Skocz do zawartości
Forum

Jaka jest dobra kuracja na łysienie dziedziczne?


debest82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do formowiczów.Czy ktoś z Was może był u trychologa? Jeśli byłby ktoś z Gdanska i był w stanie kogoś polecić to byłbym zobowiązany. Mianowicie chciałbym się wybrać z racji dziedzicznego łysienia. Odziedziczyłem to po moim ojcu, który praktycznie nie ma już włosów na głowie. Mam 30 lat. Ojciec w tym wieku mniej więcej zaczał łysieć. Do 40 roku był już praktycznie bez włosów. Czy jet sens iśc na konsultację? Czy przy tak dużym obciażeniu genetycznym takie coś coś da?

Odnośnik do komentarza

U wielu osób jest błędne przekonanie,że skoro rodzice łysieli to on równiez na pewno będzie łysy i nic ie pomoże. Sam również tak sądziłem do czasu aż za namową żony nie trafiłem do lekarza, który wykonał badania i zlecil terapie na łysienie androgenowe. Łysienie się zatrzymalo, wiekszość włosów odrosła ( nie wszystkie ale wygląda to o wiele lepiej). I tak tak. Lekarza a nie jakiegoś trychologa po kursie, bo takich jest bardzo wielu w całej Polsce i niestety ale bedą Ci jedynie wciskać jakieś drogie wcierki, które nie będa tak koniecznie skuteczne...Nie jestem z Gdańska, jednak zorientuj się czy jest jakaś klinika specjalizująca się w trychologi w Twoim mieście.

Odnośnik do komentarza

Popieram osobę powyżej. Sam niestety raz byłem u takiej osoby.Trafiłem do jakiegoś gabinetu fryzjerskieo gdzie chcieli mi sprzedać zestaw kosmetyków za... 400 zł. zniechęcony wczesniejszymi doświadczeniami z kosmetykami postanowiłem nie kupować i byla to dobra decyzja bo nie sądzę aby takie kosmetyki cokolwiek pomogły. W Gdańsku polecam doktora Michajłowskiego.Prowadzi swoją klinikę na ulicy Skłodowskiej. Mają tam praktycznie wszystkie metody leczenia wypadania włosów. Zabiegi nie są tanie, ale sam zdecydowałem się na osocze bogatopłytkowe za zaleceniem lekarza i bardzo pomogło. Plus oczywiście wspomaganie leków.

Odnośnik do komentarza

Słyszałem o doktorze Michajłowskim z Gdańska, zupełnie wypadło mi z głowy wspomnienie o nim bo jestme z Warszawy. Zastanawiałem się aby się do niego wybrać, ostatecznie zrezygnowałem z racji odległości, jednak ludzie sobie go polecają.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie. Skoro powiedzieli,że nie ma potrzeby to nie musisz. NO chyba,ze podejrzewasz u siebie tarczycę to nie zaszkodzi wykonać badania tsh. Na pierwszej wizycie powinni Ci zresztą tam wykonać badania skory główy i włosa. Co do pani Małek to sam nie chodziłem ale chodziła moja żona ( chociaż z innego trochę powodu) i sobie chwaliła.

Odnośnik do komentarza
Gość czarny28

Jak masz problem z systematycznością to polecam ci jakiś jeden porządny zabieg i nie bedziesz sie musiał juz martwić wiecej, np.mikropigmentacje moge ci polecić. Ja też tych szamponów miałem i tego wszystkiego ale nie mam czasu żeby to codziennie stosować. Zrobiłem sobie zabieg w Micro Haar i teraz sie nie przejmuje, wszystko wygląda dobrze jakby to były moje naturalne włosy a też męczyć sie z codziennym pielegnowaniem nie musze.

Odnośnik do komentarza
Gość katarienka

To nie była dla mnie łatwa decyzja, ale skończyłam w gabinecie medycyny estetycznej www.piotrromanczuk.pl gdzie poddałam się zabiegowi metodą dr cyj i dopiero to przyniosło efekty. Gdyby nie to już w wieku 35 lat musiałabym nosić perukę...

Odnośnik do komentarza
Gość Karolinacc

w pierwszej kolejności należy udac się na konsultacje do trychologa - ja również słyszałam i polecam dr Michajłowskiego wspaniały trycholog! po badaniach napewno zostanie dobrana odpowiednia terapia. Z doświadczenia wiem, że pomaga mezoterapia zarówno osoczem jak i koktajlami.

Odnośnik do komentarza

Na pewno warto jest zrobić sobie badania hormonalne tak aby zobaczyć czy łysienie nie jest problemem z hormonami. Jeśli to wykluczymy to pozostaje:
zdrowa dieta
albo.... przeszczep włosów. Przy odpowiednich funduszach można za pomocą tej metody naprawdę poprawić wygląd naszej czupryny co widac po niektórych celebrytach.

