Forum Uroda

Zabiegi wyszczuplające.

chocolatex33

chocolatex33

Zastanawiałam się nad podjęciem się zabiegu wyszczuplajacego (masaże itp.), ale nie wiem czy są one skuteczne. Co o tym myślicie?

89149 chocolatex33 Kobieta, 22 lata, Otwock

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Istnieje wiele zabiegów wyszczuplających, np. specjalne masaże, body wrapping, lipoliza oraz zabiegi wykorzystujące działanie urządzeń (Endermologia LPG, i-lipo, i-lipo ultra, Ultra Shape).

W zależności od metody na którą się decydujemy - wskazane jest wykonanie zabiegu w kilku seriach. Badania naukowe udowodniły, że metody te rzeczywiście zmniejszają obwody ciała (wiąże się to ze spadkiem tkanki tłuszczowej w danym obszarze).

Należy jednak pamiętać o tym, że utrzymywanie się efektów końcowych zabiegu zależne jest również od naszego trybu życia. Wskazana jest aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta. Niestety same zabiegi umożliwią nam uzyskanie dobrych efektów, ale na krótki okres czasu.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~Paulinakrakow

~Paulinakrakow

W ramach postanowień noworocznych skusilam się na zabieg modelujacy sylwetkę Vela Shape w klinice Dr Legrand w Krakowie. Zabieg wykorzystuje 3 technologie: podczerwień, fale radiowa i vacum. W trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje podgrzana przez co włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, a skóra nabiera gęstości i jędrności. Zabieg jest przyjemny i relaksujący. Polecam!