Skocz do zawartości
Forum

Jak opóźńić powstawanie zmarszczek mimicznych?


Gość mediolan_23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mediolan_23

Witam
jestem kobietą lat 28 i jak wiadomo - cera już nie nastolatki. Chciałabym zapytać czy są jakieś sposoby aby opóźnić zmarszczki twarzy, np. ruchy ustami aby naciągnąć skórę itp. Bardzo mnie interesuje ten temat, proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Najlepszym sposobem na spowolnienie procesu powstawania zmarszczek - jest odpowiednia pielęgnacja. Nie chodzi tylko i wyłącznie o stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych o właściwościach przeciwzmarszczkowych.

Warto od czasu do czasu zafundować skórze profesjonalne zabiegi kosmetyczne, takie jak:
-mikrodermabrazja - kontrolowane złuszczanie głębokich warstw naskórka (wygładzamy fakturę skóry, spłycamy zmarszczki);
-peelingi chemiczne - redukujemy nierówności skóry, stymulujemy komórki do odnowy;
-fale radiowe - stymulujemy komórki skórne do produkcji kolagenu i elastyny - białek odpowiedzialnych za jędrność skóry.

Odnośnik do komentarza
Gość BalbinkMinka

Skóra młoda jest bogata w kwas hialuronowy, jednak wraz z wiekiem dochodzi do jego degradacji co widoczne jest pod postacią suchości skóry, jej wiotczenia i zmarszczek. Twarz traci swoją jędrność, objętość- zaczyna opadać, a wszelkie bruzdy stają się wyraźniejsze, zaś kontur twarzy zanika - taka jest kolej rzeczy. Ale można spróbować wypełnić zmarszczki kwasem hialuronowym, który jest w 100% bezpieczny.

Odnośnik do komentarza

Albo mezoterapia z kwasem hialuronowym albo botoks, który unieruchomi mięśnie i nie będą się robiły zmarszczki mimiczne. Ja zdecydowałam się na botoks - robiłam u dra Migały, przyjmuje w Warszawie w Klinice Sfera. U mnie zdało to egzamin, może i Tobie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Gość Armellenka

Toksyna botulinowa (popularnie nazywana botoksem lub jadem kiełbasianym), to substancja występująca w postaci przezroczystego płynu, której użycie ma na celu wygładzenie linii mimiki twarzy. Zabieg polega na wstrzyknięciu botoksu w wybrane miejsca na skórze twarzy za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Obecnie jest to bardzo bezpieczny zabieg, który pozwala wyeliminować wiekszość zmarszzczek mimicznych i polecany jest nawet dla młodych osób - w sytuacji jeśli zmagaja się z mocna mimiką. Na stronie jest opis zabiegu https://www.moja-ostroleka.pl/art/1563606258/zmarszczki-mimiczne-usun-je-botoksem

Odnośnik do komentarza

Działanie antystarzeniowe - dobre kosmetyki, profesjonalna pielęgnacja w gabinecie, zabiegi medycyny estetycznej. Ja np. bardzo chwalę sobie efekty mezoterapii igłowej, po której moja twarz jest super nawilżona, wygładzona i ogólnie w lepszej kondycji :) Zabieg wykonuję u dra Rosińskiego w Aestetic Clinic w Poznaniu, https://wrosinski.pl/ Bardzo polecam, to naprawdę świetny lekarz :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...