Skocz do zawartości
Forum

Wypadające włosy i swędzenie skóry głowy


Gość Krystianek93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystianek93

Czy jest możliwe że dopadło mnie łysienie typu męskie pomimo tego że u mnie w rodzinie nikt nie łysiał?
Wypadają mi włosy z całej głowy i to głównie podczas mycia, głowa mnie swędzi i drobny łupież który powoli znika bo zwalczam szamponem Stieprox.

Odnośnik do komentarza

A skądpodejrzenie, że to łysienie? Może poprostu cebulki są osłabione i włosy wylatują. Proponuję zaopatrzyć się w suplement diety, możesz pić skrzyp i pokrzywę(herbatę oczywiście), kupić jakąś wcierkę do włosów wzmacniającą, zmienić szampon na łagodniejszy, np. dla dzieci i zacząć używać dobrej odżywki wzmacniając. Spróbuj- to na początek. Możesz też wybrać się do dermatologa, które pewnie cos z tych rzeczy Ci wypisze.

Odnośnik do komentarza
Gość Krystianek93

problemy z włosami zaczęły się od kad zacząłem używać szamponu dla dzieci Baby**eam (nie robię reklamy)
po miesiącu używania tego szamponu zdrapywałem żółty łoj z mojej głowy.
Czy to łysienie? Tego nie wiem bo nie wypadają mi włosy w typowych miejscach dla łysienia a wypadają z całej głowy i są mocno przerzedzone

Odnośnik do komentarza

zamiast tu pisać, to idź do dermatologa. Też miałam problem z wypadaniem włosów, gdy użyłam pewnej farby do włosów. Akurat ta firma mi nie podpasowała i zostałam prawie łysa :/. Dermatolog mnie wyleczył.

Poza tym łysienie plackowate także można leczyć. Jeśli jesteś młody, to twoje włosy na pewno odrosną.

Odnośnik do komentarza

Wypadanie włosów może mieć związek z problemami skóry głowy, które opisujesz (łupież + uczucie swędzenia). Jest to objaw nieprawidłowy i może świadczyć o schorzeniu tej partii skóry, którego skutkiem jest utrata włosów - dlatego w Twoim przypadku konieczna jest wizyta u lekarza. Bardzo prawdopodobne jest to, że po wyleczeniu problemów dotyczących skóry głowy zredukowany zostanie również problem z wypadaniem włosów.

Odnośnik do komentarza

Zadowolona jestem bardzo z tego jak działa serum Hair Medic. Korzystam już trzeci tydzień a cała kuracja ma trwać jeszcze drugie tyle. Potem trzeba będzie to powtarzać dla utrwalenia efektu, tak jak się pielęgnuje skórę rąk czy ogólnie ciało tak też trzeba pielęgnować skórę głowy i włosy żeby wszystko było okej .

Odnośnik do komentarza
Gość Krystian000

A konsultowałeś się z dermatologiem, bądź trychologiem ? Może warto umówić się na wizytę i zbadać co jest przyczyną :) Jeśli chodzi o przerzedzenia to polecam ci przeszczep włosów, dużo ostatnio się o tym mówi zarówno w Polsce jak i na świecie są kliniki, ale u nas niestety koszty są wysokie, a ilość graftów (przeszczepów) zbyt mała. Poczytaj informacji na https://meditravel.pl/faq/ jest tam mnóstwo pytań i odpowiedzi dotyczących transplantacji włosów.

Odnośnik do komentarza
Gość Tatiana
W dniu 19.04.2022 o 14:02, Gość Leokadia88 napisał:

też dałam się namówić. Kupiłam całą paczkę tych drażetek Merz Spezial i przez dwa miesiące brałam, teraz kupuję na kolejne 2, bo pierwsze efekty już widać

super, chyba muszę spróbować

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...