Forum Uroda

Przeciwwskazania do mezoterapii

sabinaaa

sabinaaa

Chciałabym się dowiedzieć jakie są przeciwskazania do mezoterapii, ale przede wszystkim dlaczego? (wyjaśnienie przeciwskazań).

89094 sabinaaa Kobieta, 28 lat, Wrocław

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Mezoterapia to zabieg polegający na śródskórnym bądź podskórnym podaniu substancji aktywnie działających. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

Alergia na substancje zawarte w preparacie - wykonanie zabiegu u takiej osoby może skutkować wystąpieniem poważnej reakcji alergicznej (obrzęk oraz bolesność skóry), która wymagałaby specjalistycznego leczenia. Ogólnie rzecz ujmując zabieg przyniósł by więcej skutków ubocznych, aniżeli korzyści.

Ciąża i okres karmienia - jest to stan, w okresie którego rezygnujemy z wielu zabiegów kosmetyczno-medycznych. Ma to głównie związek z tym, że na kobietach ciężarnych oraz kobietach karmiących piersią nie prowadzi się badań. Nie znane jest ryzyko związane z wykonaniem konkretnego zabiegu kosmetycznego czy też zabiegu medycznego u kobiet ciężarnych oraz kobiet w okresie laktacji. Nie znany jest również wpływ tego rodzaju zabiegu na płód. Dlatego należy bezwzględnie unikać wykonywania mezoterapii w ciąży.

Cukrzyca - w przypadku tej choroby charakterystyczne jest długie gojenie się ran bądź nawet skłonność do ich "nie gojenia się". W związku z tym unikamy zabiegów, które powodują przerwanie ciągłości skóry. W przypadku mezoterapii dochodzi do powstania wielu mikrouszkodzeń skóry, które mogłyby się później nie zregenerować.

Skłonność do blizn i zwłóknień - jeżeli dana osoba ma skłonność do występowania wyżej wymienionych zmian, istnieje duże ryzyko, że po zabiegu mezoterapii dojdzie do powstania blizn w obrębie ostrzykniętej partii skóry .

Opryszczka - jest to choroba wirusowa, która w momencie zabiegu mogłaby się rozprzestrzenić. Wszelkiego rodzaju choroby wirusowe i bakteryjne skóry są przeciwwskazaniem do wykonania jakiegokolwiek zabiegu.

Stosowanie antykoagulantów - do grupy tej zaliczamy, np. Aspirynę. Leki tego rodzaju zmniejszają krzepliwość krwi. W związku z tym wykonanie zabiegu mezoterapii, w czasie którego dochodzi do przerwania ciągłości skóry, może skutkować poważnym wylewem podskórnym. Oczywiście zabieg można wykonać po odstawieniu tego rodzaju preparatów.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
sabinaaa

sabinaaa

Jeszcze mam takie pytanie - Z jakimi zabiegami kosmetycznymi i z zakresu medycyny estetycznej można łączyć mezoterapię igłową, a z którymi bezwzględnie nie wolno?

89094 sabinaaa Kobieta, 28 lat, Wrocław
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Mezoterapię twarzy bądź też ciała bardzo często wykonuje się w połączeniu z zabiegami, takimi jak modelowanie twarzy za pomocą wypełniaczy bądź też modelowanie sylwetki za pomocą aparatury i-lipo, i-lipo ultra, Endermologie®, itd.

Trzeba pamiętać o tym, że bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzęknięta. Przez kilka dni po wykonaniu mezoterapii nie wskazane jest wykonywanie masaży oraz peelingów.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~laxta

~laxta

Zdecydowałam sie na mezoterapia. Z czasem widziałam, ze moja twarz wymaga o wiele lepszego nawilzenia, byla szara, jakaś taka postarzała I w gabinecie do ktoego chodziłam polecili mi wlasnie mezoterapie Po pierwszym zabiegu duzych efektów nie widziałam ale po serii zabiegów jestem zadowolona:
twarz wyglada o wiele młodziej
zmarszczki są mniejsze
nie mam takich przebarwien jak wcześniej miałam.

Robiłam w tej klinice w Warszawie; https://ursynow-ame.pl/ i jeśli ktos chciałby się wybrac to polecam. Pełen profesjonalizm!