Skocz do zawartości
Forum

Mikrodermabrazja i kwas glikolowy przy cerze mieszanej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam cerę mieszaną, z niewielkimi zmianami po trądziku młodzieńczym i ospie wietrznej, ponadto widoczne pory i zaskórniki .Wybrałam się na zabieg mikrodermabrazji w połączeniu z kwasem. Podczas mikrodermabrazji kosmetyczka cały czas podkreślała, ze cera jest wysuszona, następnie wybrała i nałożyła kwas glikolowy. Ból był ogromny ale tak podobno działa kwas. Podczas usuwania kwasu i nakładaniu maseczki piekło nadal. W domu na drugi dziec pojawiła się duża opuchlizna i mocne zaczerwienienie całej twarzy. Kosmetyczka twierdziła że może być taka reakcja, zaleciła Panthenol. Kolejnego dnia było jeszcze gorzej, opuchlizna, twarz piekąca, ściągnięta, płyn surowiczy na policzkach, skroniach, czole, Brązowe i jasne plamy na całej twarzy. Po wizycie u Dermatologa lekarz załamał ręce - poparzenie twarzy 2 stopnia, żywe rany, uszkodzona skóra aż do włókien. Od razu usłyszałam że nie wolno nakładać kwasu glikolowego zaraz po mikrodermabrazji i tu kosmetyczka zawiniła. Obecnie jestem na silnych lekach i wzmożonym leczeniu, oszpecenie twarzy do końca życia i wieloletnie leczenie. Później znalazłam informacje, że nie wolno kłaść kwasu na suchą cerę. Czy kosmetyczka nieprawidłowo wykonała zabiegi? Była to moja pierwsza w życiu wizyta, nie mam żadnego porównania.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Gość angela766

przez przypadek trafilam na ta wypowiedz i wiedze ze swiezy wpis wiec moze cie pociesze. Ja sama często wykonuję taki zabieg u kosmetyczek i efekty są bardzo fajne, ale trzeba trochę czasu az skora bedzie ladna. Co do łączenia to kiedys duzo pytalam i czytalam przed swoim zabiegiem jak mi kosmetyczna polecila i bardzo czesto taki zabieg jest wykonywany i nie jest to nic dziwnego. Teraz wiele moich kolezanek takie zabiegi robi i kazda inaczej reaguje wiec moze to jakas niespodziewana reakcja. ja laczylam ten kwas i z mikrodermabrazja i z pilingiem kawtacyjnym czasami z oczyszczaniem recznym. Nie znam sytuacji i nie wiem czy juz masz jakies blizny, czy to swieza sprawa, ale skoro to pierwszy zabieg i czekasz na zakończenie leczenia to moze za duza panika. bo sama wiem ze czasem potrzeba czasu na fajne efekt. Kwas piecze kazdego inaczej mnie zazywczaj mocno kazdy , a probowalam juz roznych polaczen, moze jestes uczulona na jakis skladnik kwasu o czym nie wiesz. Nie napisalas jakie to bylo stezenie ale zazwyczaj w gabinetach uzwaja 25-35% i z tego co wiem nie moze az tak popazyc nawet jakby nie wiem jak dlugo to trzymala. nie martw sie nie potrzebnie, moze te leki pomoga i bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Gość Brawurka

no nie wiem czy to nie duża panika skoro lekarz dermatolog stwierdził poparzenia. Skoro lekarz załamuje ręce to znaczy że jest to poważne... Tu nie chodzi o lekkie zaczerwienienie skóry, ani lekką opuchliznę tylko o poparzenia II stopnia i uszkodzenia skóry aż do jej podstawy. To ewidentny błąd tej kosmetyczki, powinna zapłacić odszkodowanie

Odnośnik do komentarza

Witam, stężenie kwasu to 30%. Też mnie dziwi, ze aż tak poparzył. Może więc mikrodermabrazja była wykonana zbyt głęboko i dlatego takich szkód kwas dokonał. Teraz Jestem już tylko czerwona na twarzy, i pod oczami są miejsca, które się goją. To 8 dzień po zabiegu. Na razie nie będę interweniować, jeśli w czerwonych miejscach powstaną przebarwienia to dopiero wtedy, a to okaże się po lecie. Wydaje mi się ze taki zabieg nie jest przeciwwskazaniem do opalania przez cały rok w moim przypadku a tylko przez dwa tygodnie.
Ale dziękuję, pocieszyłaś mnie choć wyglądało to okropnie.

