Forum Uroda

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry

Adamek21

Adamek21

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać jakie kosmetyki polecacie dla skóry z atopowym zapaleniem. Mam owe pod oczami,w zgięciach łokciowych i kolanowych. Najbardziej zależy mi na szamponie,mydle i żelu do czyszczenia buzi. Dodam,że jestem prawdopodonie uczulony na cytrusy. Pozdrawiam serdecznie : )
PS mam 17 lat i strasznie uciążliwe jest dla mnie AZS,z góry dziękuje za pomoc : )

91766 adamek21 Mężczyzna, 54 lata, Gdynia

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Istnieje wiele marek kosmetycznych, które posiadają w swojej ofercie produkty do pielęgnacji skóry z AZS. Jedną z nich jest przykładowo A-Derma. Kosmetyki te są dostępne w większości aptek. W ofercie marki znajdują się produkty takie jak kremy, balsamy, szampony, żele oraz płyny do kąpieli.

W razie wątpliwości zawsze możesz udać się po poradę do lekarza dermatologa ;). W szczególności jeżeli objawy AZS zaostrzają się.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
Adamek21

Adamek21

Byłem u dermatologa i teraz 1 marca znów ide. Zapytam o kosmetyki. W każdym bądź razie dziękuje i na pewno wypróbuje kosmetyki A-Dermy : ). Poleca ktoś może jeszcze coś fajnego ? Osobiście dużo słyszałem o mydełkach kropla zdrowia. Co o nich sądzicie ?

~Vollamed_pl

~Vollamed_pl

Mąż znajomej od roku stosuje krem firmy Pharmaceris Emoliacti. Jest to emolientowy krem na dzień. Jest z niego bardzo zadowolony. Koszt 50 ml za ok. 30 zł. Jest cała seria tych kosmetyków. Warto spróbować.

Adamek21

Adamek21

Witam ponownie moi mili. Co sądzie o firmie albo raczej o produktach Biały Jeleń ? Nie jestem biedny ale nie widzi mi się wydawanie 30zł za każdy produkt jakiejś polecanej firmy. Biały Jelonek widze ma dużo ofert no i przede wsyzstkim jest dla alergików. Tylko jak to się ma do AZS ?? Pozdrawiam ciepło : )

Odpowiedź eksperta

Adamek21
Witam ponownie moi mili. Co sądzie o firmie albo raczej o produktach Biały Jeleń ? Nie jestem biedny ale nie widzi mi się wydawanie 30zł za każdy produkt jakiejś polecanej firmy. Biały Jelonek widze ma dużo ofert no i przede wsyzstkim jest dla alergików. Tylko jak to się ma do AZS ?? Pozdrawiam ciepło : )

W składzie żeli pod prysznic oraz szamponów Biały Jeleń, jako główny składnik myjący zastosowano SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Substancja ta może wywoływać podrażnienia w obrębie skóry. Oczywiście w składzie kosmetyków zastosowane są również inne substancje łagodzące działanie SLS'u, ale w przypadku skór atopowych proponowałabym wybieranie preparatów nie zawierających tego składnika.

Wystarczy spojrzeć na etykietę kosmetyku (skład INCI), żeby ocenić czy w jego składzie znajduje się SLS. Lepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie niektórych kosmetyków przeznaczonych dla dzieci, gdyż w w większości z nich stosuje się substancje łagodnie myjące.

Adamek21

Adamek21

Na dzień dzisiejszy myje głowę szarym mydłem białym jeleniem własnie. Tylko wtedy moja skóra pod oczkiem jest całkiem ok. Wszystko inne podrażnia i powoduje zaczerwienienie. Dziękuje za poradę(od dzis bede unikac SLS) i w piątek dostosuje z dermatologiem właście kosmetyki. Pozdrawiam : )

Odpowiedź eksperta

~nessa_sergey
W jaki sposób łagodzić objawy AZS?

W momencie, gdy dojdzie do atopowego zapalenia skóry warto skonsultować się z lekarzem. W tym przypadku wskazane jest miejscowe stosowanie kortykosteroidów, glikokortykosteroiwó oraz inhibitorów kalcyneuryny. W momencie ustąpienia objawów konieczne jest stosowanie preparatów zawierających w składzie mocznik oraz dużą ilość emolientów. W przypadku skóry atopowej kluczowe znaczenie odgrywa odpowiednie natłuszczanie skóry.

mama Kubusia

mama Kubusia

Ja polecam wszelkie kosmetyki Neutral. To duńska firma, ale mozna je kupić w Polsce przez internet. Wielu z nich używamy ze względu na synka, który jest atopikiem i świetnie nam się sprawdziły. Jakby jakieś pytania, to piszcie na priva.

