Skocz do zawartości
Forum

Jak zagęścić włosy?


Gość Nates

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie powiem żeby to był wielki problem, jednak rzecz którą chętnie bym poprawił. Mam 21 lat i chciałbym zwiększyć owłosienie na przedramionach (w tej chwili mam tam tylko cienkie, ledwo widoczne włosy) i torsie (gdzie nie mam w ogóle, pomijając kilka sztuk którym trzeba się bardzo przyglądać żeby je zauważyć). Na udach także mam miejsca, które są kompletnie łyse, na reszcie powierzchni włosy dość rzadkie. Lepiej czułbym się, gdyby moje owłosienie w tych miejscach się rozmnożyło i stało wyraźniejsze. Od prawie półtora miesiąca stosuję suplement Trec DAA Ultra, który w założeniu ma zwiększyć poziom testosteronu oraz od 3 tygodni kurację pobudzającą wzrost włosów Seboradin Forte, aplikując ją na wspomniane miejsca. Niestety, jak dotąd efektów praktycznie nie widać. Chodzę na siłownię, co ponoć też ma jakiś wpływ na poziom testosteronu i zwiększenie zarostu, jednak ciężko mi tam nawet zwiększyć masę mięśniową, nie mam chyba do tego genetycznych skłonności. Czy z owłosieniem może być tak samo, że tylko genetyka odgrywa tu jakąś rolę i nie da się tego przeskoczyć? A jeśli nie, to czy jest jakiś skuteczny sposób na pobudzenie włosów do wzrostu? Moje dojrzewanie biologiczne zaczęło się trochę później niż u rówieśników, poza tym nigdy nie byłem szczególnie dobrze zbudowany - może w tym leży przyczyna?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~Kubik
a to nie jest tak że testosteron uszkadza włosy?

Słyszałem, że wysoki poziom testosteronu powoduje wcześniejsze łysienie, ale teraz za to jestem łysy w innych miejscach. Dla poprawy obecnego stanu gotów jestem zaryzykować, za ileś lat w razie czego można zrobić na głowie przeszczep włosów, a tych na klatce czy rękach nikt nie przeszczepia.

Odnośnik do komentarza

Myślałem o tym, ale nie badałem jeszcze poziomu hormonów. Trochę dziwnie iść do lekarza z takim czymś podczas gdy inni mają poważniejsze problemy zdrowotne. Nie wiem co jeszcze poza testosteronem mogłoby odpowiadać za włosy. I czy może istnieje jakiś sposób bez wizyty u lekarza.

Odnośnik do komentarza

~Nates
Dzięki za porady. Tylko czy w moim wieku już nie za późno na leczenie hormonalne pod tym kątem? Dojrzewanie zachodzi wszak dużo wcześniej.

Na leczenie hormonalne nigdy nie jest za późno ;). Leczenie to stosuje się u wielu osób po 20, a nawet po 30 roku życia.

Co do owłosienia to w dużej mierze znaczenie ma tu genetyka. Jeżeli żaden z rodziców nie miał mocnego owłosienia - Ty niestety też nie będziesz go mieć.

Jeżeli bardzo zależy Ci na wzmocnieniu włosków obecnych na ciele możesz zawsze udać się do dermatologa. Istnieją sposoby wzmocnienia włosów, ale stosuje się je w obrębie skóry głowy ;), a nie ciała.

Odnośnik do komentarza

Czytałem o przeszczepach włosów, brody czy wąsów, albo brwi, ale na inne części ciała ? Raczej nikt nie chce tam owłosienia. Zadzwoń do Meditravel.pl i zapytaj, może w swojej ofercie posiadają przeszczep włosów na rekach, torsie czy nogach. Warto spróbować, a na pewno nie ma się czego wstydzić :)

Odnośnik do komentarza

Tak, ja jestem po konsultacji na przeszczep więc wiem o czym mówię. Kosztuje to dość dużo bo ponad 15 tys. zł, ale ja mam taki kompleks na tym punkcie, że jestem zmotywowana. Będę miała robioną transplantację robotem Artas iX, ponoc jest najbardziej prezycyjny i nie ma ryzyka uszkodzenia zdrowych włosów, no i blizny nie zostają.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...