Skocz do zawartości
Forum

Krem do twarzy w zimie


Gość ANIMAnoir

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ANIMAnoir

Witam.Mam pytanie odnośnie tego jak ochronić twarz zima,żaden krem mi nie odpowiada,wszystkie przetestowałam.Jedynie pasuje mi nawilżający z AA i z Sorayi clean&control,problem w tym ze na zime kompletnie się nie nadaje przy tych mrozach.Zadne tłuste,półtłuste bo się masakrycznie świece jakbym posmarowała twarz olejem,czemu tak mam? Ludzie tak nie maja,co moge zrobić,błagam.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

ja mam podobnie :D Ale wymyśliłam na to sposób. Ja stosuję na dzień zwykły krem nivea ( ten granatowy w metalowym opakowaniu) wstaje rano myję twarz i nakładam krem, niedużo. Potem zaczynam jeść śniadanie i ogólnie szykować się do pracy, na koniec makijaż, czyli podkład ( ja używam wake up rimela). Krem przez ten czas się wchłonie, podkład jeszcze go zmatuje i nie ma problemu świecącej się skóry po tłustym kremie.

Inny sposób który na mnie działa to stosowanie kremu tylko nas noc.

Odnośnik do komentarza

Kremy tłuste oraz półtłuste (tzw. kosmetyki barierowe) poleca się na zimę osobom, których skóra narażona jest na długotrwałe działanie mrozu (np. wyjazd na narty). Kosmetyki te mają chronić skórę przed działaniem niskiej temperatury oraz wiatru. Warto jednak wiedzieć, że kosmetyki barierowe powinniśmy usuwać z powierzchni skóry w momencie, gdy wejdziemy do ogrzewanego pomieszczenia, gdyż utrudniają one skórze "oddawanie ciepła".

W przypadku, gdy wyjście na mróz ogranicza się jedynie do przejazdu do pracy, itd - nie ma potrzeby stosowania kosmetyków barierowych. Można zastosować ulubiony kosmetyk i odczekać 20 minut, do momentu aż substancje lotne w nim zawarte odparują (czyli kosmetyk się "wchłonie"). Następnie można wykonać makijaż i wyjść na mróz. Bez obaw może Pani stosować krem nawilżający AA - w szczególności, że produkt ten Pani odpowiada.

Odnośnik do komentarza

Ja osobiscie jestem bardzo wrażliwy na pogodę. Najgorzej jest w zimie. Niska temperatura sprawia,,ze moja skóra staje się sucha. Dlatego też od jakiegoś czasu używam balsamu do twarzy. Niezłe są balsamy od Polleny evy. Nie są drogie ale maja dzialanie lepsze niż na przykład popularna Nivea. Kupuj je w sklepach stacjonarnych. Aczkolwiek widziałem i w necie
https://www.pollenaewa.com.pl/nasze-marki/eva-dermo/przeciwzmarszczkowy-krem-na-dzien/

Poza tym to polska firma i to się również ceni :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...