Forum Uroda

Jak opóźńić powstawanie zmarszczek mimicznych?

~mediolan_23

~mediolan_23

Witam
jestem kobietą lat 28 i jak wiadomo - cera już nie nastolatki. Chciałabym zapytać czy są jakieś sposoby aby opóźnić zmarszczki twarzy, np. ruchy ustami aby naciągnąć skórę itp. Bardzo mnie interesuje ten temat, proszę o odpowiedzi

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

Szczerze, to nie sądzę aby były ćwiczenia na zmarszczki twarzy ale na pewno pomocne będzie nawilżanie organizmu nawanianie a więc nie tylko kremy ale i picie wody mineralnej i zdrowa dieta

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 30 lat, gdzieś pod Wawą
kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Najlepszym sposobem na spowolnienie procesu powstawania zmarszczek - jest odpowiednia pielęgnacja. Nie chodzi tylko i wyłącznie o stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych o właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Warto od czasu do czasu zafundować skórze profesjonalne zabiegi kosmetyczne, takie jak:
-mikrodermabrazja - kontrolowane złuszczanie głębokich warstw naskórka (wygładzamy fakturę skóry, spłycamy zmarszczki);
-peelingi chemiczne - redukujemy nierówności skóry, stymulujemy komórki do odnowy;
-fale radiowe - stymulujemy komórki skórne do produkcji kolagenu i elastyny - białek odpowiedzialnych za jędrność skóry.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 30 lat, Warszawa
~pitupitu

~pitupitu

Masaż twarzy, masaż twarzy podnoszący mięśnie, refleksoterapia twarzy, rozcieranie samemu zmarszczek mimicznych. Co z tego, że peeling, woda, kremik, skoro człowiek będzie się znowu tak samo marszczył.

~BalbinkMinka

~BalbinkMinka

Skóra młoda jest bogata w kwas hialuronowy, jednak wraz z wiekiem dochodzi do jego degradacji co widoczne jest pod postacią suchości skóry, jej wiotczenia i zmarszczek. Twarz traci swoją jędrność, objętość- zaczyna opadać, a wszelkie bruzdy stają się wyraźniejsze, zaś kontur twarzy zanika - taka jest kolej rzeczy. Ale można spróbować wypełnić zmarszczki kwasem hialuronowym, który jest w 100% bezpieczny.

~klaraaa

~klaraaa

Albo mezoterapia z kwasem hialuronowym albo botoks, który unieruchomi mięśnie i nie będą się robiły zmarszczki mimiczne. Ja zdecydowałam się na botoks - robiłam u dra Migały, przyjmuje w Warszawie w Klinice Sfera. U mnie zdało to egzamin, może i Tobie pomoże?