Forum Uroda

Nieprzyjemny zapach potu z butów

~Efo

~Efo

hm mam problem z butami. Otóż bardzo pocą mi isę stopy i buty przesiąkają tym potem i śmierdzą. O ile nogi myję jak tylko przyje do domu to butów codziennie prać nie będę. Czy macie jakieś sposoby na pozbycie się club chociażby zniweelowanie tego zapachu

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

W Twoim przypadku mogą się sprawdzić specjalne antyperspiranty do stóp i dezodoranty do butów (np. School).

Antyperspirant ograniczy nadmierną potliwość i zabezpieczy stopy przed powstawaniem przykrego zapachu. Z kolei dezodorant do butów odświeży obuwie po całodniowym chodzeniu.

Oczywiście ta metoda jest najskuteczniejsza wtedy, gdy się ją stosuje od momentu zakupienia obuwia bądź też po wypraniu butów.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
Rut_ed

Rut_ed

Ja używam Shool'a do stóp i jest bardzo dobry. Po za tym do każdych butów mam włożone wkładki (3-4 razowe) . Pomaga :)

103341 rut-ed Kobieta, 38 lat, Warszawa
~tysior

~tysior

Najlepszym i wypróbowany sposobem na pocenie stóp jest lek Antypot do nabycia w aptece. Jest to środek do jednorazowego użytku. Rewelacyjny i tani.
Andrzej

~tysior

~tysior

[quote="~tysior"]Najlepszym i wypróbowany sposobem na pocenie stóp jest lek "STOPPOT duo"do nabycia w aptece. Jest to środek do jednorazowego użytku. Rewelacyjny i tani.
Andrzej

Odpowiedź eksperta

Na rynku kosmetycznym dostępne są również preparaty maskujące nieprzyjemny zapach obuwia. Zawierają one w składzie bardzo aromatyczne substancje, które maskują nieładny zapach obuwia.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~elle8888

~elle8888

Soda na noc do butów - rano ją usuń. Stosuj też sodę z odrobiną wody utlenionej na stopy - działa wspaniale!