Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra stóp


Gość malinka4321

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malinka4321

Mam problem z moimi stopami skóra jest sucha praktycznie do kostki. Niestety to sie wiaze z podraznieniami stop zwlaszcza jak mam nowe buty ale i nie tylko. Stosuje rozne kremy mimo to nie jest tak jakbym chciala. Co mogę zrobić jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Spróbuj może kilka razy takiego zabiegu:
namocz stopy w miseczce z woda i solą. Zetrzyj tarką dokładnie stopy. Następnie wytrzyj stopy w ręcznik, nałóż peeling (obojętnie czy to do stóp czy do ciala moim zdaniem - peeling to peeling, ma za zadanie zetrzeć stary naskórek), wmasuj peeling dokładnie. Zmyj peeling. Nałóż dużo kremu czy maskę do stop i założ bawełniane skarpetki. Najlepiej robic to na noc. Możesz spróbować raz zamiast kremu użyc naturalnej oliwy z oliwek, pokombinuj, nie zaszkodzi :) ogolnie polecam krem z neutrogeny taki czerwono - zielono - biały. krem do stóp na zrogowacenia.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim wybieraj kremy do stóp natłuszczające. Zawierają one w składzie substancje, które odbudowują naturalny płaszcz lipidowy skóry. Mogą być również kremy z wysoką zawartością mocznika. Regularnie wykonuj peelingi - do stóp najlepiej wybierać te gruboziarniste. Na noc aplikuj grubą warstwę kremu bądź maski do stóp i zakładaj bawełniane skarpety. Od czasu do czasu warto również aplikować na zrogowaciałą skórę stóp maść z witaminą A ;) - dostępna w każdej aptece.

Odnośnik do komentarza

ja doradzam z doświadczenia moczenie stóp w ciepłym mleku z sodą, potem użycie pumeksu lub tarki do stóp. A w aptece internetowej wapteka odkryłam super krem do suchej skóry Acerin Intensive, z woskiem pszczelim i wit. A między innymi. Bardzo dobrze nawilża i goi nawet jak się jakieś pęknięcie pojawi, u mnie tak było. Teraz bez porównania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...