Skocz do zawartości
Forum

Czym różni się masło do ciała od balsamu?


Gość Tabakiera

Rekomendowane odpowiedzi

Masło do ciała, jak sama nazwa wskazuje, zawiera w składzie konkretny typ tego surowca, np. masło shea lub masło kakaowe, które są źródłem cennych dla skóry substancji pielęgnacyjnych. Co więcej, ten typ preparatu różni się od balsamu konsystencją. Masła do ciała mają zwartą, ciężką konsystencję. Zdecydowanie lepiej natłuszczają skórę, aniżeli zwykłe balsamy do ciała.

Odnośnik do komentarza
Gość fiołkowa

Zimą zawsze stosuję masła do ciała, balsamy po prostu nie dają rady, tak bardzo przesusza mi się skóra. Jednym z moich ulubionych jest masło ujędrniające czekoladowo-kokosowe z Perfekty. Zapach, konsystencja, działania, no REWELACJA!

Odnośnik do komentarza

~Tu_pak87
Czyli zakupione przeze mnie masełko kakaowe prefecty to nie tylko kwestia zapachowa, ale również spełnienie dodatkowej funkcji związanej z kakaowcem ?

Dokładnie tak, masło kakaowe nie tylko skutecznie nawilża i zmiękcza skórę, ale również ujędrnia ją i regeneruje. Poza tym, w trakcie jego stosowania towarzyszą nam miłe doznania w postaci pięknego zapachu. To również ma znaczenie ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość pannajulianna

Ja akurat zimą wolę masła, a latem lżejsze balsamy, najczęściej z filtrem. W tej chwili używam naturalnego masła do ciała z Phenome. Zawiera prawie w 100% naturalne, organiczne składniki, oleje i wody roślinne, mojej skórze służy, bardzo szybko nawilża i efekt utrzymuje się na długo.

Odnośnik do komentarza

bohater
hitem ostatnich miesiecy, ktory chwali sobie wielu ludzi jest maslo shea - http://www.drtaffi.pl/maslo-shea-o-zapachu-wanilii-giovinezza-profonda-30ml.html, rowniez wiele moich znajomych mowi, ze pomaga im na problemy ze skora

Masło shea (karite) rewelacyjnie działa na naszą skórę, gdyż ze względu na obecność prowitaminy A wykazuje działanie regenerujące . Poza tym zawiera w składzie witaminę E, która jest doskonałym przeciwutleniaczem i chroni naszą skórę przed działaniem wolnych rodników ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja w zależności od potrzeb stosuję albo masło, albo balsam, albo mleczko do ciała. Masło jest cięższe, raczej na zimę, na wieczór. Balsam latem i też wieczorem. Mleczka do ciała szybko się wchłaniają i pozostawiają miły zapach na skórze i używam je rano, po prysznicu. Chwilę później mogę już się ubrać, a skóra nie jest lepka.

Odnośnik do komentarza

Balsam taki z biedronki np jest tak samo gesty jak krem do twarzy z avon ten z najtanszych za 7 zl xd a niektore kremy sa tak sztywne jak masla do ciala one najdluzej trzymaja wilgoc ze tak powiem a balsamy natomiast zostawiaja skore gladka i miekka sama potwirrdzam dwa tyg stosowania i mam tak galdkie nogi zero celulitu! ale jak ktoś mabardzo sucha skore to lepiej maslo do ciala odzywia nawilza zmiekcza, ale taka podstawowa roznica to moim zdaniem krem odzywia a balsam wygladza i ujedrnia choc garniera nawilzaja np SOS xd ale tez maslo do ciala z AA z ekstraktem z mango jest zadsze jak mleczko czy balsam ale trzyma nawilzenie w skorze

Odnośnik do komentarza

Szczerze nie cierpię maseł do ciala, bo mają ciężką, klejącą, tłustą konsystencję. Czuję jakbym miała na sobie nie przepuszczającą powietrza powłokę. Używam wyłącznie balsamów, bo są lżejsze i szybciej się wchłaniają. Generalnie od wielu lat stosuję naprzemiennie neutrogenę i balsam wiesiołkowy polskiego Gal'a. Nie ma dla mnie lepszych kosmetyków.

Odnośnik do komentarza

No własnie niekoniecznie jest tak jak tutaj piszesz. Na pewno dobrze jest czytać składy kosmetyków bo maja rózne. I czasami balsam moze mieć lepszy i bogatszy sklad niż maslo, które będzie sztucznie zagęszczane. Sama wolę masła bo są gestsze, ale na przykład moja mama woli rzadkie balsamy :)
Firmy jakie polecam to na pewno:
Alepia
Green Pharmacy
oraz Natura Estonica
Balsamy mają dobry skład, aczkolwie mozna je dostać praktycznie jedynie w necie: https://darmarsklep.pl/balsamy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...