107350 mama-kubusia Kobieta, 32 lata, Poznan
Egret

Egret

w przypadku dolegliwości związanych z AZS, jak świąd, zaczerwienienie, suchość skóry itp. warto też sięgać po naturalne sposoby. Np. świetnie pomaga kąpiel w płatkach owsianych, sama przetestowałam i w momencie naprawdę tragicznego świądu przyniosło to ulgę. Ponadto okład z papki z siemienia lnianego (chodzi o tą galaretę po wygotowaniu nasion). No i oczywiście natłuszczanie emolientami. Można też wesprzeć się żelem z aloesu (ja przy zadrapaniach skóry urywam listek tej rośliny, wyskrobuję miąższ i nakładam na rany).

107362 egret Kobieta, 33 lata, Wrocław
swiezo upieczona mama

swiezo upieczona mama

Witam. Jeśli dermatolog nie przepisał Ci maści, którą sami sporządzą dla Ciebie w aptece to polecam Alatan na noc i LorindenA. Mojemu mężowi pomagało.

106748 swiezo-upieczona-mama Kobieta, 24 lata, Elbląg
~Adamek2121

~Adamek2121

Sterydy zniszczyły mi buzię więc nie polecam dla początkujących. Teraz bym je smarował z rozwagą ale mialem azs pod prawym okiem a teraz mam pod prawym,pod lewym mniej, na lewym policzku i wokol ust. Protopic jest drogi ale zastępuje sterydy chociaz niebezpieczny. Z kosmetyków polecam również cetaphil balsam MD Dermoprotektor.Wlasnie go trzymam :D. Twarz jest super wygładzona,kosztuje 30-40zł a starcza na dluuugo dlugo. NIe wiem jak oni to robią. Alantan plus krem na noc tez bardzo pomaga. Dexeryl trochę mniej ale jest bardzo fajnym i tanim kremem. Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta

~Adamek2121
Sterydy zniszczyły mi buzię więc nie polecam dla początkujących. Teraz bym je smarował z rozwagą ale mialem azs pod prawym okiem a teraz mam pod prawym,pod lewym mniej, na lewym policzku i wokol ust. Protopic jest drogi ale zastępuje sterydy chociaz niebezpieczny. Z kosmetyków polecam również cetaphil balsam MD Dermoprotektor.Wlasnie go trzymam :D. Twarz jest super wygładzona,kosztuje 30-40zł a starcza na dluuugo dlugo. NIe wiem jak oni to robią. Alantan plus krem na noc tez bardzo pomaga. Dexeryl trochę mniej ale jest bardzo fajnym i tanim kremem. Pozdrawiam

Na sterydy trzeba bardzo uważać, ponieważ zarówno miejscowe jak i doustne stosowanie leków z tej grupy może nieść za sobą skutki uboczne, takie jak m.in.:

-pojawienie się teleangiektazji
-powstanie rozstępów
-powstanie zaników skóry
-powstanie posterydowego zapalenia skóry

~Chantarelle

~Chantarelle

Skóra atopowa jest szczególnie wrażliwa. Niezbędna jest odpowiednia jej pielęgnacja kosmetykami ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie kosmetyki jakich potrzebujesz znajdziesz w dobrych sklepach internetowych. Sprawdź np. żele, kremy , balsamy i mleczka.

Odpowiedź eksperta

~Chantarelle
Skóra atopowa jest szczególnie wrażliwa. Niezbędna jest odpowiednia jej pielęgnacja kosmetykami ze sprawdzonych źródeł. Wszystkie kosmetyki jakich potrzebujesz znajdziesz w dobrych sklepach internetowych. Sprawdź np. żele, kremy , balsamy i mleczka.

Kosmetyki do skóry atopowej powinny wykazywać działanie przeciwświądowe i silnie łagodzące. Poza tym, powinny one zawierać w składzie ceramidy. Warto zwrócić uwagę na to, aby nie zawierały one kompozycji zapachowych, gdyż substancje te przyczyniają się do powstawania podrażnień.

~marianna_77

~marianna_77

u mnie sprawdza się oeparol balance. kondycja mojej cery zdecydowanie się poprawiła. mam mniej ognisk zapalnych, skóra jest optymalnie nawilżona, nie ściąga się w okolicy ust jak to miało miejsce do tej pory

~Ola1212

~Ola1212

Zdecydowanie oilatum, balneum, emolium i demsa! używam od lat i dla mnie są najlepsze

Odpowiedź eksperta

Przed zakupem konkretnego produktu kosmetycznego do atopowej skóry warto zapytać farmaceutę o próbkę. Niestety to, że komuś odpowiada dany kosmetyk nie znaczy, że będzie on odpowiadać również nam.

aanka91

aanka91

Atopowe zapalenie skóry wymaga kosmetyków o prostym składzie, oraz zawierających składniki natłuszczające, chroniące przed utratą wody. Dobrymi kremami do skóry atopowej są emolienty, dostępne w postaci balsamów, emulsji, kremów, mleczka, płynów i kostek toaletowych.

147786 aanka91 Kobieta, 26 lat, Rzeszów