poza leczeniem laserowym warto pomyśleć o terapii peelingami chemicznymi. Taka terapia skojarzona znacznie szybciej przyniesie rezultaty.