Odnośnik do komentarza
Gość angela766

No to dobrze, ze sie goi, moze nie bylo to az takie glebokie poparzenie jak przypuszczali moze poczatkowy wyglad byl kiepski ale skoro juz masz tylko zaczerwienienia to mysle ze to kwestia niedlugiego czasu. Ja po kwasach samych i kwasach z jakims oczyszczaniem zawsze mam twarz jak maltretowana przez meza:) ale to podobno tak bywa, a efekt jak to sie zagoi jest fajny. Co do mikrodermabrazji to powiem Ci ze ja czasami po 20 minutach samego zabiegu mam wrazenie ze jeszcze mozna by duzo bardziej zetrzec, wiec mysle ze to nie wina polaczenia tylko jakiejs silnej reakcji. Czasem robia mi sie strupy na policzkach albo czole ale jak sie nic nie zdrapie to po jakim czasie robi sie sliczna skora. Zawsze za rada kosmetyczek chronie skore jakimis kremami, filtrami po takich zabiegach nawet miesiac i dluzej zeby miec pewnosc, a latem twarzy nie opalam w ogole bo juz nie ten wiek:) Pisalas ze przepisane masz leki to stosuj je dalej, skoro ladnie sie goi. Twoj pierwszy wpis troche mnie przestraszyl, ale rozumiem ze dzisiaj jest 8 dzien to mysle ze to jeszcze za malo zeby sie martwic, mi skora gois sie czasami po kilku czasami po kilkunastu dniach, a slyszalam ze bywa ze do miesiaca. Ja robie takie zabiegi juz od ladnych paru lat bo zostały mi przebarwienia po tradziku i ciażach, nie jest to moze zbyt mile polaczenie ale dla mnie chyba najskuteczniejsze ze wszystkich jakich probowalam.

Odnośnik do komentarza

Dobrze poznać opinię kogoś kto korzysta z takich zabiegów. jestem trochę spokojniejsza, choc teraz martwię się o te przebarwienia, lato przed nami, ja kocham słońce a każą mi chodzić w ogromnym kapeluszu i chronić twarz całe lato aż do zimy. Dziwi mnie również fakt, że kosmetyczka nie przeprowadziła żadnego wywiadu przed zabiegiem, nie pytała o uczulenia czy też wcześniej miałam podobne zabiegi. Szczerze, to ona sama przyznała widząc zdjęcie "obrażeń" że wyglądało to fatalnie no ale teraz jest lepiej wiec o co mi chodzi, hmm. W środę wizyta kontrolna u dermatologa, zobaczymy co powie a jeśli faktycznie to się ładnie zagoiło to nie wiem czemu mnie tak nastraszyli lekarze bo tydzień miałam wyjęty z życia.

Odnośnik do komentarza

witam mialam podobny problem mam rowniez cere mieszana wybralam sie do kosmetyczki i zrobila mi ten sam zabieg co tobie W trakcie zabiegu na skorze robily mi sie bable pieklo bardzo na drugi dzien mialam twarz w strupach wygladalam koszmarnie poszlam do dermatologa okazalo sie ze mam tradzik rozowaty

Odnośnik do komentarza

Jednym z przeciwwskazań do peelingów chemicznych jest uprzednie stosowanie innego rodzaju eksfoliacji skóry ( w tym np. mikrodermabrazji). To był ogromny błąd, że kosmetyczka najpierw wykonała mikrodermabrazję, a potem nałożyła peeling chemiczny. W trakcie mikrodermabrazji dochodzi do złuszczania głębokich warstw naskórka. Cząsteczki peelingu glikolowego mają na tyle małą wielkość, że wnikają w głębokie warstwy naskórka. W związku z tym, że uprzednio wykonano u Pani mikrodermabrazję - peeling przedostał się zbyt głęboko powodując działania niepożądane.

Peelingi chemiczne można stosować w przypadku cery suchej - jednak należy dobrać odpowiedni do rodzaju skóry preparat. Przy cerze suchej wskazane są peelingi zawierające np. kwas mlekowy.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Pani za odpowiedz. Moja twarz jest nadal zaczerwieniona - wyglądam jakbym przebywała na mrożnym powietrzu. Być może to zejdzie lub zostanie na stałe. Przez najbliższy rok muszę używać mocnych filtrów na twarz min 50 +. Uważam, że ubieganie się o odszkodowanie w tym przypadku nie jest przesadą z mojej strony zwłaszcza, że zostało narażone moje zdrowie i wygląd. Nie chcę nikomu zaszkodzić ale tamta Pani uważa, że wykonała zabieg prawidłowo bo tak jest w książce napisane :) , lepiej by nikomu więcej krzywdy nie zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Gość angela766

Zaglądalam tu Mysia pare razy ale myślalam, że już tu nie wchodzisz. I jak Twoja twarz, lepiej już wygląda? Ja swoje dzieci takimi wysokimi filtrami smaruje latem i nic słońce nie lapie to może też Cie ochroni. O to odszkodowanie teraz sie starasz czy dopiero po lecie jak się zrobią jakies przebarwienia? ale oby te kremy pomogly i nic sie nie zrobilo

Odnośnik do komentarza

Witaj angela766. Zaglądam tu bo jestem jednak poruszona tą sytuacją i ciekawa opinii innych. Też używam tego filtra, który mam w lecie dla dzieci, z tym ,że ja używam go cały czas. Zostały mi lekkie zaczerwienienia, jakbym miała rumień ale mogę się normalnie pokazać ludziom. nie wiem czy czekać na przebarwienia czy składać teraz. Tamta kobieta nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności, ani za zwrot kosztów zabiegu, ani leczenia ani też "przepraszam" nie usłyszałam. Zabieg kosztował promocyjnie 50 zł a leczenie ponad 200 zł, ponadto te koszty obdukcji, zdjęć i filtrów na które jestem skazana. No nie wiem.

