Forum Uroda

Chińskie bańki a cellulit

~Facik

~Facik

Witam,
Czy masaż chińskimi bańkami daje dobre rezultaty na cellulit?
Czy można samemu wykonać taki masaż w domu?
Czy bańki są drogie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Regularnie wykonywany masaż bańką chińską może zredukować cellulit. Można go wykonywać samodzielnie w warunkach domowych. Koszt takich baniek rozpoczyna się od 20 zł wzwyż. Wszystko zależy od tworzywa z jakiego wykonana jest bańka.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~osmiornica

~osmiornica

ja mam takie gumowe, niebieskie, sprawdzają się świetnie, ale żeby efekty były lepsze to zmieniłam też dietę, zaczęłam też ćwiczyć i brałam detocell, efekty były i utrzymują się nadal.

Odpowiedź eksperta

~osmiornica
ja mam takie gumowe, niebieskie, sprawdzają się świetnie, ale żeby efekty były lepsze to zmieniłam też dietę, zaczęłam też ćwiczyć i brałam detocell, efekty były i utrzymują się nadal.

Niebieskie, gumowe bańki są najprostsze w obsłudze i chociażby dlatego warto z nich korzystać - w szczególności jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy kontaktu z tego rodzaju produktem. Na temat samego masażu bańką chińską można poczytać tutaj http://portal.abczdrowie.pl/masaz-banka-chinska.

• th_chinskie-banki-a-cellulit_1149.jpg
dariasp

dariasp

Polecam również zabiegi endermologi, zasada działania podobna do baniek ale efekty są lepsze.

107508 dariasp Kobieta, 29 lat, Jelenia Góra
~Wolusia

~Wolusia

Bańki chińskie zachwalane ale ja nie mogę ich stosować, mam problemy z naczynkami na udach i w okolicy kolan stąd moja walka z cellulitem opiera się głównie na suplemencie diety.

~Orzech laskowy

~Orzech laskowy

ale do stosowania ich jest dość sporo przeciwwskazań....

~Chochlik87

~Chochlik87

Orzech laskowy - do stosowania czego jest wiele przeciwskazan ? Suplementow czy baniek ?
Wiolusia - ja rowniez mam przeciwskazanie do stosowania baniek, jednak nie stawialabym sprawy tak aby walka z cellulitem opierala sie glownie na suplemencie. Owszem stosuje detocell, ale nie zapominam o ruchu i rozsadnym odzywianiu.

~Majeenson

~Majeenson

Popieram Chochlika. Jeśli nie wprowadzisz odpowiedniej diety i wystarczająco ruchu, to przegapisz na prawdę dobrą zabawę w obserwowaniu niezwykłej przemiany ;)

Odpowiedź eksperta

~Orzech laskowy
ale do stosowania ich jest dość sporo przeciwwskazań....

Baniek nie należy stosować w przypadku ciąży, menstruacji, infekcji bakteryjnej czy wirusowej, chorób skóry, skaleczeń, żylaków, kruchych naczyń krwionośnych (zwiększone ryzyko wystąpienia podskórnych wylewów czyli siniaków) oraz nowotworów. Warto jednak wiedzieć, że są to przeciwwskazania, które również wykluczają wykonanie wielu innych zabiegów w obrębie ciała czy twarzy (np. masaż, itd).

Odpowiedź eksperta

~Majeenson
Popieram Chochlika. Jeśli nie wprowadzisz odpowiedniej diety i wystarczająco ruchu, to przegapisz na prawdę dobrą zabawę w obserwowaniu niezwykłej przemiany ;)

Zgadza się, w terapii redukującej cellulit najskuteczniejsze są metody skojarzone - czyli połączenie racjonalnej diety, aktywności fizycznej oraz masaży :)

Marta Kociatyn

Marta Kociatyn

Odpowiedź eksperta

Jak najbardziej bańki chińskie redukują cellulit. Można je wykonywać samemu w domu, aczkolwiek na pierwszy zabieg radzę udać się do specjalisty by podpatrzeć technikę wykonywania zabiegu. Zawsze kierunek masażu bańką powinien być dosercowy- w przeciwnym razie możemy uszkodzić zastawki żylne i narobić sobie dużego kłopotu. Bańki chińskie nie powinny być wykonywane u osób z pękającymi naczynkami oraz żylakami. Najlepiej kupić je w aptece (te gumowe są jak najbardziej w porządku) oraz mieć na uwadze fakt, że guma też z czasem parcieje i bańki należy wymienić. Najlepszy efekty zawsze osiągniemy działając kompleksowo a więc obok zabiegów z wykorzystaniem baniek chińskich obowiązkowo aktywność fizyczna oraz zdrowe nawyki żywieniowe.

140514 marta-kociatyn Kobieta, 28 lat, Wrocław