Skocz do zawartości
Forum

Trądzik cery dojrzałej


Gość blue eyes

Rekomendowane odpowiedzi

Gość blue eyes

Witam
mam 36 lat i od 3 mmiesiecy mam tradzik na twarzy i na dekolcie. Nie wiemd laczego przeciez nie jestem nastolatką. Jaka moze byc przyczyna i jak sobie pomoc ?
Dodam ze nic w ostatnim czasie nie zmienialam ani kosmetykow ani nic.
Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Nagłe wystąpienie zmian trądzikowych w Twoim wieku może być wynikiem zmian hormonalnych w Twoim organizmie. W związku z tym dobrze by było, abyś jak najszybciej udała się do lekarza (endokrynologa) i wykonała badania na poziom hormonów we krwi.

Ilość hormonów krążących we krwi może być różna w zależności od wielu czynników - przykładowo jednym z nich jest ciąża. W tym czasie dochodzi do tzw. "burzy hormonów".

Nie sądzę, aby zmiany te były wynikiem, np. nieodpowiedniej pielęgnacji. W szczególności, że nie stosowałaś w ostatnim czasie nowych kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Gość JuLia_trądzik

Witam strasznie dreczy mnie tradzik ;/ kilka razy bylam u dermatologa a potem u laryngologa teraz czekam na wyrwanie migdalow bo to niby od tego ten tradzik a mam 20 lat ;/ na policzkach mam straszne czerwone plany jakby juz blizny ;/ gdy zaczelam kuracje masciami u dermatologa nic takiego nie mialo miejsca wydaje mi sie ze on tych masci mam teraz slady na policzkach ;/ dostalam kolejna masc na te blizny i slady niby ale nic nie działaja co robic ;( ?

Odnośnik do komentarza

~JuLia_trądzik
Witam strasznie dreczy mnie tradzik ;/ kilka razy bylam u dermatologa a potem u laryngologa teraz czekam na wyrwanie migdalow bo to niby od tego ten tradzik a mam 20 lat ;/ na policzkach mam straszne czerwone plany jakby juz blizny ;/ gdy zaczelam kuracje masciami u dermatologa nic takiego nie mialo miejsca wydaje mi sie ze on tych masci mam teraz slady na policzkach ;/ dostalam kolejna masc na te blizny i slady niby ale nic nie działaja co robic ;( ?

Zmiany, które opisujesz to tzw. przebarwienia pozapalne. Ich redukcję można uzyskać poprzez zastosowanie zabiegów, takich jak mikrodermabrazja lub peeling chemiczny. Optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu kilku serii takich zabiegów.

Odnośnik do komentarza

Też miałam problemy z trądzikiem, w moim wieku nie powinny mi już chyba zbyt często wyskakiwać pryszcze. Badania hormonalne nic nie wykazały. Postanowiłam zatem zmienić dietę. Od mojej kuzynki zabrałam suplement diety nonacne na tradzik, którego już przestała używać. Dokończyłam opakowanie i postanowiłam kupić następne. Nie wiem, czy to może sama zmiana sposobu odżywiania zdecydowała (produkty o niskim indeksie glikemicznym, zamiast fast foodów), ale póki co nie będę przestawać zażywać też tabletek.

Odnośnik do komentarza

gośkaj1988
Też miałam problemy z trądzikiem, w moim wieku nie powinny mi już chyba zbyt często wyskakiwać pryszcze. Badania hormonalne nic nie wykazały. Postanowiłam zatem zmienić dietę. Od mojej kuzynki zabrałam suplement diety nonacne na tradzik, którego już przestała używać. Dokończyłam opakowanie i postanowiłam kupić następne. Nie wiem, czy to może sama zmiana sposobu odżywiania zdecydowała (produkty o niskim indeksie glikemicznym, zamiast fast foodów), ale póki co nie będę przestawać zażywać też tabletek.

Zmiany trądzikowe coraz częściej dotykają osób powyżej 30 roku życia. Wpływ na to ma wiele czynników. Podstawowym z nich są wahania hormonalne (ciąża, odstawienie tabletek antykoncepcyjnych). Istotny wpływ na naszą skórę mają również czynniki nas otaczające, takie jak zanieczyszczone środowisko oraz dym papierosowy.

Odnośnik do komentarza
Gość leszke

ja przestałam walczyć z trądzikiem sama i "leczyłam" sie pod kontrolą dermatologa. stosowałam kilka albo nawet kilkanaście różnych maści i dopiero jak lekarka przepisała mi Curiosin, to efekty sa rewelacyjne. na początku smarowałam kilka razy dziennie ale po kilku (2-3 dniach) juz tylko na noc i mogę śmiało powiedzieć ze to najlepsza maść jaką do tej pory stosowałam. jak jakiś wyprysk zauważę na twarzy to smaruje na noc i juz go nie ma. Curiosin jest antybakteryjny i szybko goi syfki. można kupić w aptece ale jest bez recepty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...