Skocz do zawartości
Forum

Jaka jest dobra kuracja na łysienie dziedziczne?


debest82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam 30 lat i obawiam się, że niestety i mnie dopadło łysienie dziedziczne, a dokładnie od kilku lat ubywa mi włosów. Ostatni rok-2 stwierdzam jakby większy ubytek zwłaszcza na czubku głowy jak i w stronę twarzy,tył i boki wyglądają dobrze! Obawiam się, że jeśli nic nie wykombinuję to za rok już nie będzie czego ratować:( Próbowałem już rok temu Vichy Dercos jak również próbowałem Cresciny, ale przyznam się szczerze, że nie zawsze byłem systematyczny, więc jakiejś poprawy nie zauważyłem. Próbowałem różnych szamponów, ale te same rezultaty. Brałem Silice, brałem skrzyp polny, lecz jak już wyżej pisałem nie zawsze byłem w tym systematyczny, więc może dlatego też nie pomogło. Na dzień dzisiejszy potrzebuję jakiejś porady o dobrą kurację, która mi da sporą szansę na poprawę moich włosów. Mam też czas na systematyczność no i co ważne mobilizację:) Dodam tylko, że problem wypadania może się brać z małego stresu i być może ze znacznej utraty wagi w ciągu ostatniego roku (ponad 10 kg). Jeśli polecacie jakieś badania to jakie i jaka kompletna kuracja? Jestem otwarty na propozycje. Odnośnie jeszcze włosów to przy wcieraniu aktualnie vichy dercos wypada mi około 20 włosów, a mieszek nie chce wzrastać powyżej 1 cm!!!
dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza

Proponuję wizytę u dermatologa bądź trychologa. Specjaliści Ci skierują Pana na odpowiednie badania na podstawie których będzie możliwe określenie przyczyny utraty włosów.

Substancją skutecznie hamującą wypadanie włosów (nawet w przypadku łysienia androgenowego) jest minoksydyl. Substancja ta jest zawarta w wielu produktach aptecznych - dostępnych na receptę. Jedynym warunkiem jest systematyczne stosowanie preparatu, gdyż w momencie odstawienia preparatu proces wypadania włosów dalej postępuje.

Odnośnik do komentarza

Mniej więcej miesiąc temu byłam u dermatologa w celu ustalenia przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Byłam przekonana, że przyczyną takiego stanu jest zła dieta i brak witamin w organizmie. Informacja, jaką usłyszałam była zaskakująca. Dowiedziałam się, że włosy wypadają mi z przyczyn genetycznych. W gabinecie dermatologa dowiedziałam się o terapii osoczem bogatopłytkowum. Poczytałam sobie na ten temat kilka artykułów. W oparciu o opinie zarówno ekspertów, jak również ludzi, którzy poddali się zabiegowi postanowiłam wypróbować go na sobie. Metoda polega na wstrzykiwaniu w owłosioną skórę głowy koncentratu zawierającego zagęszczoną liczbę czynników wzrostu komórek, które działają regenerująco. Obecnie za najskuteczniejszą uznaje się terapię osoczem bogatopłytkowym, przygotowywanym za pomocą technologii Angel System. Podobno w preparacie znajduje się 14 razy więcej płytek krwi w porównaniu do zawartości bazowej. Wcześniejsze technologie pozwalały uzyskać w koncentracie 7-krotność liczby bazowej.
Do tej pory moje zmagania z wypadaniem włosów były nieskuteczne. Może tym razem uda mi się uzyskać pozytywne efekty. Wiele osób zachwala zabieg, więc ja również spróbuję.

Odnośnik do komentarza

Terapia ta jest skuteczna i daje pozytywne wyniki. Jeśli stwierdzono łysienie na tle genetycznym to w takim przypadku należy być bardzo skoncentrowanym na swoich włosach i właściwie się o nie troszczyć by jak najdłużej móc się cieszyć ładną fryzurą. W dzisiejszych czasach mamy dużo możliwości aby problem z wypadającymi włosami zatuszować. Mam tu na myśli niechirurgiczne metody uzupełniania włosów. Każda praca z włosem będzie dla niego ratunkiem i wydłużeniem jego"życia" ale warunek jest jeden systematyczność. Preparaty zawierające minoksydyl będą jak najbardziej pomocne.

