Skocz do zawartości
Forum

Opuchnięte, swędzące i łuszczące się powieki


Gość 06tomma

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama mama

Mojej corce jakis rok temu tez zaczela luszczyc sie skora z powieki. Teraz przeszlo na druga. Nie stosuje zadnych kosmetykow jest za mala zeby sie malowac. Zaliczylismy juz pediatre krople do oczu itp podejrzenie zapalenia spojowek. Jednak nie potem dermatolog kilka wizyt drogie preparaty i dalej nic. Protopic po nim schodzi ale jak przestajemy smarowac tydz spokoj i znow wylazi. Po 1 wizycie u alergologa jestesmy i 1 testach i dalej nic nie wiadomo. Tylko tyle ze raczej AZS to nie jest bo nikt nie ma i powinna miec od urodzenia jesli juz. Tyle nam lekarka powiedziala. I dalej testy mamy robic.A czy komus okulista pomogl calkiem sie tego pozbyc? U naa jest to dziwne ze bez zadnych smarowan i innych rzeczy prawie calkiem znika i znow za jakis czas wychodzi i az prawie rany i znow maleje i tak ciagle.

Odnośnik do komentarza

U mnie ten problem ciągnie się od kilku miesięcy! U okulisty byłam 3 razy - nic nie znalazł, dermatolog - nic, alergolog - badania na alergie pokarmowe, wziewne, metale - nic. Drepczę od lekarza do lekarza i nic. Dostałam Cortineff, ale to steryd. Najpierw smarowałam przez dwa tygodnie zgodnie z zaleceniem lekarza, na chwilę ustąpiło, ale po kolejnych dwóch tygodniach znów to samo. Pod kontrolą lekarza co i rusz smaruję znowu, w stanach skrajnego swędzenia, opuchlizny i zaczerwienienia z łuszczeniem. Nikt nie wie co to jest i skąd się wzięło. Teraz dostałam skierowanie na kompleksowe badania, łącznie z pogłębionym badaniem tarczycy i usg tarczycy (teraz lekarz podejrzewa powiększone wole w jednym płacie), wątrobą, nerkami i niedoborem witamin. W życiu nie byłam na nic uczulona, nie chorowałam praktycznie wcale.

Odnośnik do komentarza
Gość Monaska145

No ja mam w tym roku też ten problem po raz pierwszy.badanie oczu miałam kilka miesięcy temu to nie było swedzącego problemu wtedy.jestem alergik więc stawiam na opcję (ktoś napisał nikiel)spróbuję tego bo kosmetyki już wykluczone.kurde co to jest?połowa rzęs już mi prawie wypadła przez drapanie.ostatnio rozwazalam uzycie szczoteczki do zębów do drapania☺dramat.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~xcv
U mnie ten problem ciągnie się od kilku miesięcy! U okulisty byłam 3 razy - nic nie znalazł, dermatolog - nic, alergolog - badania na alergie pokarmowe, wziewne, metale - nic. Drepczę od lekarza do lekarza i nic. Dostałam Cortineff, ale to steryd. Najpierw smarowałam przez dwa tygodnie zgodnie z zaleceniem lekarza, na chwilę ustąpiło, ale po kolejnych dwóch tygodniach znów to samo. Pod kontrolą lekarza co i rusz smaruję znowu, w stanach skrajnego swędzenia, opuchlizny i zaczerwienienia z łuszczeniem. Nikt nie wie co to jest i skąd się wzięło. Teraz dostałam skierowanie na kompleksowe badania, łącznie z pogłębionym badaniem tarczycy i usg tarczycy (teraz lekarz podejrzewa powiększone wole w jednym płacie), wątrobą, nerkami i niedoborem witamin. W życiu nie byłam na nic uczulona, nie chorowałam praktycznie wcale.

Cześć, mam to samo paskudztwo od kilku miesięcy. Do tego swedzaca szyja, kark, skóra głowy ://
Czy masz już wyniki badań? Coś wykazały ?

Odnośnik do komentarza
Gość Renata999

~barbard
mam to samo poszłam do okulisty i dostałam maść oxycort zużyłam całe opakowanie i nic, zdziwiona okulistka mówi że to może być azs albo alergia albo jakies bakterie w oku - alergiczka jestem bo sie wlasnie odczulam od roku ale póki co nie pyli nic , kosmetyków nie zmieniałam od lat .. dostałam krem Lipobaza i krople do oczu i jest jeszcze gorzej!! bardziej puchnie i swędzi i jest bardziej czerwone a w dodatku po 10 min przy kompie/tel/tv oczy zaczynają łzawić i zaczynam widzieć niewyraźnie. wracam do okulistki chociaż miałam stosować te preparaty przez miesiąc to juz po 5 dniach mam dość
zobaczymy co powie tym razem..

Ale tu mowa o powiece a nie o oczach, ludzie nie mylcie pojęć bo to różnica...

Odnośnik do komentarza
Gość sylvia00

czytam wasze wypowiedzi i miałam wszystko co powyżej. Po wileu nietrafionych maściach zrobiłam test ze skóry powieki w zaostrzonym stanie. Po około miesiącu oczekiwania okazało się że mam łojotokowe zapalenie skóry. Wbraw nazwie objawia się to przesuszeniem i rogowaceniem skóry. Swędzi piecze i często jest opuchnięta. Niestety choroba ta ma tendencje do nawrotów. Miałam kilkumiesięczny episod 3 lata temu, 2 lata temu i obecnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...