Forum Uroda

Trądzik u dorosłych

~kate1618

~kate1618

Witam! Moim problemem jest nietypowy trądzik w dodatku nasilony w postaci grudek i krost na brodzie i żuchwie tylko w dolnej części twarzy. Mam 23 lata i zawsze mialam problem z trądzikiem ale teraz to juz przesada. Zapisalam sie do dermatologa która przepisala mi antybiotyk w tabletkach Tetralysal ktory stosowalam prawie miesiac oraz masc Duac i zel Benzacne nie wspominajac juz o spirytusie ktory odlozylam bo moja twarz wygladala tragicznie. Nie mam tradziku takiego jak u nastolatkow tylko borykam sie z tym drugim. Nie wiem juz co mam robic a kolejna wizyta dopiero w kwietniu. Prosze o odpowiedz.. Pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Wszelkiego rodzaju preparaty zawierające w wysokie stężenia alkoholu czy też zwykły spirytus - bardzo niekorzystnie działają na cerę tłustą i trądzikową. W wyniku ich działania dochodzi do naruszenia naturalnej bariery hydrofilowo-lipidowej skóry. Częstym skutkiem tego rodzaju działania jest nasilenie się zmian trądzikowych.

Istotne jest również to, aby nie przesadzać z nadmierną pielęgnacją cery trądzikowej - skórę myjemy dwa razy dziennie - nie więcej. To samo dotyczy stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych.

Bardzo dobrze, że odstawiłaś spirytus. Za jego pomocą można jedynie pogorszyć stan skóry. Dobrze by było, abyś do wizyty lekarskiej stosowała serię kosmetyków zawierających nadtlenek benzoilu (nie tylko żel, ale również płyn do przecierania skóry), gdyż substancja ta bardzo pozytywnie działa na cerę trądzikową. Wskazane są również
kosmetyki zawierające w składzie drożdże, kwas azaleinowy oraz kwas salicylowy. Preparaty zawierające wyżej wymienione substancje są dostępne w większości aptek bez recepty.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
volunie

volunie

Hej. Borykam się z trądzikiem od wielu wielu lat i nadal nie mogę się pozbyć tego paskudztwa. Dodam, że już dosyć dawno wyszłam z okresu dojrzewania.Już sama nie wiem jakich kosmetyków używać. Jakie możecie polecić?? Podobno im mniej chemii tym lepiej... Ale ja już sama nie wiem... Czy domowe sposoby pomogą w tym przypadku? Czy może są jakieś skuteczne kosmetyki, dzięki którym odzyskam gładką cerę?

111955 volunie Kobieta, 28 lat, wawa
rruuddaa

rruuddaa

Ja tam nigdy nie stosowałam tych sposobów domowych, bo nigdy nie chciało mi się nigdy przygotowywać tych specyfików hehe... natomiast teraz jest tak szeroki dostęp do produktów naturalnych, że z pewnością coś znajdziesz. Szkoda leczyć się chemią, która może wywołać odwrotny efekt....

112187 rruuddaa Kobieta, 29 lat, Rzeszów
sinead_

sinead_

Ja również miałam lenia jeżeli chodzi o przygotowywanie tych domowych specyfików, pewnie dlatego długo męczyłam się z trądzikiem.

Kiedyś przez przypadek trafiłam na firmę tianDe, poczytałam i zaryzykowałam z zakupem serii na trądzik i ku mojemu zaskoczeniu pomogło tak więc polecam każdemu :)

112254 sinead Kobieta, 30 lat, Rzeszów
volunie

volunie

Tak jak ekspert napisała nie używam niczego na bazie alkoholu, bo właśnie słyszałam, że to szkodzi.
sinead, skoro pomogły Tobie te kosmetyki to powiedz jakich dokładnie używałaś i w jaki sposób? Nie zawierają alkoholu?

111955 volunie Kobieta, 28 lat, wawa

Odpowiedź eksperta

volunie
Hej. Borykam się z trądzikiem od wielu wielu lat i nadal nie mogę się pozbyć tego paskudztwa. Dodam, że już dosyć dawno wyszłam z okresu dojrzewania.Już sama nie wiem jakich kosmetyków używać. Jakie możecie polecić?? Podobno im mniej chemii tym lepiej... Ale ja już sama nie wiem... Czy domowe sposoby pomogą w tym przypadku? Czy może są jakieś skuteczne kosmetyki, dzięki którym odzyskam gładką cerę?

W przypadku, gdy mamy problem z trądzikiem, konieczna jest wizyta u dermatologa.

Bardzo istotnym elementem pielęgnacji cery trądzikowej jest jej przygotowanie do aplikacji kosmetyku (zarówno rano jak i wieczorem). Czyli istotne jest to, aby za pomocą kosmetyków (specjalne żele i kremy przeznaczone do mycia z wodą, mleczka kosmetyczne, toniki) usunąć z powierzchni skóry zanieczyszczenia, takie jak: resztki łoju i kurzu oraz ewentualny makijaż. Dzięki temu skóra będzie oczyszczona, a składniki aktywne zawarte w kosmetyku będą mogły penetrować jej głębokie warstwy.

Zwracajcie uwagę na to, aby kosmetyki te zawierały w składzie substancje, takie jak: ekstrakt z drożdży, cynk, nadtlenek benzoilu czy też witaminy z grupy B. Istotne jest również to, aby kosmetyki te nie zawierały alkoholu.

W terapii przeciwko trądzikowi świetnie sprawdzają się kosmetyki z retinolem. Co więcej, mają one dodatkowo działanie anti-age, więc opóźniają procesy starzenia się skóry.

Więcej na temat pielęgnacji cery trądzikowej możecie poczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/kosmetyki-dla-cery-tradzikowej.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
Lawendowe

Lawendowe

To, co napiszę może się wydawać niezwiązane ze sprawą, jednak u mnie to był strzał w 10 w walce z trądzikiem. Niekiedy ma on podłoże zdrowotne - jeśli gdzieś w ciele jest siedlisko bakterii, to kosmetyki nie pomogą. Szczególnie dotyczy to migdałków, które często chorują, są powiększone - bakterie są w nich non stop i rozsiewają się po twarzy. Ja miałam paskudną cerę mimo, że mam już 30 lat. Po usunięciu wiecznie powiększonych (nawet nie ropnych) migdałków problem sam się rozwiązał. Mam o 90% mniej "niedoskonałości" na twarzy - wychodzą mi np. 2 w miesiącu i na tym koniec... proponuję zatem poszukać bardzo dobrze przyczyny problemu.

138513 lawendowe Kobieta, 34 lata, Poznań