Forum Uroda

Jak opóźńić powstawanie zmarszczek mimicznych?

~mediolan_23

~mediolan_23

Witam
jestem kobietą lat 28 i jak wiadomo - cera już nie nastolatki. Chciałabym zapytać czy są jakieś sposoby aby opóźnić zmarszczki twarzy, np. ruchy ustami aby naciągnąć skórę itp. Bardzo mnie interesuje ten temat, proszę o odpowiedzi

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

Szczerze, to nie sądzę aby były ćwiczenia na zmarszczki twarzy ale na pewno pomocne będzie nawilżanie organizmu nawanianie a więc nie tylko kremy ale i picie wody mineralnej i zdrowa dieta

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 32 lata, gdzieś pod Wawą
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Najlepszym sposobem na spowolnienie procesu powstawania zmarszczek - jest odpowiednia pielęgnacja. Nie chodzi tylko i wyłącznie o stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych o właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Warto od czasu do czasu zafundować skórze profesjonalne zabiegi kosmetyczne, takie jak:
-mikrodermabrazja - kontrolowane złuszczanie głębokich warstw naskórka (wygładzamy fakturę skóry, spłycamy zmarszczki);
-peelingi chemiczne - redukujemy nierówności skóry, stymulujemy komórki do odnowy;
-fale radiowe - stymulujemy komórki skórne do produkcji kolagenu i elastyny - białek odpowiedzialnych za jędrność skóry.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~pitupitu

~pitupitu

Masaż twarzy, masaż twarzy podnoszący mięśnie, refleksoterapia twarzy, rozcieranie samemu zmarszczek mimicznych. Co z tego, że peeling, woda, kremik, skoro człowiek będzie się znowu tak samo marszczył.

~BalbinkMinka

~BalbinkMinka

Skóra młoda jest bogata w kwas hialuronowy, jednak wraz z wiekiem dochodzi do jego degradacji co widoczne jest pod postacią suchości skóry, jej wiotczenia i zmarszczek. Twarz traci swoją jędrność, objętość- zaczyna opadać, a wszelkie bruzdy stają się wyraźniejsze, zaś kontur twarzy zanika - taka jest kolej rzeczy. Ale można spróbować wypełnić zmarszczki kwasem hialuronowym, który jest w 100% bezpieczny.

~klaraaa

~klaraaa

Albo mezoterapia z kwasem hialuronowym albo botoks, który unieruchomi mięśnie i nie będą się robiły zmarszczki mimiczne. Ja zdecydowałam się na botoks - robiłam u dra Migały, przyjmuje w Warszawie w Klinice Sfera. U mnie zdało to egzamin, może i Tobie pomoże?

~natalia malina

~natalia malina

ja zdecydowałam się na wypełnianie zmarszczek kwasem. Mi lekarz polecał preparat Restylane ze względu na bezpieczeństwo i fakt, ze ma rejestrację FDA .

~Nastassja1

~Nastassja1

Tutaj już nic nie pomoże oprócz zabiegów z kwasem hialuronowym. Jednym z najlepszych kwasów jest kwas hialuronowy restylane mający rejestrację FDA ;)

~miśka44

~miśka44

Opóźnić to chyba można odpowiednią pielęgnacją, a jak już są, to ja polecam botox :) Ja robię ten zabieg u dra Migały (http://klinikasfera.pl/) i polecam każdemu, aby wybrał sprawdzonego specjalistę, bo przy takim zabiegu kwalifikacje i doświadczenie lekarza są na wagę złota!

~Armellenka

~Armellenka

Toksyna botulinowa (popularnie nazywana botoksem lub jadem kiełbasianym), to substancja występująca w postaci przezroczystego płynu, której użycie ma na celu wygładzenie linii mimiki twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu w wybrane miejsca na skórze twarzy za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Obecnie jest to bardzo bezpieczny zabieg, który pozwala wyeliminować wiekszość zmarszzczek mimicznych i polecany jest nawet dla młodych osób - w sytuacji jeśli zmagaja się z mocna mimiką. Na stronie jest opis zabiegu https://www.moja-ostroleka.pl/art/1563606258/zmarszczki-mimiczne-usun-je-botoksem

trzepotka

trzepotka

wystarczy wejść na google i wpisać jakie masaże i ćwiczenia na zmarszczki, poza tym duzo nawadniania czy to przez samo picie czy to nakładanie czegoś nawilżającego

255713 trzepotka Kobieta, 30 lat, Darłowo
miafora

miafora

Dokładnie - dieta i nawadnianie się. To jest to co opóźni powstanie zmarszczek. Wszelakie kremy i suplementy raczej mogą cofnąć efekt niż opóźnić powstanie.

255739 miafora Kobieta, 24 lata, Toruń