Skocz do zawartości
Forum

Przeciwwskazania do mezoterapii


sabinaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mezoterapia to zabieg polegający na śródskórnym bądź podskórnym podaniu substancji aktywnie działających. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

Alergia na substancje zawarte w preparacie - wykonanie zabiegu u takiej osoby może skutkować wystąpieniem poważnej reakcji alergicznej (obrzęk oraz bolesność skóry), która wymagałaby specjalistycznego leczenia. Ogólnie rzecz ujmując zabieg przyniósł by więcej skutków ubocznych, aniżeli korzyści.

Ciąża i okres karmienia - jest to stan, w okresie którego rezygnujemy z wielu zabiegów kosmetyczno-medycznych. Ma to głównie związek z tym, że na kobietach ciężarnych oraz kobietach karmiących piersią nie prowadzi się badań. Nie znane jest ryzyko związane z wykonaniem konkretnego zabiegu kosmetycznego czy też zabiegu medycznego u kobiet ciężarnych oraz kobiet w okresie laktacji. Nie znany jest również wpływ tego rodzaju zabiegu na płód. Dlatego należy bezwzględnie unikać wykonywania mezoterapii w ciąży.

Cukrzyca - w przypadku tej choroby charakterystyczne jest długie gojenie się ran bądź nawet skłonność do ich "nie gojenia się". W związku z tym unikamy zabiegów, które powodują przerwanie ciągłości skóry. W przypadku mezoterapii dochodzi do powstania wielu mikrouszkodzeń skóry, które mogłyby się później nie zregenerować.

Skłonność do blizn i zwłóknień - jeżeli dana osoba ma skłonność do występowania wyżej wymienionych zmian, istnieje duże ryzyko, że po zabiegu mezoterapii dojdzie do powstania blizn w obrębie ostrzykniętej partii skóry .

Opryszczka - jest to choroba wirusowa, która w momencie zabiegu mogłaby się rozprzestrzenić. Wszelkiego rodzaju choroby wirusowe i bakteryjne skóry są przeciwwskazaniem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu.

Stosowanie antykoagulantów - do grupy tej zaliczamy, np. Aspirynę. Leki tego rodzaju zmniejszają krzepliwość krwi. W związku z tym wykonanie zabiegu mezoterapii, w czasie którego dochodzi do przerwania ciągłości skóry, może skutkować poważnym wylewem podskórnym. Oczywiście zabieg można wykonać po odstawieniu tego rodzaju preparatów.

Odnośnik do komentarza

Mezoterapię twarzy bądź też ciała bardzo często wykonuje się w połączeniu z zabiegami, takimi jak modelowanie twarzy za pomocą wypełniaczy bądź też modelowanie sylwetki za pomocą aparatury i-lipo, i-lipo ultra, Endermologie®, itd.

Trzeba pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzęknięta. Przez kilka dni po wykonaniu mezoterapii nie wskazane jest wykonywanie masaży oraz peelingów.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałam sie na mezoterapia. Z czasem widziałam, ze moja twarz wymaga o wiele lepszego nawilzenia, byla szara, jakaś taka postarzała I w gabinecie do ktoego chodziłam polecili mi wlasnie mezoterapie Po pierwszym zabiegu duzych efektów nie widziałam ale po serii zabiegów jestem zadowolona:
twarz wyglada o wiele młodziej
zmarszczki są mniejsze
nie mam takich przebarwien jak wcześniej miałam.

Robiłam w tej klinice w Warszawie; https://ursynow-ame.pl/ i jeśli ktos chciałby się wybrac to polecam. Pełen profesjonalizm!

Odnośnik do komentarza
Gość Rominelke

Mezoterapia igłowa to bardzo fajna sprawa, u mnie się sprawdza głównie pod oczy. Ale trzeba pamiętać, ze żeby efekt był naprawdę zadowalający trzeba wziąć całą serię, a nie pójść na zabieg raz. Biorąc pod uwagę dość wysokie ceny, robi się z tego naprawdę spory koszt.

Sama chodziłam tutaj w Krakowie:

https://ego-medspa.pl/mezoterapia-iglowa/

Jeśli macie fundusze to naprawdę warto. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie, jak ma się przeciwwskazania, to normalne  że trzeba unikać, ale ja nie mam żadnych i mezoterapia igłowa jest dla mnie świetnym rozwiązaniem. Na zabiegi chodzę do WellDerm w Warszawie i bardzo serdecznie ich polecam. Dzięki nim wyglądam młodziej, moja skóra jest ładnie wygładzona, odżywiona, a zmarszczki mimiczne jakie miałam zniknęły. WellDerm polecam każdemu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...