Skocz do zawartości
Forum

Naturalne metody na trądzik


Gość kociak0000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kociak0000

Witam. Mam problem z pryszczami i trądzikiem, zwłaszcza na nosie i czole( cera tłusta). Czy zna ktoś jakiś przepis na maść (czy coś takiego), dzięki której pryszcze będą wyskakiwać choć trochę w mniejszych ilościach? Bo ja stosuje kilka razy w tygodniu oczyszczające,nic nie pomaga...;(

Odnośnik do komentarza

~tesia23
Ja polecam raz na dwa tygodnie solarium i od czasu do czasu spirytusem kosmetycznym przetrzeć twarz.

Odradzam stosowanie spirytusu przy cerze trądzikowej. W skutek jego działania zmiany mogą się nasilić. Ogólnie w przypadku cery trądzikowej unikamy preparatów na bazie alkoholu. Nie polecam również solarium. Po pierwsze emitowane w solarium promieniowanie jest rakotwórcze i kilkukrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka. Po drugie wizyty w solarium mogą krótkotrwale poprawić stan skóry ze względu na pogrubienie warstwy rogowej naskórka (zmiany trądzikowe nie będą tak widoczne) - jednak po zaprzestaniu wizyt w solarium dojdzie do "wysypu" wszystkiego co zalega głęboko w skórze.

Odnośnik do komentarza

Ja również stosowałem Curiosin, efekty były już po paru dniach. Krosty szybko znikały a nowych nie było już tak dużo, a po kilku tygodniach tylko sporadyczne wypryski ale bez stanów zapalnych jak poprzednio. Wcześniej strasznie męczyłem sie bo niektóre wypryski sie jątrzyły. Teraz to juz dermatolog stwierdziła że leczenie zakończone ale jak cos widzę że zaczyna sie robić to smaruje maścią i szybko sie goi, bez problemowo.

Odnośnik do komentarza

Boże tylko nie solarium! No, tak to jest jak wszyscy, nawet bez wiedzy medycznej, mogą doradzać na tym forum.
Jest kilka naprawdę skutecznych sposobów na trądzik:
- dieta (wyeliminowanie produktów alergizujących)
- picie wody
- pielęgnacja skóry naturalnymi produktami np. sevolium

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...