Skocz do zawartości
Forum

Kaszka na policzkach i czole


Rekomendowane odpowiedzi

tak nic to nie daje;/ kosmetyczka mi powiedziała, że nie mogę przemywać twarzy zimną wodą, a przegotowaną ;/ i w ogóle że niby woda na basenie szkodzi mojej buzi.. wiesz sama już nie wiem co myśleć o tym , mam 22 lata a każda znajoma ma piękną twarz;/ biorą anty i jest okey, a ja nie wiem co dzieje sie ze mną. Ostatnio zauważyłam ze wywala mnie na ramionach plecach i dekoldzie;/ ale takie pojedynki, krostki;/

Odnośnik do komentarza

Mam dokładnie to samo. Masakra jakaś.
Wcześniej miewałam problemy z pryszczami ,ale nigdy nie widzialam u mnie takiej kaszki. Zmieniłam miejsce zamieszkania i wydawało mi się ,że moja cera się polepsza.Pomyślałam sobie : "pewnie lepsza woda",ale po jakimś czasie wyskoczyły mi te drobne pryszcze na czole i czar prysł.

Mam robiony w aptece płyn ( na receptę),a jedyne co robi, to wysusza skórę ( 70 % alk)- chyba odstawie.
Ciekawe czy to kiedyś zejdzie :(

Odnośnik do komentarza

Zdjęcia nie są zbyt wyraźne, ale zmiany przypominają trądzik zaskórnikowy. Niekiedy można go wyleczyć za pomocą kremów z kwasem azaleinowym (np. Acnederm, Skinoren) - jest to jednak indywidualna kwestia i dobrze by było, aby dermatolog przepisał Ci jakaś kurację. Mogę zapytać w jaki sposób pielęgnujesz cerę? Napisz mi krok po kroku czym myjesz buzie i co aplikujesz na skórę.

Odnośnik do komentarza

~Sha sha
słyszałam że takie krostki dobrze robi zwykłe szare mydło. Moze tego spróbuj

Odradzam stosowanie zwykłego mydła do mycia skóry - w szczególności, gdy na powierzchni skóry widoczne są zmiany trądzikowe. Mydło ma wysokie pH (zasadowe) co negatywnie działa na skórę. Zasadowe pH sprzyja rozwojowi mikroorganizmów. Co więcej, na skutek mycia skóry mydłem dochodzi do zaburzeń w obrębie jej płaszcza hydrofilowo-lipofilowego. Może to doprowadzić do odwodnienia cery.

Odnośnik do komentarza
Gość karrolina9

ja miałam podobne, to tradzik po prostu , dermatolog kazała mi odstawić wszystkie płyny micelarne i mydła, powiedziała,że mam sobie kupić cetaphil em do mycia twarzy i faktycznie emulsja pomogła się pozbyć tego dziadostwa na buzi.

Odnośnik do komentarza

Hej. Bardzo długo zmagałam się z kaszką na twarzy (głównie w okolicy policzków). Używałam różnych leków i maści. Stosowałam peelingi (mechaniczne i enzymatyczne). Stosowałam kremy z kwasami, bez kwasów, naturalne, bez chemii, chemiczne i wszystko co było dostępne. Śledziłam mnóstwo for (również zagranicznych), oraz stron z poradami w tej kwestii. Stosowałam domowe sposoby radzenia sobie z tym problemem. Stosowałam osobne ręczniki, ręczniki papierowe oraz dezynfekcję. Naczytałam się różnych opinii, że to z niewłaściwej higieny, z jedzenia (skazy białkowe i inne), z nie mycia regularnie pędzli do malowania, nie prania szalików i kołnierzyków kurtek, używania odżywki do włosów, która w kontakcie z twarzą zatyka pory... Przetestowałam mleko w formie maseczki, aspirynę, srebro koloidalne, glinki, korund, Atrederm, Bezacne, antybiotykoterapię (3 miesięczną), tabletki ziołowe na trądzik i wypryski, herbatki z bratka, ręczne oczyszczanie u kosmetyczki, wszelkie kremy i specyfiki z aptek i drogerii skierowane do cery trądzikowej i chyba każdy możliwy domowy oraz apteczny/drogeryjny sposób jaki znalazłam w internecie i z polecenia oraz for... i chyba z kilkadziesiąt innych rzeczy, których już nie pmietam. Nie pomogło NIC. Zrezygnowana, po latach - odpuściłam. Przestałam się nadmiernie przejmować, czy ręcznik którym wycieram twarz jest bez bakterii, czy w mleku, które dolewam do kawy nie ma laktozy, czy krem nie ma "zapychaczy", czy woda którą myje twarz nie powinna być przegotowana, albo czy w ogóle lepiej nie myć twarzy kranówką tylko oczyszczać ją płynem micelarnym... To była parodia.

Pomogło mu kilka rzeczy, dzięki którym (na prawdę) nie mam już z tym problemu.  Zamiast wysypki kaszkowej mam kilka krostek (mało widocznych) w zależności od cyklu, poprawa o jakieś 90%.

Co robię? Dokładnie oczyszczam. Te krostki to po prostu zatkane pory.

Moja rutyna: Codziennie wieczorem myje twarz mydłem Aleppo (jeśli makijaż mam konkretny to twarz myję dwa razy), wycieram w normalny, czysty ręcznik, spryskuję tonikiem (najtańszym z Ziaji). Do toniku nie używam żadnych wacików, bo nie wiem czym mogą być nasączone + oszczędzam tym samym pieniądze. Jeśli tonik nie ma spryskiwacza - nakładam kilka kropli na ręce i wklepuję w twarz. Osobiście na noc nie używam żadnego kremu (tylko pod oczy). Rano myje twarz mydłem dla dzieci (Bambino), spryskuje tym samym tonikiem co wieczorem. Nakładam makijaż (podkład nakładam palcami, lub pędzlem) . Rano również nie używam kremu (mam cerę mieszaną, która przy regularnym oczyszczaniu sama się wyregulowała - nie potrzebuje natłuszczenia). Sporadycznie używam kremu, kiedy mocno mnie ściąga po mroźnym powietrzu, lub czuję, że cera tego potrzebuje. Raz w tygodniu stosuję peeling z naturalnego mydła czarnego Nacomi (nakładam na twarz w miejsca, gdzie zazwyczaj tworzyła mi się kaszka, na 10 minut, zmywam i pryskam twarz tonikiem). W diecie nie zmieniłam nic. Cera bez porównania lepsza. Poprawę zauważyłam po 1,5 miesiąca. Początki były trudne, bo cera do oczyszczania musi się przyzwyczaić i wyregulować (świeciła się na początku i po umyciu mydłem czułam się dziwnie).

Zauważyłam też jedną zależność - im mniej wyciskam i rozdrapuję - tym jest lepiej. Jeśli już zdazyi się jakiś duży wyprysk i go wycisnę, to od razu dezynfekuję to miejsce wodą utlenioną (szybko się goi i wydaje mi się, że dzięki temu nie "rozsiewa się" nic po twarzy). Dodatkowo pomaga podejście do tematu - im mniej się stresujeę i na tym skupiam tym lepiej wygląda moja skóra twarzy.

Dziewczyny, szkoda kasy na drogeryjne i apteczne specyfiki, które nic nie dają. Sama już nie wiem, ile wcześniej wydałam na to pieniędzy, przepłakałam wieczorów i zmarnowałam czasu... Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi, że wystarczy tonik i mydło - pewnie bym go wyśmiała ?

Spróbujcie - koszt mydła i toniku nie jest duży a może komuś pomoże.

 
  •  
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...