Aktualnie najlepszą metodą do przeszczepu włosów jest metoda fue:
https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/
O której poczytacie sobie na tej stronie.

Odnośnik do komentarza

Słyszałam dużo pozytywnych opinii o zabiegach z osocza bogatopłytkowego, nie tylko w kosmetologii. Zdaje się, że jest to dość popularny zabieg, w leczeniu różnego rodzaju urazów, szczególnie związanych ze stawami. Odnośnie medycznego zastosowania tego zabiegu szczegółów nie znam, ale jeżeli chodzi o zabiegi kosmetyczne, to dają fajne efekty na wygładzanie i regenerację skóry, a także przy wypadaniu włosów. Zabieg należy do bezpiecznych, także można samemu sprawdzić jego skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Gość basiafidoł35

najlepszą kuracją na łysienie/wypadanie włosów jest poddanie się zabiegowi Carbolift (połączenie karboksyterapii i mezoterapii igłowej - jedyne takie rozwiązanie na świecie) - zabieg bardzo skuteczny ! ja byłam akurat w SC Beauty Clinic w Sosnowcu i zabieg ten był wykonywany urządzeniem Dual XT

Odnośnik do komentarza
Gość sabinkaiki

Dużo jest teraz różnych środkow które rzekomo mają pomóc na wzrost włosów ale trochę tego typu cudownych rzeczy uzywałam i tak naprawdę efekty widzę dopiero teraz po Hair Medic. Polecam każdej i każdemu :) Mój mąż akurat też ma problem z łysieniem i bardzo sobie chwali kurację, zwłaszcza że on jest akurat tym typem faceta który woli mieć co zaczesać, nigdy nie miał fryzury na krótko, zawsze miał trochę dłuższe włosy.

Odnośnik do komentarza

Mój mąż miał problem z łysieniem, i ciężko było coś na to poradzić. Odwiedziliśmy kilka gabinetów medycznych ale dopiero gdy trafiliśmy na Moją Estetykę problem dało się rozwiązać. Zabiegł przebiegł bezinwazyjnie i po niedługim czasie pojawiły się efekty. Mąż jest bardzo zadowolony. Polecam wszystkim ten gabinet, którzy zmagają się z podobnym problemem.

Odnośnik do komentarza

Zadowolona jestem bardzo z tego jak działa serum Hair Medic. Korzystam już trzeci tydzień a cała kuracja ma trwać jeszcze drugie tyle. Potem trzeba będzie to powtarzać dla utrwalenia efektu, tak jak się pielęgnuje skórę rąk czy ogólnie ciało tak też trzeba pielęgnować skórę głowy i włosy żeby wszystko było okej .

Odnośnik do komentarza
Gość jacek111990

Polecam Locerin jest wieloskładnikowym suplementem diety hamującym wypadanie włosów u kobiet. Bogata formuła obejmująca aż 16 składników sprawia, że Locerin jest produktem unikatowym i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim włosomaniaczkom.

Locerin powstrzymuje proces wypadania włosów, a dodatkowo wspiera ich porost. Składniki aktywne obecne w suplemencie trafiają do źródła problemu prowadząc do wyeliminowania przyczyn odpowiedzialnych za złą kondycję włosów. Produkt wzmacnia włosy oraz przyczynia się do zachowania ich naturalnego i wyrazistego koloru. Kobiety stosujące Locerin przyznają, że od kiedy przyjmują kapsułki, nie potrzebują innych dodatkowych suplementów wspierających zdrowie włosów.
Link do strony http://nplink.net/gYvgtqHv

Odnośnik do komentarza
Gość Zappppska

Jeśli ktoś zastanawia sie nad zabiegiem przeszczepu włosów, to na pewno skorzytał z innych metod i wypróbowal zarówno metody farmakologiczne jak równiez pielęgnację.Jest to dosć ostateczna decyzja, tak więc podejrzewam, że jest poprzedzona dobrym przemyśleniem.
W Krakowie metodę tę realizuje klinika Bona Dea. https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue/ - na stronie jest opis zabiegu
Jest to jedna z nowocześniejszych klinik medycyny estetycznej w Polsce. Tak jak w artykule podano, wycena jest calkowicie indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Gość manieczek

Ja polecam Angel System. To terapia osoczem bogatopłytkowym. Dowiedziałem się, że można ją wykorzystać w przypadku wypadania włosów przy okazji leczenia urazu kolana, też za pomocą osocza. Pomogła mi w jednym i w drugim problemie. Ale koniecznie szukaj Angel System, nie "zwykłej" terapii osoczem, bo to urządzenie jest dużo skuteczniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...