Skocz do zawartości
Forum

Twarde i suche skórki wokół paznokci


Gość Kosmatka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam takie bawełniane rękawiczki w Rossmanie, kosztowały koło 10 zł. Co drugi dzień robię peeling dłoni, na noc smaruję skórki i paznokcie olejkiem rycynowym, a na dłonie nakładam grubą warstwę kremu do rąk i zakładam te rękawiczki.
Zapomniałabym. Na takie twarde i zadzierające się skórki idealnie działa namoczenie w ciepłej wodzie z dodatkiem olejku rycynowego.

All this pain is an illusion.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrym sposobem jest moczenie dłoni w ciepej oliwie z oliwek. Wlewasz nie wielka ilość oliwy z oliwek do garnuszka, podgrzewasz, przelej sobie najlepiej do jakiejś malej miseczki, tak byś zmieściła paluszki :) Pamiętaj by oliwa nie była gorąca, tylko ciepła. Moczysz w tym swoje paluszki/dłonie przez jakieś 10 min. dziennie. Im częściej stosujesz tym lepiej, mnie się nie zawsze chce niestety, no ale jest to dobre, bo naturalne :) pamiętaj by sobie przygotować ręczniczki papierowe do wytarcia bo w końcu to tłuściutkie jest. Ja zawsze wycieram troszkę dłonie o papier- nie do końca, bo resztę jeszcze wmasowuję.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie obrywaj tych zadziorków. Najlepiej wyciąć je za pomocą cążków. Można też wybrać się na profesjonalny manicure do salonu kosmetycznego.

Skórki okalające płytkę paznokcia trzeba regularnie natłuszczać. Można w tym celu stosować specjalne olejki bądź też kremy do skórek. Może to być nawet zwykła oliwka. Każdego wieczoru wcielaj preparat w skórki za pomocą delikatnego masażu.

Odnośnik do komentarza

O paznokcie należy systematycznie dbać, jeśli tego nie dopilnujecie, to nigdy nie będą one wyglądały zdrowo. Niestety, ale paznokcie bardzo łatwo można zniszczyć kiepską pielęgnacją, dlatego szczególne znaczenie ma to, co z nimi robicie.

Odnośnik do komentarza

~kserus
O paznokcie należy systematycznie dbać, jeśli tego nie dopilnujecie, to nigdy nie będą one wyglądały zdrowo. Niestety, ale paznokcie bardzo łatwo można zniszczyć kiepską pielęgnacją, dlatego szczególne znaczenie ma to, co z nimi robicie.

Dokładnie tak. Jeżeli regularnie wykonujemy zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i paznokcie to pozbędziemy się większości problemów kosmetycznych.

Odnośnik do komentarza

needhelp
Bardzo dobrym sposobem jest moczenie dłoni w ciepej oliwie z oliwek. Wlewasz nie wielka ilość oliwy z oliwek do garnuszka, podgrzewasz, przelej sobie najlepiej do jakiejś malej miseczki, tak byś zmieściła paluszki :) Pamiętaj by oliwa nie była gorąca, tylko ciepła. Moczysz w tym swoje paluszki/dłonie przez jakieś 10 min. dziennie. Im częściej stosujesz tym lepiej, mnie się nie zawsze chce niestety, no ale jest to dobre, bo naturalne :) pamiętaj by sobie przygotować ręczniczki papierowe do wytarcia bo w końcu to tłuściutkie jest. Ja zawsze wycieram troszkę dłonie o papier- nie do końca, bo resztę jeszcze wmasowuję.

zgadzam się i polecam na 100% :)

Odnośnik do komentarza

ewa7788
Jeśli pracujemy w rękawiczkach, to polecam przed ich nałożeniem użyć kremu do rąk. Pracowałam w rękawiczkach przez długi czas i co jakiś czas je ściągałam, żeby nakremować ręce. Wychodziło to na dobre moim dłoniom i paznokciom.

Stosowanie kosmetyku pod rękawiczki w czasie różnych prac domowych to bardzo dobry pomysł. Tak samo poleca się zakładanie bawełnianych rękawic na noc tuż po nasmarowaniu dłoni kosmetykiem. W czasie porządków również jest to wskazane.

Odnośnik do komentarza

Smarując ręce kremem do rąk zawsze staram się wetrzeć go też w paznokcie i skórki. Na noc używam bogatej maski do dłoni albo bardzo gęstego, treściwego kremu i zakładam bawełniane rękawiczki. Pomaga. Od dawna nie mam suchych czy twardych skórek wokół paznokci. Teraz używam maski do przesuszonych dłoni z Bielendy z serii Comfort.

Odnośnik do komentarza
Gość porczer

Jeśli mam sugerować coś konkretnego to rzeczywiście odżywka + oliwka new nails. Stopniowo udaje się uzyskiwać naprawdę fajną zmianę, a przede wszystkim te paznokcie wyglądają zdrowo. Przywrócenie im normalności musi trwać, ale wszystko jest do wykonania.

Odnośnik do komentarza

Suche skórki da się ogarnąć - oliwka z muszelkami new nails. W zasadzie duże zmiany po kilku dniach widać. Tylko musisz to systematycznie stosować i zwracać uwagę na to, jakich kosmetyków używasz do paznokci - to wszystko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...