Skocz do zawartości
Forum

Jak się szybko pozbyć opryszczki?


Gość Kitka89

Rekomendowane odpowiedzi

W leczeniu opryszczki stosujemy preparaty, takie jak Acyklovir czy też Pencyklovir. Ich działanie jest najskuteczniejsze w momencie tworzenia się zmian skórnych (wtedy kiedy czujemy mrowienie). W momencie, gdy pojawią się pęcherze możemy jedynie maskować zmiany za pomocą specjalnych plasterków dostępnych w aptekach, które również mają właściwości lecznicze.

Odnośnik do komentarza

Chwilkę mnie tu nie było. Dzięki za odpowiedzi dziewczyny. A mam pytanie o ten Vaciclor. Jak nie plasterki to co to jest? Proszę powiedz mi, że nie mazidło! Z tego co piszesz działa błyskawicznie. Może to coś dla mnie? Chwilowo nie mam, ale na pewno mi wróci opryszczka :(

Odnośnik do komentarza

merlinek88
Hej. Znacie jakiś szybki sposób na pozbycie się opryszczki? Szukam czegoś skutecznego, bo ostatnio często ona mnie nawiedza...

Najskuteczniej działają tabletki zawierające acyklowir. Ogólnie terapia doustna przynosi najlepsze rezultaty. Trochę mniej skuteczne są maści i kremy zawierające acyklowir oraz pencyklowir, ale warto je stosować jako uzupełnienie terapii.

Odnośnik do komentarza

mi bardzo pomogło świetne urządzenie na opryszczke - nazywa się ViruLite - na stronie www.wyleczopryszczke.pl sa informacje co to jest i można zamówić. Bardzo szybko i skutecznie można się pozbyć problemu - ja stosowałem mnóstwo środków, maście, plastry itp... teraz mam pod ręką tylko to - polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza

Mi równiez olejek herbaciany bardzo śmierdzi.Ma wiele zastosowań tak wiec mam go w domu, ale stosuję go z dala od twarzy. Raczej nie wyobrażam sobie, aby stosować go własnie na buzi.

Jest bardzo wiele innych domowych sposobów na opryszczke, które nie sa olejkiem herbacianym:
https://zdrowie.tvn.pl/a/sposoby-na-opryszczke-w-warunkach-domowych-masci-pasta-do-zebow

Na tej stronie są opisane :) U mnie osobiście najlepiej sprawdziła się herbata. Wystarczy do opryszczki przyłożyć torebkę wyciągniętą ze świeżo parzonej herbaty. Znajdują się tam taniny, które mają właściwości wciągające i działają przeciwwirusowo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...