Skocz do zawartości
Forum

Trądzik u dorosłych


Gość kate1618

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moim problemem jest nietypowy trądzik w dodatku nasilony w postaci grudek i krost na brodzie i żuchwie tylko w dolnej części twarzy. Mam 23 lata i zawsze mialam problem z trądzikiem ale teraz to juz przesada. Zapisalam sie do dermatologa która przepisala mi antybiotyk w tabletkach Tetralysal ktory stosowalam prawie miesiac oraz masc Duac i zel Benzacne nie wspominajac juz o spirytusie ktory odlozylam bo moja twarz wygladala tragicznie. Nie mam tradziku takiego jak u nastolatkow tylko borykam sie z tym drugim. Nie wiem juz co mam robic a kolejna wizyta dopiero w kwietniu. Prosze o odpowiedz.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wszelkiego rodzaju preparaty zawierające w wysokie stężenia alkoholu czy też zwykły spirytus - bardzo niekorzystnie działają na cerę tłustą i trądzikową. W wyniku ich działania dochodzi do naruszenia naturalnej bariery hydrofilowo-lipidowej skóry. Częstym skutkiem tego rodzaju działania jest nasilenie się zmian trądzikowych.

Istotne jest również to, aby nie przesadzać z nadmierną pielęgnacją cery trądzikowej - skórę myjemy dwa razy dziennie - nie więcej. To samo dotyczy stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych.

Bardzo dobrze, że odstawiłaś spirytus. Za jego pomocą można jedynie pogorszyć stan skóry. Dobrze by było, abyś do wizyty lekarskiej stosowała serię kosmetyków zawierających nadtlenek benzoilu (nie tylko żel, ale również płyn do przecierania skóry), gdyż substancja ta bardzo pozytywnie działa na cerę trądzikową. Wskazane są również
kosmetyki zawierające w składzie drożdże, kwas azaleinowy oraz kwas salicylowy. Preparaty zawierające wyżej wymienione substancje są dostępne w większości aptek bez recepty.

Odnośnik do komentarza

Hej. Borykam się z trądzikiem od wielu wielu lat i nadal nie mogę się pozbyć tego paskudztwa. Dodam, że już dosyć dawno wyszłam z okresu dojrzewania.Już sama nie wiem jakich kosmetyków używać. Jakie możecie polecić?? Podobno im mniej chemii tym lepiej... Ale ja już sama nie wiem... Czy domowe sposoby pomogą w tym przypadku? Czy może są jakieś skuteczne kosmetyki, dzięki którym odzyskam gładką cerę?

Odnośnik do komentarza

volunie
Hej. Borykam się z trądzikiem od wielu wielu lat i nadal nie mogę się pozbyć tego paskudztwa. Dodam, że już dosyć dawno wyszłam z okresu dojrzewania.Już sama nie wiem jakich kosmetyków używać. Jakie możecie polecić?? Podobno im mniej chemii tym lepiej... Ale ja już sama nie wiem... Czy domowe sposoby pomogą w tym przypadku? Czy może są jakieś skuteczne kosmetyki, dzięki którym odzyskam gładką cerę?

W przypadku, gdy mamy problem z trądzikiem, konieczna jest wizyta u dermatologa.

Bardzo istotnym elementem pielęgnacji cery trądzikowej jest jej przygotowanie do aplikacji kosmetyku (zarówno rano jak i wieczorem). Czyli istotne jest to, aby za pomocą kosmetyków (specjalne żele i kremy przeznaczone do mycia z wodą, mleczka kosmetyczne, toniki) usunąć z powierzchni skóry zanieczyszczenia, takie jak: resztki łoju i kurzu oraz ewentualny makijaż. Dzięki temu skóra będzie oczyszczona, a składniki aktywne zawarte w kosmetyku będą mogły penetrować jej głębokie warstwy.

Zwracajcie uwagę na to, aby kosmetyki te zawierały w składzie substancje, takie jak: ekstrakt z drożdży, cynk, nadtlenek benzoilu czy też witaminy z grupy B. Istotne jest również to, aby kosmetyki te nie zawierały alkoholu.

W terapii przeciwko trądzikowi świetnie sprawdzają się kosmetyki z retinolem. Co więcej, mają one dodatkowo działanie anti-age, więc opóźniają procesy starzenia się skóry.

Więcej na temat pielęgnacji cery trądzikowej możecie poczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/kosmetyki-dla-cery-tradzikowej.

Odnośnik do komentarza

To, co napiszę może się wydawać niezwiązane ze sprawą, jednak u mnie to był strzał w 10 w walce z trądzikiem. Niekiedy ma on podłoże zdrowotne - jeśli gdzieś w ciele jest siedlisko bakterii, to kosmetyki nie pomogą. Szczególnie dotyczy to migdałków, które często chorują, są powiększone - bakterie są w nich non stop i rozsiewają się po twarzy. Ja miałam paskudną cerę mimo, że mam już 30 lat. Po usunięciu wiecznie powiększonych (nawet nie ropnych) migdałków problem sam się rozwiązał. Mam o 90% mniej "niedoskonałości" na twarzy - wychodzą mi np. 2 w miesiącu i na tym koniec... proponuję zatem poszukać bardzo dobrze przyczyny problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość Marzena1990

Polecam leczenie trądziku w gabinecie lekarskim Moja Estetyka. Kompletne leczenie które pozwoli na dobre pozbyć się problemu z trądzikiem. Indywidualne podejście do każdego klienta to ogromny plus tego gabinetu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.mojaestetyka.pl

Odnośnik do komentarza
Gość janfrank

Ja długo leczyłem się na własną rękę i przekonałem się, że lepiej jednak iść do lekarza. Nic mi nie pomagało, a nawet mam wrażenie, że przynosiło odwrotne skutki. Więc chcąc nie chcąc poszedłem do lekarza. Trafiłem na doktor Ewę Berlińską i zastanawiam się teraz, dlaczego nie poszedłem do dermatologa wcześniej, bo leczenie przynosi bardzo dobre rezultaty i nie jest jakieś uporczywe, a tego się obawiałem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...