Skocz do zawartości
Forum

Mikrodermabrazja i kwas glikolowy przy cerze mieszanej


Rekomendowane odpowiedzi

sarna92
W poniedziałek wybieram się na pierwszy zabieg z użyciem kwasów.Mam brzydkie przebarwienia i płytkie blizny po trądziku których chce się raz na zawsze pozbyć ale po tym co przeczytałam na tym forum mam ogromne wątpliwości...widzę,że muszę tę decyzję jeszcze raz przemyśleć...

Na przebarwienia pozapalne wskazane są peelingi zawierające w składzie wybrane spośród następujących substancji: retinol, kwas kojowy, kwas salicylowy, arbutyna, morwa biała, kwas trójchlorooctowy, oraz kwas azelainowy. Można je znaleźć w peelingach, takich jak: whitening, tca, azelac.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

Uważam, że mikrodermabrazję można łączyć z kwasami.
Ważne by mikrodermabrazja przed położeniem kwasu nie była głęboka. Wówczas służy jako przygotowanie skóry do przyjęcia kwasu, zwiększenia mocy. Powoduję lepszą absorpcję, wnikanie kwasu. Tylko takie zabiegi należy wykonywać u stałych klientek, których skóra "nie jest nam obca". No i wyposażyć klientkę w odpowiedni pakiecik z pielęgnacją domową na 2 tygodnie.
Problem zaczyna się gdy klientki twierdzą, że stosują się do zaleceń po zabiegowych a realia są inne.
Często naruszane są podstawowe zalecenia typu: szczególna dbałość o higienę skóry, regularne smarowanie odpowiednimi specyfikami etc. Niektóre panie zapominają się i drapią się, oddzierają eksfoliującą się skórę i zdrapują ewentualne strupki.
Dobranie odpowiedniego rodzaju kwasu, czas działania kwasu na skórę oraz wykończenie zabiegu retinolem jest gwarancją prawidłowego przebiegu eksfoliacji. Także odpowiednia pielęgnacja domowa.
Drogie panie czasem warto się zastanowić czy aby na pewno robicie wszystko zgodnie z zaleceniami po zabiegowymi! Większość z pań uważa, że preparaty które rekomenduje specjalistka są zbędnym wydatkiem albo nawet wyciąganiem pieniędzy. Potem tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

kosmetolog Joanna Hirszler
Jednym z przeciwwskazań do peelingów chemicznych jest uprzednie stosowanie innego rodzaju eksfoliacji skóry ( w tym np. mikrodermabrazji). To był ogromny błąd, że kosmetyczka najpierw wykonała mikrodermabrazję, a potem nałożyła peeling chemiczny. W trakcie mikrodermabrazji dochodzi do złuszczania głębokich warstw naskórka. Cząsteczki peelingu glikolowego mają na tyle małą wielkość, że wnikają w głębokie warstwy naskórka. W związku z tym, że uprzednio wykonano u Pani mikrodermabrazję - peeling przedostał się zbyt głęboko powodując działania niepożądane.

Peelingi chemiczne można stosować w przypadku cery suchej - jednak należy dobrać odpowiedni do rodzaju skóry preparat. Przy cerze suchej wskazane są peelingi zawierające np. kwas mlekowy.


Zależy jak głęboka jest mikrodermabrazja! Proponuję bardziej wnikliwie zainteresować się tematem a następnie wykluczać możliwość wykonywania danego zabiegu!
Normalne, że jak kosmetyczka wykonuje płną mikrodermabrazję a następnie kładzie kwas jest to nie do przyjęcia.
Natomiast procedura zabiegu "mikrodermabrazja plus kwas" jest zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

Po tak głębokim złuszczaniu nie należy w ogóle dotykać twarzy! Smarować, delikatnie oczyszczać potem znowu smarować i koniecpotem chronić, chronić, chronić!(prawie jak po nomelanie/cosmelanie ). A ...i co jest ważne uważać na "męski zarost" który często jest ukrytą i nie ujawnianą przyczyną zadrapań na świeżo zeksfoliowanej skórze twarzy u kobiet.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

sarna92
W poniedziałek wybieram się na pierwszy zabieg z użyciem kwasów.Mam brzydkie przebarwienia i płytkie blizny po trądziku których chce się raz na zawsze pozbyć ale po tym co przeczytałam na tym forum mam ogromne wątpliwości...widzę,że muszę tę decyzję jeszcze raz przemyśleć...

