Skocz do zawartości
Forum

Pocenie się dłoni i stóp


Gość damian190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian190

Witam, mam 22 lata, 75 kg przy wzroście 180 cm i odkąd pamiętam zawsze pociły mi się stopy i dłonie jednak w ostatnim czasie problem znacznie się nasilił i powoduje to bardzo duży dyskomfort w życiu codziennym (m.in. nie mogę swobodnie się z nikim przywitać, nie mogę swobodnie podczas zbliżeń dziewczyny dotknąc, w zime przy niewilkich temperaturach muszę miec ręce w kieszeni ponieważ mokre dłonie bardzo marzną itp.) Na szkolnych bilansach zawsze mówiłem o tym problemie ale ciągle przekonywano mnie że jest to spowodowane dojrzewaniem. Nie biore i nigdy nie brałem żadnych sterydów (co słyszałem że także może powodować pocenie), nie mam również jakiegos stresującego czy nerwowego życia wiec nie jest przyczyną podłoże nerwowe. Od około roku staram się walczyć z tym różnymi sposobami m.in. zgłosiłem się do dermatologa ale przepisał mi krem uro który stosowałem już wcześniej bez rezultatów a kiedy poprosiłem o inny specyfik powiedział mi że jak to mi nie pomaga to że on mi nie jest w stanie pomóc więc wróciłem do lekarza rodzinnego który wysłał mnie na badania cukrzycy i tarczycy ale wyniki były w normie i na tym skończyły się jego pomysły. Później znalazłem na jakims forum ze w krakowe wykonywana jest sympatektomia klatkowo piersiowa ale po konsultacji z chirurgiem zrezygnowałem z zabiegu ponieważ efekt nie jest pewny, poza tym może pojawić się odma oraz mogą sklejac sie koncowki pluc czy cos takiego. Znalazlem rowniez inny sposob: botoks ale nie stac mnie na tak drogi zabieg ktory moze przyniesc efekty na ok. poł roku. Bardzo proszę o radę gdzie mogę się jeszcze zgłosić, co zazywać żeby zlikwidować te pocenie, o pomysł co może być jego przyczyną, jakie badania jeszcze wykonać, jakiś sposob na zwalczanie, cokolwiec co mogloby sprawic ze moje zycie stalo by sie normalne bez tak uciązliwego problemu. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość ovverdosed

Trzeba przetestować wiele kosmetyków przeciw poceniu się dłoni i stóp. W aptece jest ich o groma, trzeba może tylko trafić na swój specyfik. To, że dwa nie podziałały nie oznacza, że nie podziała czwarty krem.
Jeżeli chodzi o stopy warto nosić buty ze skóry, a nie ze sztucznych materiałów, tak samo jeżeli chodzi o skarpety ważne by były bawełniane. Codzienne moczenie stóp w ciepłej (nie gorącej wodzie!) Spróbuj również psiknąć talk do skarpetek lub do butów.

Dużo jest w internecie o tym napisane, np. moczenie dłoni w mocnej herbacie. Poczytaj o tych sposobach, może jakiś zdoła Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza

Stosunkowo dużo osób cierpi na dolegliwości, które opisujesz. Nadpotliwość to bardzo przykra dolegliwość, którą trudno ukryć.

Warto wiedzieć, że proces produkcji potu jest kontrolowany przez nasz układ nerwowy. W sytuacjach stresowych pocenie organizmu znacząco się nasila. W przypadku osób cierpiących na nadpotliwość czynnikiem stresującym może być podanie dłoni na przywitanie drugiej osobie. W wyniku stresu pocenie się nasila --> można powiedzieć, że to tzw. błędne koło, bo gdybyśmy się mniej stresowali to pocenie byłoby również mniejsze.

Warto w tym przypadku zadbać o to, aby zredukować czynniki stresujące. Umożliwiają to rozmaite metody, np. joga. Warto również wypijać każdego dnia napary z ziół o działaniu uspokajającym (melissa).

Unikamy również kąpieli w gorącej wodzie, gdyż nasila ona wydzielanie potu. Stosujmy raczej letnie bądź (w miarę możliwości) lekko chłodne kąpiele.

Na co dzień stosujemy antyperspiranty (nie dezodoranty). Antyperspirant tymczasowo blokuje ujścia gruczołów potowych. Przez kilka godzin proces pocenia jest ograniczony. Dezodorant to produkt, który jedynie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Wskazane jest również sporadyczne stosowanie silniej działających preparatów o właściwościach antyperspiracyjnych, np. Etiaxil (produkt dostępny w aptekach). Preparat ten stosujemy na noc, początkowo kilka razy w tygodniu. Z czasem zmniejszamy częstotliwość jego użycia do kilku razy w miesiącu.

Wskazane jest również stosowanie naparów z pokrzywy, która ogranicza potliwość. Dłonie oraz stopy moczymy w naparze przez około 15-20 minut. Ważne jest to, aby temperatura naparu nie była zbyt wysoka - najlepiej moczyć dłonie w letnim bądź chłodnym naparze.

Odnośnik do komentarza

Witam,również miałam podobne problemy,więc doskonale rozumię jak się czujesz.Ja już od dzieciństwa borykałam się z potliwością nóg,rąk oraz pach.Wypróbowałam zupełnie wszystkiego nic mi nie pomogło. Przed rokiem znalazłam fantastyczny aparat na potliwość electro antiperspirant popatrz na www.electroantiperspirant.pl.Też rozmyślałam,czy kupić(jestem studentką)wkońcu kupiłam,a naprawdę bomba,rewelacja.Teraz nie wiem co to znaczy mieć uczucie mokrych dłoni ,nogi suchutkie a pachy koniecznie mogę ubrać jasną bluzkę.Warto,polecam :-)

Odnośnik do komentarza

Sama mam ten sam problem. jest to niesamowicie krępujące bo mam na przyład kłopot z zapisaniem sie do kosmetyczki na manicure.... Zastanawiam się nad poddaniem się zabiegowi botoksu. Czy ktos może miał i napisze czy warto? Może doradzicie również gdzie w Krakowie coś takiego wykonują?

Odnośnik do komentarza

Zapisz się do Cliniqmed https://cliniqmed.pl/oferta_categories/medycyna-estetyczna/ - jedna z lepszych klinik medycyny estetycznej. Chodziłam tam na botoks na zmarszczki mimiczne na czole i jestem zadowolona. Twarz wyglada lepiej, zmarszczki bardzo wygładzone :) Wiem,ze wykonywany jest tam również botoks na nadpotliwość. Musiałabyś jednak sama dopytac się jaki jest koszt i czy są jakieś przeciwwskazania.

Coraz więcej kosmetyczek wykonuje również zabiegi botoksu,sama jednak nie wiem czy wybrałabym się do kosmetyczki. Obawiam się trochę takich osób i jeśli chodzi o poważniejsze zabiegi to zdecydowanie bardziej wolę jesli jest wykonywany przez doświadczonego lekarza, a nie przez kosmetyczkę po przeszkoleniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...