Skocz do zawartości
Forum

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry


Adamek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 7 miesiacu ciazy i juz nie daje rady z AZS!
wyrubowalam wszystkie emolienty dostepne w aptece, porazka okazal sie mocznik w skladzie kremow, ktory spowodowal silne zaczerwienienie skory :(
Mocze rece w kisielu z siemia lnianego pomaga, lecz moim najgorszym problemem jest SWIAD! Nie pozwala mi spac, prosze o jakas rade...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość do przedmówczyni

Zrób krochmal i wykąp się z nim, bo skutecznie łagodzi świąd skóry. Myślę, że optymalny czas kąpieli to 15-20 minut. Pij calcium/wapno - w ciąży można je pić. Miejsca na skórze zmienione chorobowo smaruj kremem Dermaveel (nie zawiera sterydów).

Odnośnik do komentarza

Ja jestem zadowolona z efektów po Elodermie mam całą serię, emulsję do kąpieli, żel do mycia, balsam i krem. Zazwyczaj wystarcza, że używam żelu do mycia i kremu do twarzy, ale raz w tygodniu kąpię się z emulsją i dodatkowo jeszcze smaruje balsamem. Skóra jest nawilżona, czerwone plamy zniknęły i swędzenie również.

Odnośnik do komentarza

NIE WOLNO ZADNEGO mydła stosować, czy w kostce czy płynnego, bo nie nadają się !
Mnie też się wydawało tak, żeby się umyć to musi się pienić !
W jakim błędzie byłem.
Gdy znalazłam Aptekę na PROMYKA w Pruszkowie k.W-wy słynącą z unikalnych ,personalizowanych preparatów bo robionych w recepturze aptekarskiej do pielęgnacji skóry bez konserwantów, SLS,parabenów, utrwalaczy, emulgatorów,sztucznych zapachów,produktów z ropy naftowej to zamówiłem i stosuję systematycznie ,to WIELKA ULGA ,ta pielęgnacja jest najlepsza ,bo skuteczna na bazie ekologicznych składników. Dzielę się w temacie tak trudnej pielęgnacji w alergiach ,AZS bo też tylko dlatego ,że nie wiedziałem to się nacierpiałem. Komfortem jest ,bo można przetestować na swojej skórze . Zamawiam też telefonicznie.

Odnośnik do komentarza

Czy przy atopowej skórze mogę używać mydła 7 ziół HB? Ono jest naturalne. Czego się spodziewać w jego przypadku po jakości? I czy takie połączenie jest dobre? Dotychczas używaliśmy klasycznego mydła...

Odnośnik do komentarza
Gość martam80

Ja używam żel i krem z organicznego aloesu, tłoczonego na zimno (zachowuje wszystko co zdrowe). Używam je również dla dziecka które ma skórę atopową. Są rewelacyjne. Do niedawna były dostępne tylko w Izraelu teraz można je kupić w Polsce aloeverabest.com.pl

Odnośnik do komentarza
Gość szynszylka

Ktoś polecał, potwierdze bo mąz jest w pełni zadowolony a ja widze jego ulgę - Seboradin Sensitive , to jedyny szampon który znależliśmy i go nie podrażnia, po kazdym innym go swedzi i skóra na głowie jet mocno zaczerwieniona a nawet się łuszczy jakby miał nagły atak łupiezu

Odnośnik do komentarza

ŻEL MYJĄCY WYMARZONA KĄPIEL od HB - powinno być w porządku. A ogólnie chodzi o podstawową pielęgnację. Nie mieliśmy jak dotąd żadnych problemów - skóra dziecka w bardzo dobrej kondycji. Oczywiście - to zależy od dawna przypadku, ale cóż - i włosy, i skóra w bardzo dobrej kondycji. A wcale tak nie było od samego początku. Jednak jakość kosmetyków ma pewne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Gość Olimpijka

Mojej siostry corka ma AZS i narazone ma miejsca w zgięciach kolach i łokci. To co, ta Mała przeżywa to wie tylko ona i jej rodzice. Także współczuję serdecznie wszystkim co mają przewlekłą chorobę skory. Wiem jednak, że siotra smaruje córcie kremem intensywnie nawilżający Cetaphil DA Ultra. Ten krem łagodzi objawy występowania czerwonych, swędzących placków imocno nawilża skóre w tych miejscach. Doczytałam, że to dermokosmetyk, który ogólnie jest polecany przez dermatolog,ow i w opini ogólnej jest skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Gość kosmoski

Hildegard Braukmann ma porządne naturalne kosmetyki. Powinny dać u was radę, w sensie - dadzą wam mocną zmianę. Dziecko wymaga od samego początku porządnej pielęgnacji. Używając byle jakich kosmetyków możecie im tylko zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza

ŻEL MYJĄCY WYMARZONA KĄPIEL od HB. Powinno być tylko coraz lepiej, ale ogólnie chodzi o podstawową pielęgnację. Skóra dziecka wymaga odpowiedniej jakości - powinien on być naturalny. I tutaj naprawdę nie wolno działać na zasadzie - zrobimy sobie przerwę. Dziecko ma mieć cały czas porządne kosmetyki.

Odnośnik do komentarza

Naturalne kosmetyki macie od HB - kilka produktów sprawdzi się znakomicie, ale wiadomo - zawsze zależne jest to od danego przypadku. Dopasowanie do cery zawsze jest najważniejsze. Nie ma takich kosmetyków, które działają na każdą cerę.

Odnośnik do komentarza

Same kosmetyki nie pomogą, chociaż na pewno w jakimś stopniu się przyczynią, ważna jest też dieta. U mnie najskuteczniej sprawdzają się kosmetyki Atopis, do tego zdrowo się odżywiam i moja skóra wygląda dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja niedawno zaczęłam mieć problemy z suchą i bardzo podrażnioną skórą, co też często ma miejsce przy AZS. I postanowiłam zmienić kosmetyki, zrezygnowałam z większości zapachowych na rzecz delikatniejszych. Od tego czasu stosuję dermokosmetyki Balneum https://www.apteka-melissa.pl/grupa/balneum.html - głównie olejek do kąpieli i płyn do mycia ciała. Na ten moment jestem bardzo zadowolona, bo w końcu widzę różnicę i to na plus - w końcu skóra jest odpowiednio nawilżona i natłuszczona. Poza tym powoli znikają zaczerwienienie i świąd, przez który zaczęły pojawiać mi się bolesne rany... Teraz jest już lepiej, więc chyba w moim przypadku takie kosmetyki to był dobry wybór. Ale warto sprawdzić na sobie, bo wiadomo, że nie każdy może tak szybko zacząć odczuwać poprawę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...