Na przebarwienia nomelan/cosmelan albo laser frakcyjny.
Pod warunkiem, że będziesz rzetelnie przestrzegała zaleceń pozabiegowych! Odpowiednie produkty do pielęgnacji domowej to podstawa sukcesu (nie jakieś forumowe wynalazki spod lady albo "chałupnicze sposoby cioci Zosi")!!! ;P

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

Jeszcze jedno; odnowa skóry to proces, którego nie da się przyspieszyć.
Więc jeżeli liczyłyście na spektakularne efekty po jednym zabiegu to jest to co najmniej niemądre.
W zależności od stanu skóry i jej predyspozycji dobiera się zwykle serię zabiegów. Najlepiej całą terapię złożoną z gruntownego oczyszczania, nastętpnie eksfoliacji następnie odżywiania i regeneracji.
Często by osiągnąć odpowiednie efekty należy poświęcić trochę więcej czasu niż 1,5h!
Często zajmuje to nawet rok albo i więcej. Nawet włączając w to zabiegi bardziej inwazyjne. Na co liczycie po jednym zabiegu??? Na cuda? Nawet po operacji plastycznej jest konieczność rekonwalescencji, dalszej terapii, poprawek!
Natomiast przy zabiegach w gabinetach kosmetycznych jest konieczność przeprowadzenia kuracji od podstaw.
Ważne jest też doprowadzenie owej kuracji do końca.
Dlatego ważne by znaleźć jedną zaufaną kosmetyczkę, która doskonale pozna was, waszą skórę i odpowiednio się wami zaopiekuje. Tylko nie myślcie sobie, że to zaufanie ma być tylko jednostronne.
Wy tez powinnyście być wiarygodne dla kosmetyczki. Żeby nie musiała się bać o to, że zepsujecie jej ciężką pracę nieodpowiedzialnym zachowaniem.
Pamiętajcie, cudów nie ma! Więc żeby osiągnąć długotrwały i zadowalający efekt odnowy i naprawy skóry potrzeba czasu i samokontroli, samodyscypliny!
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

MysiaTygrysia
Witam, stężenie kwasu to 30%. Też mnie dziwi, ze aż tak poparzył. Może więc mikrodermabrazja była wykonana zbyt głęboko i dlatego takich szkód kwas dokonał. Teraz Jestem już tylko czerwona na twarzy, i pod oczami są miejsca, które się goją. To 8 dzień po zabiegu. Na razie nie będę interweniować, jeśli w czerwonych miejscach powstaną przebarwienia to dopiero wtedy, a to okaże się po lecie. Wydaje mi się ze taki zabieg nie jest przeciwwskazaniem do opalania przez cały rok w moim przypadku a tylko przez dwa tygodnie.
Ale dziękuję, pocieszyłaś mnie choć wyglądało to okropnie.

Znamy tylko twoją wersję. Natomiast jeżeli piszesz, że po tak gwałtownym przebiegu eksfoliacji z poparzeniem skóry po dwóch tygodniach chcesz się opalać to chyba nie jesteś do końca wiarygodna. Proces odnowy skóry trwa 28 dni!
To jest minimalny czas kiedy skórę należy wyjątkowo chronić! Po serii wypada jeszcze dłużej chronić skórę.
Ciekawe co zrobiłaś po przyjściu do domu po zabiegu i na drugi dzień?
Poza tym sam glikol po mikrodermabrazji z reguły się nie sprawdza szczególnie przy trądziku. Czasem trzeba połączyć różne kwasy (oczywiście nie od razu tylko warstwowo po uprzednim zobojętnieniu ). W ogóle uważam, że glikol to przeżytek. Po dwóch tygodniach wystawisz się na słońce a potem będzie płacz, że są przebarwienia :-/.
20 minut mikrodermabrazji przed kwasem???
Jak już to tylko 5 min. w ramach lekkiego przygotowania skóry przed eksfoliacją.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

~Weronika888
MysiaTygrysia
Witam, stężenie kwasu to 30%. Też mnie dziwi, ze aż tak poparzył. Może więc mikrodermabrazja była wykonana zbyt głęboko i dlatego takich szkód kwas dokonał. Teraz Jestem już tylko czerwona na twarzy, i pod oczami są miejsca, które się goją. To 8 dzień po zabiegu. Na razie nie będę interweniować, jeśli w czerwonych miejscach powstaną przebarwienia to dopiero wtedy, a to okaże się po lecie. Wydaje mi się ze taki zabieg nie jest przeciwwskazaniem do opalania przez cały rok w moim przypadku a tylko przez dwa tygodnie.
Ale dziękuję, pocieszyłaś mnie choć wyglądało to okropnie.

