Forum Uroda

Czym różni się masło do ciała od balsamu?

~Tabakiera

~Tabakiera

mam takie pytanie co jest lepsze masło do ciała czy moze balsam? I w ogóle czym to się różni. Teraz uzywam masła ale chyba jeszcze zbyt krótko bo nie widze rezultatów.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Arabika

Arabika

wydaje mi się, że masło bardziej natłuszcza skórę a balsam bardziej nawilża

87742 arabika Kobieta, 32 lata, Suwałki
~Nie bo nie

~Nie bo nie

Po za tym masłó ma trochę inną konsystencję niż balsam. Ja osobiście wolę balsamy

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Masło do ciała, jak sama nazwa wskazuje, zawiera w składzie konkretny typ tego surowca, np. masło shea lub masło kakaowe, które są źródłem cennych dla skóry substancji pielęgnacyjnych. Co więcej, ten typ preparatu różni się od balsamu konsystencją. Masła do ciała mają zwartą, ciężką konsystencję. Zdecydowanie lepiej natłuszczają skórę, aniżeli zwykłe balsamy do ciała.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Tu_pak87

~Tu_pak87

Czyli zakupione przeze mnie masełko kakaowe prefecty to nie tylko kwestia zapachowa, ale również spełnienie dodatkowej funkcji związanej z kakaowcem ?

kwiatuszek2

kwiatuszek2

Masła do ciała są bardziej "skoncentrowane" niż balsamy dlatego mocniej nawilżają i chronią skórę.

88352 kwiatuszek2 Kobieta, 26 lat, Katowice
~fiołkowa

~fiołkowa

Zimą zawsze stosuję masła do ciała, balsamy po prostu nie dają rady, tak bardzo przesusza mi się skóra. Jednym z moich ulubionych jest masło ujędrniające czekoladowo-kokosowe z Perfekty. Zapach, konsystencja, działania, no REWELACJA!

Odpowiedź eksperta

~Tu_pak87
Czyli zakupione przeze mnie masełko kakaowe prefecty to nie tylko kwestia zapachowa, ale również spełnienie dodatkowej funkcji związanej z kakaowcem ?

Dokładnie tak, masło kakaowe nie tylko skutecznie nawilża i zmiękcza skórę, ale również ujędrnia ją i regeneruje. Poza tym, w trakcie jego stosowania towarzyszą nam miłe doznania w postaci pięknego zapachu. To również ma znaczenie ;-)

tea_89

tea_89

Zdecydowanie wolę masła. Odkąd odkryłam masło kakaowe nie chcę wracać do balsamów. Świetnie nawilża moją skórę, ma cudowną konsystencję i na dodatek skóra po nim pięknie pachnie.

105009 tea-89 Kobieta, 33 lata, WARSZAWA
~pannajulianna

~pannajulianna

Ja akurat zimą wolę masła, a latem lżejsze balsamy, najczęściej z filtrem. W tej chwili używam naturalnego masła do ciała z Phenome. Zawiera prawie w 100% naturalne, organiczne składniki, oleje i wody roślinne, mojej skórze służy, bardzo szybko nawilża i efekt utrzymuje się na długo.

Odpowiedź eksperta

bohater
hitem ostatnich miesiecy, ktory chwali sobie wielu ludzi jest maslo shea - http://www.drtaffi.pl/maslo-shea-o-zapachu-wanilii-giovinezza-profonda-30ml.html, rowniez wiele moich znajomych mowi, ze pomaga im na problemy ze skora

Masło shea (karite) rewelacyjnie działa na naszą skórę, gdyż ze względu na obecność prowitaminy A wykazuje działanie regenerujące . Poza tym zawiera w składzie witaminę E, która jest doskonałym przeciwutleniaczem i chroni naszą skórę przed działaniem wolnych rodników ;-)

aga_a

aga_a

Ja w zależności od potrzeb stosuję albo masło, albo balsam, albo mleczko do ciała. Masło jest cięższe, raczej na zimę, na wieczór. Balsam latem i też wieczorem. Mleczka do ciała szybko się wchłaniają i pozostawiają miły zapach na skórze i używam je rano, po prysznicu. Chwilę później mogę już się ubrać, a skóra nie jest lepka.

183070 aga-a Kobieta, 27 lat, Śląsk
emilka8866

emilka8866

Mimo że masła są dużo bardziej skoncentrowane i odżywcze to ja i tak częściej sięgam po balsamy bo bardzo nie lubię czekać aż masło mi się wchłonie, poza tym zostawia tłustą konsystencję, której po prostu nienawidzę.

188759 emilka8866 Kobieta, 31 lat, Warszawa
oposek

oposek

Balsam taki z biedronki np jest tak samo gesty jak krem do twarzy z avon ten z najtanszych za 7 zl xd a niektore kremy sa tak sztywne jak masla do ciala one najdluzej trzymaja wilgoc ze tak powiem a balsamy natomiast zostawiaja skore gladka i miekka sama potwirrdzam dwa tyg stosowania i mam tak galdkie nogi zero celulitu! ale jak ktoś mabardzo sucha skore to lepiej maslo do ciala odzywia nawilza zmiekcza, ale taka podstawowa roznica to moim zdaniem krem odzywia a balsam wygladza i ujedrnia choc garniera nawilzaja np SOS xd ale tez maslo do ciala z AA z ekstraktem z mango jest zadsze jak mleczko czy balsam ale trzyma nawilzenie w skorze

192972 oposek Kobieta, 25 lat, Zabrze
~Miśka222

~Miśka222

Szczerze nie cierpię maseł do ciala, bo mają ciężką, klejącą, tłustą konsystencję. Czuję jakbym miała na sobie nie przepuszczającą powietrza powłokę. Używam wyłącznie balsamów, bo są lżejsze i szybciej się wchłaniają. Generalnie od wielu lat stosuję naprzemiennie neutrogenę i balsam wiesiołkowy polskiego Gal'a. Nie ma dla mnie lepszych kosmetyków.