Odnośnik do komentarza

Wiem ze sa szampony wzmacniajace i preparaty, ale czy ktos stosowal i sa efekty?
Zalezy mi bardzo na pomocy gdyz zrobilo mi sie tak i niewiem jak sie pokaze na wiosne czy lato:(
[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/89943923875492431609.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Gość piotr11111

Też miałem ten problem. Próbowałem chyba wszystkiego, bo łysienie bardzo mi przeszkadzało i zależało mi na uratowaniu tego, co jeszcze zostało. W końcu jakiś lekarz polecił mi Angel System, dokładnie to, o czym pisała Malwina87M. Mówił właściwie to samo, że to może być skuteczne w moim przypadku i że tą wirówka można uzyskać najbardziej skoncentrowane osocze, a to zdecydowanie wpływa na efekt. Niedawno poddałem się temu zabiegowi i muszę powiedzieć, że jest lepiej. To chyba jedyna rzecz, która tak na serio mi pomogła, więc mogę chyba spokojnie polecić.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad tym zabiegiem, ale powiedzcie mi, to na serio aż tak pomaga? Ile trwa taki zabieg? To jest bezpieczne? Chodzi konkretnie o ten angel system, przeglądam różne fora i rzeczywiście dużo osób to poleca i nad tym właśnie myślę. Skoro już mam iść na taki zabieg to chciałbym, żeby to było możliwie skuteczne, żeby jak najszybciej było widac te efekty.

Odnośnik do komentarza

~apfo
czy myslicie ze gdybym wcierał ten minoksydyl to by mi pomogło?
http://iv.pl/images/89943923875492431609.jpg

Na temat minoksydylu dostępne są rozmaite publikacje naukowe potwierdzające skuteczność jego działania. Istotne w tym przypadku jest jedynie to, aby preparat ten stosować regularnie - niestety ten czynniki bywa dla niektórych osób dużym utrudnieniem. Zaprzestanie stosowania minokysydlu powoduje powrót problemu z wypadaniem włosów.

Odnośnik do komentarza

~TomaszL
Zastanawiam się nad tym zabiegiem, ale powiedzcie mi, to na serio aż tak pomaga? Ile trwa taki zabieg? To jest bezpieczne? Chodzi konkretnie o ten angel system, przeglądam różne fora i rzeczywiście dużo osób to poleca i nad tym właśnie myślę. Skoro już mam iść na taki zabieg to chciałbym, żeby to było możliwie skuteczne, żeby jak najszybciej było widac te efekty.

Zabiegi tego typu bazują na wykorzystaniu osocza bogato-płytkowego, które jest pobierane z krwi pacjenta. Po specjalnej obróbce roztwór jest gotowy do użycia. Rzeczywiście tego rodzaju mezoterapia skóry głowy przynosi bardzo dobre rezultaty - dlatego w przypadku problemu z uporczywym wypadaniem włosów zabieg ten jest jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Poprzeglądałem jeszcze inne fora, rozmawiałem ze znajomym, który zna się na takich rzeczach i po tym spotkaniu uznałem, że się decyduję. Padło na Angel System, o który wcześniej pytałem, bo z każdej strony dochodzą mnie informacje, że to obecnie najbardziej skuteczna metoda, że efekty są bardzo dobre i stosunkowo szybkie, no a przecież o to w tym wszystkim chodzi. Niedługo mam zabieg, a jak będę po wszystkim to postaram się dać znać, jak to u mnie przebiegało.

Odnośnik do komentarza
Gość TomaszL

Jestem już po zabiegu i tak jak obiecałem postaram się w skrócie opisać całość.
Zabieg trwa ok. godziny, najpierw pobierali mi krew, która później trafiła do wirówki Angel i tam powstał koncentrat, który wstrzyknięto mi w skórę głowy za pomocą bardzo cienkiej igły.Wcześniej czytałem, że jest to trochę nieprzyjemne i może jeśli ktos jest bardziej wrażliwy to rzeczywiście, ale mnie nic nie bolało ani nie przeszkadzało.
Zabieg miałem niedawno, więc nie mogę się jeszcze pochwalić bujną fryzurą, ale wydaje mi się, że zmiany powoli się zaczynają. Włosy nie urosły mi jeszcze na tyle, żeby widzieć wszystko wyraźnie, ale już teraz wydaje mi się, że jest lekkie zagęszczenie. Póki co czekam na dalsze efekty, ale jestem pozytywnie nastawiony. Za jakiś czas może znowu podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Gość TomaszL