Znamy tylko twoją wersję. Natomiast jeżeli piszesz, że po tak gwałtownym przebiegu eksfoliacji z poparzeniem skóry po dwóch tygodniach chcesz się opalać to chyba nie jesteś do końca wiarygodna. Proces odnowy skóry trwa 28 dni!
To jest minimalny czas kiedy skórę należy wyjątkowo chronić! Po serii wypada jeszcze dłużej chronić skórę.
Ciekawe co zrobiłaś po przyjściu do domu po zabiegu i na drugi dzień?
Poza tym sam glikol po mikrodermabrazji z reguły się nie sprawdza szczególnie POtrądziku(więc jak mniemam cera problematyczna). Czasem trzeba połączyć różne kwasy (oczywiście nie od razu tylko warstwowo po uprzednim zobojętnieniu ). W ogóle uważam, że glikol to przeżytek. Po dwóch tygodniach wystawisz się na słońce a potem będzie płacz, że są przebarwienia :-/.
20 minut mikrodermabrazji przed kwasem???
Jak już to tylko 5 min. w ramach lekkiego przygotowania skóry przed eksfoliacją.


Poprawka*

Odnośnik do komentarza

~Weronika888
kosmetolog Joanna Hirszler
Jednym z przeciwwskazań do peelingów chemicznych jest uprzednie stosowanie innego rodzaju eksfoliacji skóry ( w tym np. mikrodermabrazji). To był ogromny błąd, że kosmetyczka najpierw wykonała mikrodermabrazję, a potem nałożyła peeling chemiczny. W trakcie mikrodermabrazji dochodzi do złuszczania głębokich warstw naskórka. Cząsteczki peelingu glikolowego mają na tyle małą wielkość, że wnikają w głębokie warstwy naskórka. W związku z tym, że uprzednio wykonano u Pani mikrodermabrazję - peeling przedostał się zbyt głęboko powodując działania niepożądane.

Peelingi chemiczne można stosować w przypadku cery suchej - jednak należy dobrać odpowiedni do rodzaju skóry preparat. Przy cerze suchej wskazane są peelingi zawierające np. kwas mlekowy.


Zależy jak głęboka jest mikrodermabrazja! Proponuję bardziej wnikliwie zainteresować się tematem a następnie wykluczać możliwość wykonywania danego zabiegu!
Normalne, że jak kosmetyczka wykonuje płną mikrodermabrazję a następnie kładzie kwas jest to nie do przyjęcia.
Natomiast procedura zabiegu "mikrodermabrazja plus kwas" jest zupełnie inna.

Pani Weroniko - niestety znam mnóstwo przypadków oparzenia i zdewastowania skóry po zabiegu łączenia mikrodermabrazji + kwasów. Niestety parametry mikrodermabrazji często są nieumiejętnie dobierane i jest ona wykonywana zbyt głęboko. To oczywiste jakie są skutki aplikacji na taką skórę kwasów. Zgadzam się, że płytko wykonana mikro + kwasy może dać fajne rezultaty. Niestety za często kosmetyczki popełniają ten podstawowy błąd i z tego względu nie jestem zwolenniczką takiego połączenia. Oczywiście szanuję Pani opinie i zdanie. Każdy ma do tego prawo. Najważniejsze jest jednak to, aby poprawiać wygląd skóry naszym klientom, a nie szkodzić - dlatego, jeżeli ktoś nie ma pewności czy dobrze wykonuje zabieg to lepiej, żeby się go w ogóle nie podejmował.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika888

kosmetolog Joanna Hirszler
~Weronika888
kosmetolog Joanna Hirszler
Jednym z przeciwwskazań do peelingów chemicznych jest uprzednie stosowanie innego rodzaju eksfoliacji skóry ( w tym np. mikrodermabrazji). To był ogromny błąd, że kosmetyczka najpierw wykonała mikrodermabrazję, a potem nałożyła peeling chemiczny. W trakcie mikrodermabrazji dochodzi do złuszczania głębokich warstw naskórka. Cząsteczki peelingu glikolowego mają na tyle małą wielkość, że wnikają w głębokie warstwy naskórka. W związku z tym, że uprzednio wykonano u Pani mikrodermabrazję - peeling przedostał się zbyt głęboko powodując działania niepożądane.

Peelingi chemiczne można stosować w przypadku cery suchej - jednak należy dobrać odpowiedni do rodzaju skóry preparat. Przy cerze suchej wskazane są peelingi zawierające np. kwas mlekowy.


Zależy jak głęboka jest mikrodermabrazja! Proponuję bardziej wnikliwie zainteresować się tematem a następnie wykluczać możliwość wykonywania danego zabiegu!
Normalne, że jak kosmetyczka wykonuje płną mikrodermabrazję a następnie kładzie kwas jest to nie do przyjęcia.
Natomiast procedura zabiegu "mikrodermabrazja plus kwas" jest zupełnie inna.

