Forum Uroda

Dobre i tanie kosmetyki

Igraszka

Igraszka

Hejka Kobitki,
Mam do was pytanie macie sposoby zaoszczędzenia na kosmetykach. Chodzi mi dokładnie oto czy tanie kosmetyki mogą być dobre? Czy cena zawsze idzie w parze z jakością. Ja jestem studentką i jakoś nie mam zbyt dużo kasy a jak każda kobieta chciałabym ładnie wyglądać.
Może macie jakieś swoje tanie perełki które są i tanie i dobre?

--

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

87105 igraszka Kobieta, 27 lat, gdzieś za tęczą

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Roszpunka

Roszpunka

Często tak jest że dobre kosmetyki odpowiednio dużo kosztują. Ale nie zawsze np kosmetyki z ziaji są bardzo dobre a nie kosztują majątku. Albo np z Joanny, też jest kilka fajnych i naprawdę niedrogich kosmetyków.

85428 roszpunka Kobieta, 31 lat, Łódź
~Sasanka00

~Sasanka00

oj no nie wiem... jeżeli za krem płacimy 15 zł to raczej cudów się nie wymaga... Moim zdaniem cena i jakość idą ze sobą w parze.

~ovverdosed

~ovverdosed

Co do kremów przeciwzmarszczkowych itd. to niestety nie ma dobrych i w miarę tanich trzeba się wykosztować.
Co do balsamów i różnych maseł do ciała. To np. z Bielendy są bardzo dobre, a cena ok. 15 zł.
Często można napotkać promocje, wtedy warto skorzystać.
Są kosmetyki z wyższych i niższych półek cenowych, co nie oznacza, że są o wiele gorsze jakościowo. Trzeba znaleźć swoje ulubione firmy danych kosmetyków.

~kociak20

~kociak20

Ja kupuje kosmetyki z Ziaji i jestem mega zadowolona. inny mój niezbędnik to puder i korektor z firmy produkujacej kosmetyki dla rossmanna

Arabika

Arabika

Ja stosuje balsamy z graniera albo neutrogeny lub ziaji - i uważam że są bardzo dobre.
Co do kremów to niestety tu trzeba wydać trochę pieniędzy.
Krem do rąk jest bardzo dobry z Czterech pór roku.

87742 arabika Kobieta, 33 lata, Suwałki
~Natka134679

~Natka134679

Ja sobie np. chwalę ten kremik do rąk poloniacosmetics.pl Nie jest drogi, ale jest jednocześnie dobry, więc mam 2w1:D

SickAngel

SickAngel

Dobry i tani jest wg mnie taki ujędrniający balsam do ciała z Cztery pory roku. Dobrze napina i ujędrnia skórę.
Lubię też kosmetyki Ziaja i Wibo.

--

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

84897 sickangel Kobieta, 29 lat, Centrum Polski
~putka3

~putka3

Ile w rzeczywistosci trwa przesyłka z tego poloniacosmetics? Bo znalazlam tam pare kremów i odzywek:)

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

To prawda, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością kosmetyku. Warto wiedzieć o tym, że za pomocą tradycyjnego kosmetyku możemy poprawić wygląd skóry i znacząco spowolnić jej procesy starzenia się, ale nie do końca możemy zlikwidować oznaki upływającego czasu - takie jak zmarszczki i bruzdy. W tym celu musimy sięgnąć po bardziej inwazyjne zabiegi, takie jak mikrodermabrazja, peelingi chemiczne czy też fale radiowe.

Bardzo często jest tak, że kosmetyk wart 2500 zł nie jest w niczym lepszy od kosmetyku w cenie 50 zł. Niestety często płacimy za markę. Co więcej, producenci często chwalą się obecnością wielu wartościowych składników w produkcie, a niestety po analizie składu okazuje się, że są one zawarte w śladowych ilościach. Ocena taka nie jest prosta - istnieje strona internetowa opisująca działanie poszczególnych składników INCI http://www.kosmopedia.org/.

Mogę jedynie dodać, że nasze polskie kosmetyki takie jak np. Eris czy Dermika - są naprawdę odne polecenia ;)

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 31 lat, Warszawa
~hakota

~hakota

Kilka dobrych kosmetyków mam sprawdzonych - z Hildegard Braukmann. Same jakościowe produkty - pierwsza klasa, a jednak cena przyziemna. Nie wymienię wszystkich z nazwy, ale na pewno polecam przetestowanie ich mydła i kremów. Mają też super dezodorant i wodę toaletową. Wiadomo - kremy można ocenić dopiero po pewnym okresie testowania.

mega22

mega22

używam i tańszych i droższych, wolę np peeling bielendy vegan friendly niż jakiś mega drogi bo pomarańczowy u mnie się lepiej sprawdza, znacie go?

96163 mega22 Kobieta, 31 lat, Warszawa
~lizolkasa

~lizolkasa

Różnych kosmetyków używam, niestety czesto jednak za lepszą jakość trzeba trochę więcej zapłacić, regularnie na moje problemy z sucha skórą kupuję krem hud salva, działa zbawiennie na nią, nie musze jak przy tanich balsamach co parę godzin powtarzać smarowania, a też ten krem jest barzo wydajny

~jurkamama

~jurkamama

To taka bardziej maść natłuszczająca, ale ogólnie fakt, na zimę nie znam nic lepszego, do rąk, do stóp, na spierzchnięte usta. Ostatnio miałam bardzo podrażniony nos, od kataru, aż mi się skóra łuszczyła i też ratowałam się hudsalvą :)