Skocz do zawartości
Forum

Brak brwi i rzęs


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałabym przejść do setna sprawy gdyż brak czasu nie pozwala mi niestety na szczegółowe przedstawienie mojego problemu, bardzo proszę o poradę..
Otóż tak, w wieku ok 6 lat, wypadły mi brwi i rzęsy której do tej pory mi niestety nieodrosły..Moja rodzina zbagatelizował tą całą sytuacje ...
Problem jest również w tym iż łudzę się co roku że mi odrosną (pojawiają się bardzo pojedyncze włoski u brwi i rzęs lecz później zanikają i tak co roku) wstyd jest mi iśc do dermatologa. Tak naprawdę bez mocnego makijażu wyglądam STRASZNIEEE...
Nie choruje na nic typu rak itp.. Nie wiem co się stało.. Kiedy pytałam rodzine co w tym okresie mi się przytrafiło nikt niestety nie pamięta, nie sa mi w stanie odpowiedzieć czy wypadły "od razu" czy stopniowo... Brak włosów zauważyłam również i na rękach (kiedyś tak do 18 oku życia na nogach też nie miałam, teraz dopiero "wychodzą").. Wielokrotnie mama chciała ze mną jechać do dermatologa, ale ja sie wstydzę i to bardzoo tym bardziej że pierwszy raz miałabym być u tego lekarza zajmującymi sie sprawami skóry....
PS:Ciocia mi mówi że to może wpływ hormonów mówiła że może wizyta u endokrynologa... Wspominała również iż w tym okresie chorowałam na grzybice (chodzi o plamki małe na ciele okolice brzucha itp) Ja nie wiem czy jest to jakos powiązane ze sobą
Bardzo proszę o poradę. Wiem że będę z tym walczyć, ale trzeba mnie naprowadzić.. nie wiem do jakiego specjalisty się udać??.
Czy to może być łysienie plackowate?, (nie mam problemu z włosami na głowie)

Odnośnik do komentarza

i co my Ci mamy na forum poradzić? Przecież każdy Ci powie "Idź do lekarza". Uważam że niepoważne jest podejście Twoje i Twojej rodziny, bo to nie jest naturalna rzecz jak człowiekowi wypadają rzęsy i brwi i nie odrastają. Teraz się wstydzisz?? A jak Ci zaczną na głowie wypadać to dopiero się ockniesz? Dziewczyno, lekarz nie takie rzeczy w życiu widział i twój brak brwi nie sprawi że nie będzie spał po nocach.... Jeśli nigdy nikt się nie zainteresował powodami tego stanu rzeczy to czym prędzej idź na wizytę.

Odnośnik do komentarza

Nie ma czego sie wstydzić tylko trzeba się brać do robty i iść do lekarza. Zrobić badania, krwi, hormonów i zobaczyć dlaczego Ci te rzęsy i brwi nie rosną. Nie bagatelizuj tego bo to może być początkowy objaw czego znacznie poważniejszego. Skoro Twoja rodzina to olała to Ty się tym przejmij i zacznij coś robić

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Odnośnik do komentarza

Witam mam 19lat . Gdy miałem 12 lat wypadły mi wszystkie włosy jeździłem z rodzicami do różnych specjalistów ,którzy przepisywali coraz to inne leki . Jednak efekty były mizerne włosy wypadały i odrastały. Aktualnie nie mam włosów,brwi i rzęs . Może to zał dieta w której jest mało białka. Proszę o porady. Dodam jeszcze że jestem alergikiem i byłem w wieku 12 lat odczulany na szczepionkach i podczas tej kuracji włosy wszystkie wyleciał w przeciągu kilku dni .
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było wybrać się do dermatologa, żeby ustalić przyczynę tej przypadłości.

Problem braku brwi możesz zredukować za pomocą trwałego makijażu. Polega to na wpuszczeniu pod skórę barwnika na kształt brwi.

Możesz również wypróbować odżywkę do brwi i rzęs - Revitalash. Być może okaże się pomocna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...