Skocz do zawartości
Forum

Suche i wypadające włosy


Gość lukas92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat i zauważyłem, że zaczynają mi wypadać włosy, po kilka dziennie, głównie podczas mycia i suszenia (po kilka zostaje na rękach). Włosy robią się coraz rzadsze. Jak na mój wiek to raczej za wcześnie, dlatego zacząłem się tym przejmować. Ponadto odczuwam swędzenie skóry głowy. Mam też wrażenie, że włosy zrobiły mi się dużo ciensze niż jeszcze rok temu, stały się szorstkie i elektryzuja się często. Zacząłem stosować odżywke do włosów i poprawiła się nieco ich kondycja, ale nadal wypadają. Stosuje szampon wzmacniajacy dla mężczyzn. Boję się, że jak tak dalej pójdzie wyłysieje przed 30 :( Nie wiem czy to przez szampon, ale używam już 3 rodzaj i nie pomaga. Problemy zaczęły się odkąd zacząłem stosować szampon z ekstraktem z limonki/cytryny. Zmieniłem na szampon z ekstraktem z chmielu ale nie daje narazie efektów. Być może też za bardzo je przesuszałem. Proszę o porady bo jest to dla mnie duży problem :(

Odnośnik do komentarza

O łysieniu jest mowa jeśli wypada Ci więcej niż 100 dziennie.
A co do samego wypadania i słabnięcia to kup sobie jakiś preparat na włosy np revalid ( ja stosuje i jestem bardzo zadowolona) tylko że na efekty trzeba będzie poczkeąc jakieś 2-3 misiące. Do tego odżywka wzmacniająca i zmiana przyzwyczajeń co do mycia i dbania o włosy.

Odnośnik do komentarza

~lucas92
A co może być przyczyną tego, że włosy stały się cieńsze i szorstkie. Zbyt częste suszenie czy może wina leży w diecie (potrzebna sumplementacja ) ?

Włosy mogą ulec osłabieniu na skutek działania wielu czynników zewnętrznych, takich jak:
-ocieranie
-czesanie
-suszenie
-modelowanie
-farbowanie
-stosowanie nieodpowiednich kosmetyków
-stosowanie nieodpowiedniej diety
-wystawianie włosów na ekspozycję UV

Suplementy diety, które korzystnie działają na wygląd oraz kondycję włosów to skrzyp, żelazo, siarka, krzem oraz witaminy z grupy B. Jeżeli włosy są osłabione to warto uzupełnić dietę o suplementację.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...