Forum Uroda

Brązowe plamy na twarzy po paście do zębów na pryszcze

~pasta i plamy

~pasta i plamy

ludzie pomóżcie mi błagam,wstałam rano i sie wystraszyłam,zaczęłam płakać,czemu?, przeczytałam w internecie że na pryszcze itd pastę stosować bo ona wysusza itd,więc smarowałam tak jak pisało na noc,raz,2,3 dzisiaj coś mnie zaczęło boleć tak jakby tam był siniak zmywam z jednego miejsca paste z drugiego a tam takie wielkie brązowawe plamy,takie troszke szorstkie ale troszeczkę i cholernie boli tak jakby siniak,co robić aby to szybko zeszło?,i w ogóle co to jest i czy zejdzie?,cholernie się boję

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

brązowe plamy? pewnie Cię podrażniło. Umyj twarz lekkim mydłem najlepiej bialy jelen nie stosuj podkladu ani nic i pij wapno
a pasta na krosty owszem wysusza ale lepiej kupic produkt przeznaczony do tego

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 31 lat, gdzieś pod Wawą
kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Najprawdopodobniej jest to reakcja uczuleniowa na pastę. Po kilku dniach zmiany skórne powinny ustąpić. Nie stosuj już pasty jako środka zwalczającego krostki. Możesz aplikować na podrażnione miejsca środek łagodzący, np. Alantan - dostępny w każdej aptece.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~pasta i plamy

~pasta i plamy

dziękuję za odpowiedzi..a jest taka możliwość ze to jest jakieś poparzenie od pasty czy coś? jak z tym walczyć domowym sposobem pomocy ,za ile to może zejść?

Odpowiedź eksperta

~pasta i plamy
dziękuję za odpowiedzi..a jest taka możliwość ze to jest jakieś poparzenie od pasty czy coś? jak z tym walczyć domowym sposobem pomocy ,za ile to może zejść?

Skóra po zastosowaniu pasty została mocno podrażniona. Niektóre składniki zawarte w pastach (np. te wybielające - krzemionka, nadtlenek karbamidu oraz wodoru) mogą być zbyt silne i stąd taka reakcja.

Odradzam domowe sposoby w Twoim przypadku. Wszystkie maseczki przygotowane z domowych składników mogą zawierać w składzie nieprzetworzone substancje, które również mogą podrażnić skórę. Dlatego polecam ich stosowanie jedynie w przypadku zdrowej, niepodrażnionej skóry.

Alantan, o którym wcześniej wspomniałam, przyniesie skórze ulgę oraz przyśpieszy regenerację.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~kserus

~kserus

Ajona działa na coś takiego, a przynajmniej u mnie działała. Musi to być systematyczne mycie, dobre podejście do higieny. Same zobaczycie jak szybko dzięki temu diametralnie odmienicie sobie zęby. To wymaga przede wszystkim konkrenego działania.

~Roztrzęsiona

~Roztrzęsiona

A wie ktoś jak zatuszować te zaczerwienienia? I po jakim czasie one znikną?
Nie wiem jak ja wyjdę z domu z tak szkaradną twarzą