Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na przetłuszczające się włosy


austeria

Rekomendowane odpowiedzi

Stosowanie na dłuższą metę tzw. suchych szamponów, to pierwszy krok do zniszczenia włosów i skóry głowy. Często zawierają w składzie substancję drażniące i wysuszające, co nasili problem łojotoku. Oczywiście nie wszystkie suche szampony są ,,złe'', dlatego warto zwrócić uwagę na etykietę produktu i upewnić się, co właściwie serwujemy swoim włosom. Jeżeli obecna sytuacja zmusza Panią do codziennego mycia włosów, należało by przyjrzeć się bliżej całemu organizmowi, gdyż taka nadprodukcja nie jest prawidłową reakcją fizjologiczną. Pod lupę wzięłabym układ hormonalny i pokarmowy.

Odnośnik do komentarza

Dobre są naturalne sposoby Warto:
stosować naturalne płukanki do włosów, np. z sokiem z cytryny, octem jabłkowym, który nie tylko przeciwdziała przetłuszczaniu się, ale także zamyka łuski włosów i wzmacnia cebulki,
jako płukanki do włosów sprawdzą się także napary z pokrzywy, skrzypu polnego, rozmarynu i tymianku,
stosować wcierki do włosów regulujące wytwarzanie łoju, np. wcierka z kozieradki,
Kilka dobry porad znajduje sie również na tej stronie:
https://www.pollenaewa.com.pl/blog/cialo/jak-dbac-o-przetluszczajace-sie-wlosy-3-niezawodne-sposoby/ - głównie w przypadku doboru kosmetyków.

Sama aktualnie myję włosy co drugi dzień. Nie myję codziennie. Wcześniej za to musiałam jak nie stosowałam tych zasad :)

Odnośnik do komentarza

A próbowałaś używać naturalnych kosmetyków? Mnie ostatnio pomógł szampon do włosów przetłuszczających się z Kosmetyki Dla.

W razie czego wstawiam link do produktu: https://kosmetykidla.pl/produkt/koperkowa-wlosomyjka-szampon-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-nawilzajacy-opis-produktu-szampon-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-•oczyszcza-skore-glowy-i-wlosy-dzieki-naturalny/

Odnośnik do komentarza

Łapcie namiary - fryzomania.pl/blog/szampony-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-ranking-top10.html

Polecam wybór najlepszych kosmetyków, gdyż dzięki nim można uzyskać naprawdę fajny efekt.

Jakość produktów przekłada się na stan włosów. Szybko to zauważycie. 

Odnośnik do komentarza

Od dawna stosuję tylko dermokosmetyki, które są dokładnie przetestowane. Szczególnie mogę polecić seboregulujący suchy szampon Klorane idealny do włosów, które mają problem z przetłuszczaniem się. Posiada naturalne składniki, w tym wyciąg z pokrzywy, więc efekt jest widoczny od razu. Nie stosuję go codziennie, ale raz na jakiś czas, bo fajni odbija włosy u nasady.

Odnośnik do komentarza

Polecam bardzo wcierki. Mi pomogły od razu. Trzeba zaopatrzyć się w olejek lawendowy mieszany z eukaliptusowym w moim przypadku. Dodajemy kropelkę lawendy i eukaliptusa na półtora łyżki oliwy migdałowej lub oliwy z oliwek. Wcieramy to z 2 godziny przed myciem głowy uwierzcie dało niesamowite efekty. Tylko nie kupicie olejków za 5 czy 10 złotych raczej w te za 30/60 zł i te do aromaterapii ale można też samemu łatwo je przygotować powodzenia ☺️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...