Odnośnik do komentarza

MysiaTygrysia
Dziękuję Pani za odpowiedz. Moja twarz jest nadal zaczerwieniona - wyglądam jakbym przebywała na mrożnym powietrzu. Być może to zejdzie lub zostanie na stałe. Przez najbliższy rok muszę używać mocnych filtrów na twarz min 50 +. Uważam, że ubieganie się o odszkodowanie w tym przypadku nie jest przesadą z mojej strony zwłaszcza, że zostało narażone moje zdrowie i wygląd. Nie chcę nikomu zaszkodzić ale tamta Pani uważa, że wykonała zabieg prawidłowo bo tak jest w książce napisane :) , lepiej by nikomu więcej krzywdy nie zrobiła.

Filtry słoneczne są w tym przypadku wskazane - dzięki temu zabezpieczy Pani skórę przed powstawaniem przebarwień. W tym momencie ryzyko ich powstania jest bardzo wysokie. Oczywiście każdy z nas powinien stosować filtry słoneczne przez cały rok. W ten sposób chronimy skórę przed promieniowaniem UV, które odpowiada za około 70-80% objawów starzenia skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiaaaaaaa

Hej. Mialam wykonywany dokladnie ten sam zabieg. Moja twarz wyglada na poparzona. Nie wiem czy to normalne przy tym zabiegu. Boje sie,ze zostana blizny i przebarwienia po poparzeniu. Moze ktos z Was zna opowiedz?

Odnośnik do komentarza

~Klaudiaaaaaaa
Hej. Mialam wykonywany dokladnie ten sam zabieg. Moja twarz wyglada na poparzona. Nie wiem czy to normalne przy tym zabiegu. Boje sie,ze zostana blizny i przebarwienia po poparzeniu. Moze ktos z Was zna opowiedz?

W trakcie mikrodermabrazji może dojść do powstania w obrębie skóry mikrouszkodzeń i przeczosów. Nałożenie kwasu bezpośrednio po tym zabiegu może niestety spowodować silne podrażnienie, a nawet poparzenie skóry. Dobrze by było, abyś jak najszybciej skonsultowała się z dermatologiem, który przepisze Tobie preparaty przyśpieszające gojenie skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudiaaaaaaa

Dziekuje za szybka odpowiedz. Aktualnie smaruje oparzone miejsca kremem avene cicalfate post acte, emulsja regenerującą i mam nadzieje, ze sie cos poprawi. Ile mniej wiecej trwa "naprawa" skory po oparzeniu?

Odnośnik do komentarza

~Klaudiaaaaaaa
Dziekuje za szybka odpowiedz. Aktualnie smaruje oparzone miejsca kremem avene cicalfate post acte, emulsja regenerującą i mam nadzieje, ze sie cos poprawi. Ile mniej wiecej trwa "naprawa" skory po oparzeniu?

Kosmetyki te zawierają w składzie substancje przyśpieszające regenerację oraz gojenie skóry - na pewno będzie lepiej. Proces powrotu skóry do normalnego wyglądu jest zależny od głębokości oraz rozległości oparzenia. Przy powierzchownych urazach stan zapalny skóry znika w przeciągu miesiąca. Niestety po tym czasie mogą być jeszcze widoczne przebarwienia pozapalne, które mogą się utrzymywać kilka tygodni, a nawet miesięcy. W tym czasie trzeba zadbać o mocną fotoprotekcję skóry (koniecznie najwyższą - SPF 50).

Odnośnik do komentarza

sarna92
W poniedziałek wybieram się na pierwszy zabieg z użyciem kwasów.Mam brzydkie przebarwienia i płytkie blizny po trądziku których chce się raz na zawsze pozbyć ale po tym co przeczytałam na tym forum mam ogromne wątpliwości...widzę,że muszę tę decyzję jeszcze raz przemyśleć...

Przede wszystkim upewnij się, czy osoba która ma wykonywać ten zabieg, posiada odpowiednie kwalifikacje. Powinna mieć dyplom potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu. Możesz zawsze rozważyć wizytę u lekarza - w prawdzie wykonują oni głównie intensywniejsze peelingi, ale za to bardziej efektywne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...