Skocz do zawartości
Forum

Bardzo sucha skóra po noszeniu gipsu


Gość Meeria

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Złamałam nogę i teraz mam łuskę która moę zdejmować na noc. Dzisiaj ją zdjełam i zobaczyłam że skora pod tym gipsem jest strasznie sucha, wręcz schodzi tak jak z pleców bo zbyt mocnym opalaniu. Zrobiłam peeleng ale niezbyt pomógł, użyłam oliwki to samo. Co moge zrobić aby akoś porpawić stan tej skóy?

Odnośnik do komentarza

Słuchaj mój luby jakiś rok temu też miał złamaną nogę i tez mu isę tak skóra łuszcyzła. To normalne, bo jak normalnie chodzisz ( znaczy bez gipsu) to ścierasz ten martwy naskórek w sposób naturalny a tu nie masz takiej możliwosci. Rób co 3 dni peeling i używaj takiej szorstkiej gąbki do mycia

Somewhere over the rainbow
Skies are blue
And the dreams that you dare to dream
Really do come true

Odnośnik do komentarza

Skórę trzeba systematycznie natłuszczać oraz nawilżać. Wskazane jest również wykonywanie regularnych peelingów (2-3 razy w tygodniu).

Stan skóry znacząco pogorszył się, gdyż w wyniku złamania nogi oraz konieczności jej usztywnienia --> utrudniona jest również pielęgnacja w tym obszarze.

Niestety w momencie, gdy doszło do znaczącego pogorszenia stanu skóry oraz jej wysuszenia - będziesz musiała uzbroić się w odrobinę cierpliwości, gdyż stosowanie kosmetyków nie zredukuje tego problemu od razu, a dopiero po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Gość Marta1987aa

Oliwki jak najbardziej możesz dalej używać ale na nią musisz jescze nałożyć jakiś krem, żeby zostawić na skórze ochronna warstwę, wtedy dopiero skora się nawilży, szukaj kosmetykow z dobrym składem, bo niektóre mogą jeszcze bardziej wysuszyć skore, u mnie super sprawdza się emulsja atoperal, ma łagodny skład ale mocno nawilża

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...