Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry


Adamek21

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę od samego początku używać porządnych kosmetyków np. Hildegard Braukmann. Zwracajcie uwagę na to, czym myjecie skórę dziecka - byle czym możecie tylko wywołać dodatkowe problemy, a zakładam, że kompletnie nie tak jest cel. Skóra atopowa wymaga szczególnej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza

Przerobiłam sporo różnych kremów i maści i miałam ich serdecznie dość bo objawy prędzej czy później wracały... zaczęłam szukać na własną rękę omijając szerokim łukiem lekarzy, którzy przepisują miliard recept ;/ Trafiłam na artykuł na temat skuteczności dąbrówki ajuga – na całe szczęście :)Stosowałam preparat z dąbrówką przez jakiś czas najlepszy jest ekstrakt typu TLC i on mi bardzo bardzo pomógł , wyleczył mnie z tego okropnego AZS , teraz wszystko zniknęło .

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny macie rację, emolienty są super. Widzę ogromną różnicę po ich wprowadzeniu. Moje dziecko w końcu ma piękną skórę, miłą w dotyku. Nie płacze, nie drapie się i jest spokojne. Gdybym wiedziała ile Eloderm zmieni, już dawno bym go kupiła.

Odnośnik do komentarza

Przez 7 lat- od urodzenia mojej coreczki zmagalam sie z jej AZS. W ostatnich 2 latch to byl juz koszmar! Praktycznie cale cialko pokryte tymi wypryskami. Mala po nocach nie spala, wciaz sie drapala, posciel pokrwawiona, ciuszkow od tlustych smarowidel aplikowanych 3 razy dziennie- nie moglam doprac. Dermatolodzy- tylko sterydy (chcieli jej podawac takze doustnie czy dozylnio, ale sie nie zgodzilam). Co chwile rzucalam sie na cudowne nowosci, ale i tak wszystkie "szczypaly" i nawet najdrozsze kremy musialam odstawic. Cudowne metody: energoterapeuta, metoda Gesret- nic nie pomagala. Alergolog- niczego nie wykryla (nie byla zainetersowana wyjsciem poza ramy kasy chorych). Ale doradzila mi jedna rzecz- w ktora absolutnie nie wierzylam. Otoz skoro nie ma alergii, nie ma czynnika genetycznego (nikt w rodzinie nie chorowal), to dziecko jest idealnym kandydatem do SANATORIUM. Pojechlysmy na 3 tygodnie do AVENE (mieszkam we Francji). Bylo tylko gorzej i gorzej. Tygodnie po kuracji tez... I nagle po 3 tygodniach od zakonczenia- to SIE SKONCZYLO!!! Dzis mija 8 miesiecy i coreczka ma piekna skore! Kilka wykwitow ok.1cm srednicy i tyle. Uwierzcie! Sprobujcie!

Odnośnik do komentarza

ja jestem zadowolona z działania kosmetyków Essenz. są naturalne, na bazie ekstraktów roślinnych i szczerze mówiąc odkąd zaczełam stosować te kosmetyki moja skóra nie ma już zaczerwień i chropowatych placków. jest znaczna poprawa!

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką najwyższej jakości kosmetyków. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Ada
Doradca online Zepter International Poland
shop.zepter.com.pl
doradca@zeptercom.pl

Odnośnik do komentarza

Ida, ja też go mam i to od jakiegoś roku. Miałam duże problemy ze swoją skórą ale zrobiłam naprawdę wszystko, żeby się uwolnić od tego problemu. Eloderm jest jednym ze składników, wpływającym na zdrowie i wygląd mojego ciała. Poleca szukać wielu rozwiązań i znaleźć najlepsze dla siebie i swoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza

U mnie się sprawdziły i dużą ulgę przyniosły kosmetyki A-Derma Exomega. Na suchą skórę z podrażnieniami działają kojąco, dużo lepiej jest u mnie teraz. Zamawiam na wapteka.pl; nie myślałam, że w internecie może być o tyle taniej; a na kilku rzeczach to robi się różnica;

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście jestem dużą zwolenniczką kosmetyków konopnych, które przynoszą świetne skutki jeżeli chodzi o skórę trądzikową czy też w przypadku łuszczycy bo także używam ich szamponu. Mam nadzieję, że również pozytywnie się co do nich przekonasz a jeżeli potrzebujesz sprawdzonego sklepu to zdecydowanie mogę polecić Ci https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Annabis/27 w którym od razu sobie je kupisz (szczególnie polecam sprawdzić producenta Annabis).

Odnośnik do komentarza

Moja córka ma AZS. Zaczęło się pod wykwitów na brodzie, potem zgięcia łokci, kolan, dłonie, brzuch. Długi czas kąpałam ją w wodzie z dodatkiem kleiku z siemienia lnianego. Teraz stosujemy linię kosmetyków Exomega. Pomagają. Skóra nie jest już tak popękana, mała mniej się drapie. Jest trochę lepiej :)

Odnośnik do komentarza

U mnie akurat eloderm jest produktem do kąpieli, zapewnia ładne nawilżenie i taka mgiełkę ochronna na skórze dziecka. Dlatego po kąpieli synek się nie drapie i jest spokojny. Emolienty robią swoje i chronią wrażliwców.

Odnośnik do komentarza
Gość alicerock

Moje dzieci mają azs, odkąd pamiętam używamy emolientów do mycia i nawilżania. Bardzo lubię atoperal, jeden z lepszych składów na rynku. Zresztą ja tez mam suchą skórę, czasami pojawiają mi się zmiany atopowe, zwłaszcza zimą. Podbieram dzieciom kosmetyki i z moją skórą też sobie radzą.

Odnośnik do komentarza
Gość anielka999

Ja tez używam u syna atoperalu. Widzę, że mu to przynosi ulgę, bo skóra nie jest już taka sucha, zaczerwieniona i podrażniona przez co nie drapie się, a zdarzało mu się rozdrapać w nocy aż do krwi, koszmar. Na szczęście już sytuacja opanowana. A synek o wiele szczęśliwszy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...