Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne owłosienie na pupie


Cherry94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z nadmiernym owłosieniem na pupie. Włoski są bardzo widoczne, ponieważ jestem brunetką. Im bliżej okolic odbytu, tym są ciemniejsze, dłuższe i jest ich więcej. Wyglądają praktycznie jak włosy łonowe.
Co mogę z nimi zrobić? Dodam, iż mam 19 lat i nie mam kasy na ich laserowe usuwanie. Bardzo się ich wstydzę. Muszę nosić bieliznę, która zakrywa większą część pośladków. Nie wyobrażam sobie nawet wybrania się latem nad morze i chodzenia w bikini...
Czy krem do depilacji mógłby rozwiązać mój problem? Czy po nim włosy rosłyby mocniejsze? Wykluczam depilację woskiem, ponieważ bardzo boję się bólu.

Na reszcie ciała owłosienie mam normalne.

Odnośnik do komentarza

W tym przypadku najskuteczniejsza by była epilacja laserowa. Wykonanie zabiegu w obrębie tak niewielkiego obszaru wcale nie musi dużo kosztować, a efekty są bardzo szybko widoczne. Na kilka lat mamy spokój z niechcianym owłosieniem, także taka inwestycja jest bardzo korzystna. Istotne jest jednak to, aby epilację wykonać za pomocą lasera, a nie IPL'a - ta druga metoda jest mniej skuteczna i wymaga wielokrotnego powtórzenia zabiegu.

Kremu do depilacji nie polecam, ponieważ nie stosujemy go w okolicy miejsc, takich jak przejście skóry w błony śluzowe. Depilację za pomocą maszynki również odradzam, gdyż metoda ta spowoduje pogrubienie włosków i problem się nasili.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...