Pani Weroniko - niestety znam mnóstwo przypadków oparzenia i zdewastowania skóry po zabiegu łączenia mikrodermabrazji + kwasów. Niestety parametry mikrodermabrazji często są nieumiejętnie dobierane i jest ona wykonywana zbyt głęboko. To oczywiste jakie są skutki aplikacji na taką skórę kwasów. Zgadzam się, że płytko wykonana mikro + kwasy może dać fajne rezultaty. Niestety za często kosmetyczki popełniają ten podstawowy błąd i z tego względu nie jestem zwolenniczką takiego połączenia. Oczywiście szanuję Pani opinie i zdanie. Każdy ma do tego prawo. Najważniejsze jest jednak to, aby poprawiać wygląd skóry naszym klientom, a nie szkodzić - dlatego, jeżeli ktoś nie ma pewności czy dobrze wykonuje zabieg to lepiej, żeby się go w ogóle nie podejmował.


Jeżeli ktoś nie ma pewności czy dobrze wykonuje zabieg to ciekawe jakim cudem pracuje w zawodzie kosmetyczki.

Odnośnik do komentarza

~Weronika888
kosmetolog Joanna Hirszler
~Weronika888
kosmetolog Joanna Hirszler
Jednym z przeciwwskazań do peelingów chemicznych jest uprzednie stosowanie innego rodzaju eksfoliacji skóry ( w tym np. mikrodermabrazji). To był ogromny błąd, że kosmetyczka najpierw wykonała mikrodermabrazję, a potem nałożyła peeling chemiczny. W trakcie mikrodermabrazji dochodzi do złuszczania głębokich warstw naskórka. Cząsteczki peelingu glikolowego mają na tyle małą wielkość, że wnikają w głębokie warstwy naskórka. W związku z tym, że uprzednio wykonano u Pani mikrodermabrazję - peeling przedostał się zbyt głęboko powodując działania niepożądane.

Peelingi chemiczne można stosować w przypadku cery suchej - jednak należy dobrać odpowiedni do rodzaju skóry preparat. Przy cerze suchej wskazane są peelingi zawierające np. kwas mlekowy.


Zależy jak głęboka jest mikrodermabrazja! Proponuję bardziej wnikliwie zainteresować się tematem a następnie wykluczać możliwość wykonywania danego zabiegu!
Normalne, że jak kosmetyczka wykonuje płną mikrodermabrazję a następnie kładzie kwas jest to nie do przyjęcia.
Natomiast procedura zabiegu "mikrodermabrazja plus kwas" jest zupełnie inna.

Pani Weroniko - niestety znam mnóstwo przypadków oparzenia i zdewastowania skóry po zabiegu łączenia mikrodermabrazji + kwasów. Niestety parametry mikrodermabrazji często są nieumiejętnie dobierane i jest ona wykonywana zbyt głęboko. To oczywiste jakie są skutki aplikacji na taką skórę kwasów. Zgadzam się, że płytko wykonana mikro + kwasy może dać fajne rezultaty. Niestety za często kosmetyczki popełniają ten podstawowy błąd i z tego względu nie jestem zwolenniczką takiego połączenia. Oczywiście szanuję Pani opinie i zdanie. Każdy ma do tego prawo. Najważniejsze jest jednak to, aby poprawiać wygląd skóry naszym klientom, a nie szkodzić - dlatego, jeżeli ktoś nie ma pewności czy dobrze wykonuje zabieg to lepiej, żeby się go w ogóle nie podejmował.


Jeżeli ktoś nie ma pewności czy dobrze wykonuje zabieg to ciekawe jakim cudem pracuje w zawodzie kosmetyczki.

Dokładnie w ten sam sposób można się odnieść do kosmetyczek, które zdewastowały skórę osób wypowiadających się na forum. Niestety takie cuda się zdarzają.

Odnośnik do komentarza

Hej. Moja kolezanka miala mikro z kwaaami na plecacj. Po 3 zabiegu cos poszlo nie tak... blizna i leczenue dermatologiczne. Ubezpieczyciel odmowi wyplaty odszkodowania bo nie widzial podstaw. Po pierwsze zglosila sie dopuero po 2 miesiacach na reklamacje a dodatkowo chodzila z folia na plecach bo nie chciala blyzki ubrudzic... myslicie ze moze cos ugrac w sadzie skoro dopiero po 2 msc sie zglosila do gabinetu???

Odnośnik do komentarza

Ja się na tym za bardzo nie znam, ale jak jesteś ze Śląska to powstała tutaj niedawno bardzo fajna Klinika Szafirowa jest tam doktor – Aldona Stachura. Budzi ogromne zaufanie, a co najważniejsza jest spokojna i rzeczowa. Weź się wybierz i po prostu porozmawiaj ze specjalistą na ten temat. Jestem pewna, że poradzi Ci więcej i lepiej niż my tutaj na forum:)

Odnośnik do komentarza

Według mnie powinnaś pytać u źródła, czyli w gabinecie. Udaj się do sprawdzonego fachowca (ja nim poszłam zrobiłam wywiad wśród znajomych i wybrałam klinikę Bellisana, która miała wśród nich bardzo dobre opinie) i on doradzi Ci co robić widząc Twoją cerę. Tak na forum to trudno stwierdzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...