Mam kolejną porcję informacji o zabiegu. Po takim czasie już serio widać poprawę. Te miejsca, gdzie włosy były szczególnie przerzedzone wyglądają o wiele lepiej. Całość też prezentuje się bardzo dobrze, znajomi już dawno zwrócili uwagę, że moje włosy wyglądają bardzo dobrze. Ja też się świetnie z tym czuję, więc chyba nie potrzeba większej zachęty. Polecam Angel System tym, którzy mają ten sam problem, który mnie męczył. Nie ma co tego odkładać, im szybciej pójdziecie na zabieg, tym prędzej pozbędziecie się problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość Michał666

No to brzmi nieźle, dzięki za ten opis. Też szukam jakiegoś zabiegu, bo niestety moje włosy prezentują się coraz gorzej. Chciałbym, żeby to było coś pewnego i skutecznego, a ten angel system pod tym względem wygląda nieźle. Dobrze mieć takie potwierdzenie od kogoś, kto już na tym był i może coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Malwina87M
Mniej więcej miesiąc temu byłam u dermatologa w celu ustalenia przyczyn nadmiernego wypadania włosów. Byłam przekonana, że przyczyną takiego stanu jest zła dieta i brak witamin w organizmie. Informacja, jaką usłyszałam była zaskakująca. Dowiedziałam się, że włosy wypadają mi z przyczyn genetycznych. W gabinecie dermatologa dowiedziałam się o terapii osoczem bogatopłytkowum. Poczytałam sobie na ten temat kilka artykułów. W oparciu o opinie zarówno ekspertów, jak również ludzi, którzy poddali się zabiegowi postanowiłam wypróbować go na sobie. Metoda polega na wstrzykiwaniu w owłosioną skórę głowy koncentratu zawierającego zagęszczoną liczbę czynników wzrostu komórek, które działają regenerująco. Obecnie za najskuteczniejszą uznaje się terapię osoczem bogatopłytkowym, przygotowywanym za pomocą technologii Angel System. Podobno w preparacie znajduje się 14 razy więcej płytek krwi w porównaniu do zawartości bazowej. Wcześniejsze technologie pozwalały uzyskać w koncentracie 7-krotność liczby bazowej.
Do tej pory moje zmagania z wypadaniem włosów były nieskuteczne. Może tym razem uda mi się uzyskać pozytywne efekty. Wiele osób zachwala zabieg, więc ja również spróbuję.

Witam,
Czy mogę wiedzieć na jakiej podstawie dermatolog stwierdził łysienie genetyczne?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Michał666
No to brzmi nieźle, dzięki za ten opis. Też szukam jakiegoś zabiegu, bo niestety moje włosy prezentują się coraz gorzej. Chciałbym, żeby to było coś pewnego i skutecznego, a ten angel system pod tym względem wygląda nieźle. Dobrze mieć takie potwierdzenie od kogoś, kto już na tym był i może coś więcej powiedzieć.

Istnieje wiele metod leczenia łysienia. Można o tym trochę poczytać tutaj http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe. Istotne jest jednak to, aby przed wyborem konkretnej metody skonsultować się z lekarzem i wykonać stosowne badania.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli to faktycznie łysienie dziedziczne to niestety, ale na ten moment nie ma leku który je na 100% powstrzyma (wyleczy). Ten rodzaj łysienia można potwierdzić lub zaprzeczyć badaniem genetycznym, ale warto też wykonać inne badania, aby wykluczyć choroby.
Przy AGA (łysienie androgenowe) ważna jest konsekwencja i dobrze dopasowana terapia, jeśli odpowiednio wcześnie zareagujemy włosy zatrzymamy na długo, ale trzeba działać bo AGA doprowadza do miniaturyzacji mieszków (ich zaniku).

Odnośnik do komentarza
Gość Waleria1982

Do Karolina 53: wymieniłaś akurat dwa zabiegi, z których słynie w Warszawie klinika Medycyna Młodości na Oświatowej. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym stosują na osłabione włosy lub wczesne łysienie. A komórki macierzyste na łysienie bardziej zaawansowane. Z tego co wiem, oba zabiegi są dobre, ale mezoterapia tańsza.

Odnośnik do komentarza

Sama się poddałam mezoterapii osoczem bogatopłytkowym w Karboklinice, więc mogę potwierdzić skuteczność metody. Jednakże trzeba pamiętać, by co jakiś czas powtórzyć zabieg by podtrzymać efekty i nie dopuścić do ponownego wypadania włosów. Jestem już trochę na to wyczulona :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...