Skocz do zawartości
Forum

Bieganie na trądzik


Rekomendowane odpowiedzi

Trądzik to choroba skóry, która wynika z kilku czynników:
-nadmiernej keratynizacji skóry,
-nadmiernego wydzielania sebum,
-oddziaływania bakterii beztlenowych.

Zmiany trądzikowe redukujemy jedynie wtedy, gdy zapobiegamy występowaniu wyżej wymienionych czynników. Niestety samo świeże powietrze oraz ruch nie zwalczą tych zmian.

Odnośnik do komentarza

kosmetolog Joanna Hirszler
Trądzik to choroba skóry, która wynika z kilku czynników:
-nadmiernej keratynizacji skóry,
-nadmiernego wydzielania sebum,
-oddziaływania bakterii beztlenowych.

Zmiany trądzikowe redukujemy jedynie wtedy, gdy zapobiegamy występowaniu wyżej wymienionych czynników. Niestety samo świeże powietrze oraz ruch nie zwalczą tych zmian.

Miałem robione kilka zabiegów kwasem migdałowym, obecnie stosuje krem Mandelic Acid, czy bieganie jest wstanie chociaż przyspieszyć leczenie albo minimalnie poprawić bladość czy jakość skóry?

Odnośnik do komentarza

Miałem robione kilka zabiegów kwasem migdałowym, obecnie stosuje krem Mandelic Acid, czy bieganie jest wstanie chociaż przyspieszyć leczenie albo minimalnie poprawić bladość czy jakość skóry?[/quote]

Bieganie nie przyśpieszy redukcji zmian trądzikowych. Ogólnie ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na ustrój człowieka - ujędrnia mięśnie i rzeźbi sylwetkę - dlatego proszę nie rezygnować z tego rodzaju aktywności fizycznej.

Wykonane przez Ciebie zabiegi kosmetyczne oraz regularna pielęgnacja za pomocą dobrze dobranych preparatów - będzie miała wpływ na redukcję zmian. Dobrze by było, abyś wybrał się również na konsultację do dermatologa. W redukcji trądziku niestety konieczna jest cierpliwość i systematyka. Stan skóry z biegiem czasu powinien ulegać poprawie.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam że tak męczę ale wciąż mam wątpliwości.
Chodzi o wypowiedz innego lekarza na tej stronie
"Mniejsza aktywność fizyczna jest tymczasem czynnikiem nasilającym zmiany trądzikowe. Generalnie im więcej sportu tym łatwiej poradzić sobie z trądzikiem - polecam więc zamiast siedzieć w domu z komputerem czy czasopismem wyjść na dwór i pograć z kolegami." - lek. Łukasz Dubielecki
prosiłbym o jakieś wyjaśnienie bo w końcu to jedna strona :)

Odnośnik do komentarza

cocieto194
Przepraszam że tak męczę ale wciąż mam wątpliwości.
Chodzi o wypowiedz innego lekarza na tej stronie
"Mniejsza aktywność fizyczna jest tymczasem czynnikiem nasilającym zmiany trądzikowe. Generalnie im więcej sportu tym łatwiej poradzić sobie z trądzikiem - polecam więc zamiast siedzieć w domu z komputerem czy czasopismem wyjść na dwór i pograć z kolegami." - lek. Łukasz Dubielecki
prosiłbym o jakieś wyjaśnienie bo w końcu to jedna strona :)

Na pewno kontakt skóry ze świeżym powietrzem (nawet nie koniecznie w trakcie biegania) ma istotne znaczenie, ale raczej w procesie gojenia się ran.

Z punktu widzenia kosmetologa ciężko wytłumaczyć stwierdzenie, że bieganie może redukować trądzik. Być może jest to jakiś złożony mechanizm i może warto o to podpytać lekarza, który umieścił ten wpis :-).

Ogólnie rzecz ujmując ruch sprzyja dobrej kondycji psychicznej oraz fizycznej organizmu. Na pewno warto dbać o to, aby regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne.

Odnośnik do komentarza
Gość Ciemna masa medyczna

Bieganie może pomóc Ci w walce z trądzikiem jako sposób na redukcję stresu - często zmiany zaostrzają się w wyniku odczuwania napięć i stresów. Bieganie na świeżym powietrzu rozluźnia, pozwala wypocić toksyny - o ile dobrze umyjesz się po bieganiu, może to pomóc w walce z trądzikiem. powodzenia!

Odnośnik do komentarza

~maja299
czytałam ostatnio, że na trądzik świetnie działają kosmetyki z kwasem azelainowym. mam pojedyncze krostki i zastanawiam się czy zakup kosmetyku z takim składem byłby dobrym rozwiązaniem?

Kwas azelainowy jest popularnym składnikiem peelingów chemicznych, kremów oraz maści. Substancja ta hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych - z tego względu sprawdza się w terapii przeciwko trądzikowi. Poza tym, kwas azelainowy redukuje zaczerwienienie skóry i często jest on stosowany w pielęgnacji cery naczynkowej oraz w leczeniu trądziku różowatego.

Odnośnik do komentarza

~Niedowiarka
Ja biegam każdego dnia a trądzik jest. Trzeba znaleźć dobre dla siebie kosmetyki. Ja mam takie z kwasem salicylowym, retinolem, olejkiem z drzewa herbacianego. Pomagają, efekt jest bardzo widoczny.

Odpowiednio dobrane kosmetyki odgrywają bardzo istotne znaczenie w pielęgnacji każdego typu skóry. W przypadku cer skłonnych do powstawania wyprysków rzeczywiście świetnie sprawdzają się kosmetyki na bazie kwasu salicylowego. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/szukaj/kwas%20salicylowy

Odnośnik do komentarza
Gość mamagosiaposia

Mnie zawsze zapychały kosmetyki. Niedawno przerzuciłam się na kosmetyki mineralne z eshopannabelle. Cera wygląda dużo dużo lepiej i zdrowiej. Dodatkowo mają też bardzo fajne akcesoria. Nie wyobrażam sobie nakładać czymś innym minerałów niż ich pędzlem do podkładu. Jest solidnie wykonany i nie robi plam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...